Adventure oyun yapımcıları artık hatalarını anlamış olmalı. Çünkü ard arda adventure oyunları piyasaya çıkmaya başladı. Adventure severler de bundan fazlasıyla nasibini alıyorlar. Başta ben olmak üzere yüzlerce kişinin bu oyunları piyasaya çıkar çıkmaz bitirdiklerinden eminim. Bu sefer tanıtacağım oyunun ismi Largo Winch: Empire Under Threat. Son zamanlarda oynadığım en kaliteli adventure oyunlarından biri. Oldukça kolay ve mantıklı bir oyun. Bu oyun için tam çözüm hazırlayacaktım ama sonradan vazgeçtim. Çünkü tam çözüme gerek kalmadan rahatlıkla bitirebileceğiniz bir oyun bu. Sadece orta derecede ingilizce bilmeniz gerekiyor o kadar.

Oyun her bakımdan sizi sarıyor. Öncelikle konusu oldukça başarılı. Biraz konusundan bahsetmek istiyorum. Biz Largo adında trilyoner bir adamız. Babamız öldükten sonra, şirketin herşeyi tamamen bize kalıyor. Ardından olayların sadece babanızın ölmesi olmadığını anlıyorsunuz. Şirkete bağlı bir araştırma biriminde işlenen cinayet ve kaybolan bir çalışan ile bilgisayar sisteminizin hacklenmesi, sizi bazı kişilerin peşinden gitmeniz için zorluyor. Oyunda babanızın öldürüldüğü şüphesi ile ve şirketinizin geleceği için tehlikeye atılıyorsunuz. Konunun devamını anlatmak istemem, zaten oldukça heyecanlı. Oyunun sonunda hiç beklemediğiniz şeyler olacak, azıcık meraklandırayım sizi :)

Oyun 3. kişi perspektifinde ve yön tuşlarıyla oynanıyor. PS'den çevirilme bir oyun olduğundan, kontroller oldukça kolay ve fazla tuş yok. Zaten oyunun kendisi bu tuşları ilk başlarda size anlatıyor, ancak değiştirme şansınız yok. Oyunda birçok kişi ile yardımlaşacaksınız. Bir hacker size yardım ediyor. Bir kadın polis ve diğer araştırmacılarla da arada sırada beraber görevlere gidiyorsunuz. Ayrıca babanızın sağ kolu olan bir adam da şirkett işleriyle sizin yerinize ilgileniyor.

Oyunda sadece adventure olayları ile uğraşmıyorsunuz. Arada sırada mini oyunlarla da karşılaşıyorsunuz. Bu oyunlar aslında oyunun konusunu oluşturuyor ama istediğiniz zaman options menüsünden bunları tekrar oynayabiliyorsunuz.

Bu mini oyunlar arasında dövüşler en çok zamanını alacak olanlar. Burada sıra ile birbirinize tekme veya yumruk atıyorsunuz. Siz bir kere vurduktan sonra sıra rakibinize geçiyor. Ardından yine size. Yenilirseniz en son save ettiğiniz yere dönmek zorunda kalıyorsunuz. Bu nedenle kavga etmeye başlamadan önce save etmeniz mantıklı olacaktır. Diğer mini oyunlar arasında hack sisteminden adres veya şifre bulma ile ilgili bir oyun var. Bu oldukça karışık bir oyun olmasına rağmen, ilk oynamanızda detaylarıyla size anlatıldığından, çabucak öğrenebiliyorsunuz. Oyunda ayrıca puzzle tarzı mini oyunlar da var. Mesela karışık resimleri birleştirme bulmacası oldukça zamanımı almıştı.