Şöyle eğlenerek doya doya oynadığım motor yarışı oyunları Moto Racer 2 ve Moto GP 2 olmuştur hep. Onlar haricinde bu zamana kadar PC'de keyifle motor yarışı oynadığımı hatırlamıyorum. İşte MX vs. ATV Unleashed PC'de bizi eğlendirebilecek motor yarışı olarak imdada yetişiyor. Sakın bir simülasyon beklemeyin ve hemen bir arkadaşınızı yanınıza oturtun. Çünkü gerçekten eğleneceğiz.

MX vs. ATV Unleashed, ne muhteşem grafikler ile geliyor ne de harika bir fizik motoru ile. Sanki yapımcılar hadi buyurun şöyle grafikten, gerçeklikten kafanızı kaldırın da eğlenelim biraz demişler. Bana soracak olursanız çok da iyi etmişler. Çünkü Moto GP 3 ile çileden çıkmıştım resmen her şey güzeldi fakat tam bir felaketti benim için. 2. oyundan bile çok zorlanmıştım, alışana kadar da canım çıkmıştı. Neyse, oyunumuz simülasyon değil zaten. MX vs. ATV Unleashed adında da anlaşılacağı gibi hem MX serisi motorları, hem de ATV'leri kullanacağımız hani şu dört tekerli hep bizim de olsa da şöyle dağ bayır dolaşsak dediğimiz motorlar :) ve hatta her ikisi ile yarışlar yapabileceğimiz eğlenceli bir motor yarışı oyunu. Aslında MX vs. ATV Unleashed tam bir arcade oyunu. Tamamen oyuncuların hoş vakitler geçirmesi için tasarlanmış bir oyun bana göre. O yüzden keyif almaya bakın.

MX vs. ATV Unleashed içinde oynayabileceğiniz birçok mod yer alıyor. Bunlara kısaca bakacak olursak. Championship, Single Player ve Multiplayer olarak üçe ayrılmış durumda.

Championship

National Championship: Bu kategoride 16 hafta boyunca ikişer yarışlar halinde eleme usulü puan topluyorsunuz.

THQ Championship: Yine aynı şekilde 16 pist ve 16 hafta boyunca puanlama usulü yarışlar yapıyorsunuz National Championship'den tek farkı eleme usulü olmaması.Single Player


İşin en eğlenceli yanı Single Player modlar bir hayli fazla ve gerçekten eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlıyor.

Racing: Supercross, Nationals, Short Track, Waypoint Race, Hill Climb diye kategorilere ayrılmış durumda. Kuşkusuz en eğlenceli olanları bir tepeye çıkmaya çalıştığınız ve tepe taklak olduğunuz Hill Climb ve Supercross modları.

Freestyle: High Score, Combo, Fallow The Leader, Big Air Challenge diye kategorilere ayrılmış durumda Freestyle yarışları da. Bu kategoride daha çok motorla şahlanarak havada parende atmak, ters yüz olmak gibi artistlik hareketler yapıyorsunuz. Düştüğünüz zaman "arghhh, uhhhh..." seslerini duymanız için oynamakta çok büyük fayda var. :)

Store: Store bölümünde oyun boyunca kazandığınız yüksek puanlara göre MX ve ATV'lerinizi yenileyebiliyorsunuz. Görünüş olarak çok güzel serilerin olduğunu belirtmek lazım. Oyuna devamlılık kazandırmış.

Yine her iki ana kategori altında Free Ride, Challenges gibi alt modlar da var ve multiplayer da unutulmamış durumda. Oyunda bu kadar çok mod olması oyundan çok çabuk sıkılmanızı engelliyor. PC başında sıkıldığınız ve grafik manyağı oyunlardan şöyle bir sıyrılmak istediğinizde kafa dağıtacağınız bir arcade yarış oyunu anlayacağınız. Kuralım bir köşede dursun zamanı gelince şöyle bir bakarız. :)