Yeni bir yıl ve yine bir EA Sports klasiği daha. Bu kez her senekinden biraz daha erken çıktı NBA ve FIFA. 95 senesinden bu yana EA Sports yaptığı oyunları hep bir adım öne taşıdı. Bütün yenilikleri bir sene içerisinde değil de her sene yeni bir özellik ekleyerek bizlere sundu. Klasik pazarlama tekniği. Ama anlaşılan eklenecek başka bir özellik kalmamış. Zira oyun 05'in sadece biraz daha gelişmiş grafiklisi. Artık Konami'den basketbol oyunu için de bir atak yapıp bizim için NBA LIVE'e bir alternatif üretmesini istiyoruz. Malum artık PES, FIFA'yı tamamen tahtından etti.

Aslında bu oyun hakkında neler yazacağı tam olarak bilemiyorum. Çünkü az önce de bahsettiğim gibi geçen oyunun bir gömlek üstü görünümünü veriyor. Ama tabii ki iki satır yazıp bırakmayacağım incelemeyi. Her sene bildiğiniz gibi ünlü bir oyuncu süsler cd kapağını. Bu sene ki ünlü oyuncumuz, geçen senenin patlama yapmış oyuncularından olan (bence geçen senenin en iyi oyuncusu LeBron James'ti) Miami Heat'li Dwayne Wade.

NBA 06'daki modlarla başlayalım işe:

# Play Online seçeneği ile internet üzerinden kendinize rakip bulabiliyorsunuz.

# Season, bir takım seçip şampiyon olmaya çalıştığınız bölüm.

# Playoffs, hiçbir ayrıntıyla uğraşmayarak kupa için mücadele edeceğiniz bölüm.

# NBA Allstar Weekend ise geçen sene eklenen bir mod. Allstar haftasını oynamanızı sağlayan bölüm.

# Freestyle Challenge modunda, isterseniz 3'lük yarışına isterseniz de smaç yarışmalarına katılabiliyorsunuz.

# 1 on 1 ise adından da anlaşılacağı gibi teke tek maç.

# Dynasty Mode ise takımınıza hem coach'luk hem de oyuncu olarak katkıda
bulunduğunuz bölüm.

# Son olarak pratik yapabileceğiniz Slamdunk School ve Individual Practice bölümleri bulunuyor.

Oyunumuzdaki en güzel mod Dynasty modu. Diğer modları bildiğiniz için, Dynasty'den biraz bahsetmek istiyorum. Bu bölümde takımınızın maçlarını oynayabiliyor ve coach'luk yapabildiğinizden bahsetmiştik. Ama isterseniz maçları oynamadan da simüle etmeniz mümkün. Dynasty modunda yaptığınız coach'luk yüzeysel olarak kalmamış. Takıma tam bir hakimiyet söz konusu. Pda'inizden takım hakkında genel bilgilere ulaşmanız mümkün. Oyuncularınızın performansı, sağlık durumları, diğer takımlar hakkında bilgi ve transferler gibi konularda bilgi alabiliyorsunuz.