övüşmeyi seviyorum! Dövüş oyunlarına bayılıyorum. Uzun zamandır böyle zengin bir döneme de girmemiştik. Hep tek tük oyunlarla yetinirken, şimdi Soul Calibur'un sefasını bitiremeden Mortal Kombat da yanımızda bitiverdi. Sıradaysa Street Fighter ve tabii ki Tekken 6 var.

Açıkçası Mortal Kombat serisini çok sevemedim. Her zaman Tekken'in hikayesi, karakterleri ve oynanışı çok daha keyifli geldi. "40 Yıllık Bekar" filminde Mortal Kombat oynarlarken oyuna sevgim nedense birden arttı. Sonra PS2'mde oyunlarını daha bir keyifle oynamaya başladım. Yine de karakterlere çok ısınamamıştım, ancak müthiş vahşeti ve "fatality" olayı oyunu çok özel yapan etmenlerdi. Xbox360'ıma ise bu oyunu almamda asıl önemli etmen Dc Universe karakterleriyle oynayabilecek olmamdı, evet bu müthiş! Haftalarca Yoda'yla dövüştüm. Şimdi de Batman'imle dövüşmek istiyorum, daha ne?

Ana Menü

Oyunumuzun ana menüsü oldukça sade bir şekilde bizi karşılıyor. Sade olduğu kadar görme problemi olanlara da hitap eden bir fonta sahip. Sırasıyla One Player, Two Player, Xbox Live, Extras ve Options seçeneklerinin olduğu ana menüde, Xbox Live seçeneğinden Ranked Match, Player Match, Private Match gibi standart olgulara ulaşabiliyoruz. Ama tabii ki asıl olayımız One Player'da. Arcade Mode, Story Mode, Komba Challenge ve Practice seçeneklerinin bulunduğu "One Player" kısmında oyunun ana damarını oluşturan kısımlara, Story Mode ve Arcade Mode'a geçiyoruz.

Story&Arcade

Öncelikle Arcade'i anlatayım. Karakterimizi seçiyoruz ve oyunumuza girip sırayla 10 rakibimizi yeniyoruz. Mortal Combat'tan seçebileceğimiz karakterler; Scorpion, Sonya, Kitana, Liu Kang, Kano, Sub Zero, Shang Tsung, Jax, Raiden ve Baraka. Benim favorim kesinlikle Raiden. Mortal Combat'ta hep en saydığım, en tırstığım ve en sevdiğim karakter olmuştur. Yine mükemmel yapmışlar. Dc Universe kısmında ise bizi Superman, Batman, The Flash, Catwomen, Gren Lantern, The Joker, Lex Luthor, Captain Marvel, Wonder Woman ve Death Stroke onlusu karşılıyor. En sevdiğim karakter Batman olmasına karşın oyunda en önemli karakter olarak Superman'in yapılmış olması birazcık kıskançlık krizine girmeme sebep oldu diyebilirim. Ancak en keyifli kullanılan karakter kesinlikle The Flash. Çok hızlı çook. Onla kombolar yapmak da çok keyifli. Her neyse, sonuç olarak oyunumuza başlıyoruz...Unreal grafik motorunun kullanıldığı oyunumuzda görseller birazcık sert olmuş, pikseller biraz belli. Çözünürlük çok iyi değil. Açıkçası Soul Calibur'un gerisinde kalmış grafikler ancak yine de özellikle karla kaplı bölümde buzun açılara göre yansıması gibi detaylara dikkat edilmiş. Catwoman da süper olmuş demeden geçemeyeceğim.

D