MechWarrior 4 için yeni bir ek paketi daha geldi Microsoft'tan. Bu MechWarrior serisi oldukça beğenilen bir oyundur. Oynamayanlarınız var mı, oyunun ana temasından bahsetmeli miyim bilmiyorum. En iyisi bilenler bilmeyenlere anlatsın :)

Oyunda Black Knight grubu kişilerinden birini canlandırıyoruz. Oyundaki amacımız oldukça basit, hayatta kalmak. Ne intikam alacak birisi, ne de korunacak bir ortam var. Herşey kendimiz için. Yaşamak için. Savaşıp para kazanıyoruz, yeni silahlar ve eşyalar alıyoruz. Böylece belki birkaç gün daha fazla yaşamayı garantileyebiliyoruz. Ama sadece birkaç gün...

Oyun 20 tane görev içeriyor. Görevlerin zorluk dereceleri oldukça yüksek tutulmuşlar. Yapay zekanın geliştirilmiş olmasından ve düşmanın sert oynamasından dolayı, oyunda ilerlemek çok zor oluyor. Bölümleri load ede ede oynamaktan bıkmazsanız, bir süre sonra oyunu bitirebilirsiniz belki :) Oyunda düşmanlar fazla sayıda saldırıyorlar ve hemen etrafımızı çeviriveriyorlar. Sonra kim hangi tarafta derken, kaportayı deldiriveriyoruz.

Oyunda karaborsa sayesinde de alışveriş yapmak mümkün. Sağdan soldan toplanan malzemelerin dışında buradan yapacağınız alışverişler de size oldukça yardımcı olacak. Oyuna yeni eşyalar ve robotlar eklenmiş doğal olarak. Bunların sayısı fazla olmasa da, yeterli derecede diyelim ve geçelim.

Oyunun grafikleri, ana oyun ile aynı. Neden geliştirmemişler anlamadım. Bana kalırsa grafikler güzel. Sadece azıcık eski gözüküyorlar o kadar. Ama yine de sorun çıkartacak kadar değiller. Robot tasarımları ve mekanlar oldukça kaliteliler.

Seslendirmeler de aynı şekilde. Müzikler, robotların gıcırdamaları, ateşleme sesleri falan çok etkileyici yapılmışlar. Oyunda her etken sizi havaya sokmak için çabalıyorlar.

Oyunun multiplayer moduna yenilikler eklenmiş. Bu oyun multi olarak da eğlenceli olabilir. Ben hiç denemedim ve ülkemizde bunu online oynayan var mıdır bilmiyorum. Ama yine de fırsatınız olursa denemenizde fayda var.

Oyun eski oyundan görevler dışında pek farklı olmadığından, yazacak fazla birşey de bulamıyorum aslında. Oyunun oldukça zor olması zaten en önemli özelliği. Diğer ek paketler gibi hemen bitirilemeyecek ve her bölümü geçtikçe sizi daha çok zorlayacak bir paket.

Oyun PIII-300 bir sistemde çalışmakta. Ram 64 olup ekran kartı da 32Mb olursa, pek sorun olmaz herhalde. Ama güzel görüntülerle, yüksek çözünürlük istiyorsanız, PIII-800 ve 128Ram olması gerekli. Şöyle 64'lük bir ekran kartı da fena olmaz hani.

Son olarak, bu oyun MW hayranları için güzel bir devam paketi. Alıp zaman harcayın derim ben. Ben bitirmeye kasmadım ama uzun bir süre oynadım ve eğlendim. Kim bilir, belki daha sonra kaldığım yerden devam edebilirim. Siz de, artık gidip bu oyunu gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.