Hatırlar mısınız eskiden Barış abimizin 7'den 77'ye adlı çocuklara yönelik eğlenceli bir programı vardı. Adı çocuk programı idi fakat adı gibi 7'den 77'ye herkes izler, güler ve eğlenirdi. İşte elimizdeki malzeme de 7'den 77'ye herkese hitap eden bir oyundan ibaret. Türe kattıklarıyla, tamamı ile yeni oluşuyla ve teşbih yerinde olacaksa yeni nesil bir platform oyunu adını hak eden küçük ama yaşattıklarıyla büyük bir oyun Litlle Big Planet.

İçimde küçük bir çocuk var sanki..

Eğer oyunu oynama fırsatınız olmadı ve uzaktan videolarla yetindi iseniz oyun hakkında tam bir fikre sahip olmadığınızı bilmeniz gerekiyor, eğri oturmadan doğru konuşalım.. Oyun ilk tanıtıldığında 'Bu da nedir, PS3'de bunu mu oynayacağız' dedim. Sonrasında tanıtım videolarının sayısı artmaya başladıkça ve izledikçe 'İlginç gözüküyor, denemem gerekiyor' dedim. Beta geldiğinde deneme fırsatı buldum ve 'İşte 'eğlendiren' oyun budur, kesinlikle edinmem gerek' dedim ve çıkar çıkmaz siparişimi verdim. Kayıt dışı: O gün bugündür oynuyor, oynuyor ve yazıyı yazmak dahi istemiyordum çünkü oynaması yazmaktan daha eğlenceliydi zaten gelen yorumlar gene off puff dedirtecek mi bakalım diye düşündürmedi de değil beni, oynayalım nasılsa yazarız, sonuçta birilerine göre çocuk oyunu olacak nasılsa! Bir dakika kendi kendime konuştuğum bu kısımları Faruk okuyacak (Geri alma efekti ve bu kısım ebediyen silinir) Şaka bir yana içinizde hani hep söylenen ama bir türlü çıkaramadığınız çocuğu arıyorsanız buyurun bir porsiyon küçük ama büyük bir lezzet sunalım sizlere. Eminim bir Sackboy da sizden fırlayacaktır..


Sackboy�un olaylara verdiği surat ifadeleri görülmeye değer, dilerseniz durumu değiştirebilirsiniz.


İnsan sağa sola zıplayarak, etraftaki nesneleri sürükleyerek, tutunup atlayarak mutlu olur mu? Evet LBP sizi bu konuda fazlasıyla tatmin edecek bir oyun. Eski tatları ararken, zamanında gelen muzur bir çocuk gibi sizinle beraber kendi dünyasına sizi çekebilen, bir parçası olduğunuzu hissettiren etkili bir yapım. Uzun zamandır oyun firmaları alışılmış türlerin dışına çıkarak oyunculara yeni tatalar yaşatamaya çalışıyor. Fakat bunda ne ölçüde başarılı oluyorlar tartışmak gerek. LBP ise yenilikleri ve türü getirdiği gerçek platform oyunu olma özelliği ile tartışmadan uzak bir numaraya oynayan türündeki tek oyun.