Bir kez daha Nancy ile macera yaşamaya hazır mısınız? Bundan önce defalarca Nancy ile çeşitli mekanlarda araştırmalar yapmıştık. Bu sefer de Kaptan Cove'un eğlence parkında dolaşacağız.

Bahsettiğimiz parkta bir kaza olmuştur ve bu kazanın ardından işler kötüye gitmeye başlamıştır. Mücevherlerle süslü bir at kaybolmuştur. Atlı karıncada, en öndeki en değerli at. Bulmak işi de tahmin ettiğiniz gibi bize düşüyor. İlk bakışta kolay gibi duruyor ama aslında değil. Çünkü bu işi çözmek için parkın çalışanlarının hemen hemen hepsiyle konuşmanız gerekiyor. Ayrıca birkaç tane de mini oyunu çözmek gerekiyor ki, bunların hepsi birbirinden zor şeyler. Oyunu oynayanların çoğu bu konuda şikayet ettiler, neden bu kadar zor bilmiyorum.

Oyun daha önceki Nancy Drew oyunları ile aynı. Görüş açınız ve grafik sisteminiz de aynı. Fazla birşey değişmemiş, görsel ve işitsel açıdan bir yenilik yok. Sadece oyuna bir laptop eklemişler. Bu laptop işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Not alma işlemini artık laptop ile yapıyoruz. Online olarak bizim için delilleri birleştiren bir dedektiften yardım alabiliyoruz. Ayrıca yapmamız gereken işlemlerin bir listesini de bilgisayarımızda bulabiliyoruz. Önceki oyunlarda ne yapmamız gerektiği konusunda kafamız karışabiliyordu ama artık sırasıyla yapmamız gerekenleri bilgisayarımızda okuyabiliyoruz. Bu da kaybolmadan zevkli zevkli oyunumuzu oynamak anlamına geliyor. Sanırım gidişatın bu kadar kolay olmasından dolayı ufak bulmavcaları zor yapmışlar. Yoksa oyun kısa zamanda biterdi.

Oyunun gidişatı aslında eğlenceli de denebilir. Hatta önceki oyunlardan daha eğlenceli bile diyebilirim rahatlıkla. Hem bilgisayarınızdaki yardımlar üzerinizdeki stresi azaltıyor, hem de birbirinden değişik ve eğlenceli park çalışanları ile konuşup bilgi almak eğlenceli oluyor. İpuçlarını birleştirip sonuca ulaşmak ve takıldığınız yerlerde telefon ile arkadaşlarınızdan yardım almak da ayrı bir hoşluk tabi. Bunlar oyundaki yenilikler.

Grafikler ve sesler, eski oyunların aynısı gibi geldi bana. Konu ve birkaç yenilik dışında, fazla birşeye gerek duymamışlar. Aslında bana kalırsa gerek de yoktu öyle süper grafiklere. Anlaşılır grafikler, temiz seslendirmeler, kolay kontrollerle oyun oldukça iyi.

Sistem ihtiyacı olarak fazla birşeye gerek duymayan oyun, yine önceki versiyonlarından fazla bir sistem istemiyor. Herkes rahatlıkla oynayabilir. Gizem ve macerayı seven, son çıkan oyunlara gücü yetmeyen kişiler için, bu oyunu tavsiye edebilirim. Nancy Drew ile hoş vakit geçireceğinizi umuyorum :) İyi eğlenceler.