Neverwinter Nights için en son çıkan genişleme paketi ile karşı karşıyayız. Hordes of the Underdark. Shadows of Undrentide'ın izinde giden, zorlu ve eğlenceli bir macera. Oyun bir genişleme paketi olduğundan, konu ve birkaç eklemeden başka birşey beklememek lazım. Hemen yeniliklerden bahsedelim.

Oyunda yeni prestij sınıfları var. Ayrıca yeni görevler de eklenmiş. Söylenenlere göre, 20 saatten fazla oyunun başında kalmanız gerekiyormuş. Ortalama bir süre ama bence yeterli.

Oyun, başlıkta da bahsettiğim gibi, gelişmiş karakterler için. Yani oyuna sıfırdan bir karakterle başlamamanız gerekiyor. Çünkü mekanlar oldukça zorlu. Oyunun orjinaline sahipseniz güzel bir şey yapmışsınız. O zaman daha önceden geliştirdiğiniz karakterinizi bu oyuna sokabilirsiniz. Eğer böyle bir şansınız yoksa, oyunda zaten 15. level'dan başlayan karakterleriniz oluyor. Bu oyunda, maksimum level 40'a yükseltilmiş.

Oyunda toplam 11 sınıf var. Bunlara yeni eklenenler Shifter, Pale Master, Red Dragon Disciple, Champion of Torm, Dwarven Defender ve Weapon Master.

Oyunda kamera açıları değiştirilmiş. Artık kontrolleri daha kolay kameraların ve aşağı yukarı da hareket edebiliyor. Yüzey seviyesine inerek aksiyona daha da yakın olabiliyorsunuz.

Oyun, Waterdepp'in altında geçiyor. Burayı kurtarma falan olaylarına giriyoruz. Yer altında birbirinden ehlikeli mekanlarda dolaşmak gerekiyor. İlk 2 oyunda zaten yeterli aksiyonu yaşamıştık, şimdi de sıra, buradakileri temizlemek oluyor.

Oyun, normale göre biraz zorlaşmış gibi. Gelişmiş bir karakterle oynamanızı söylediğimde, ciddiydim :) Oyunun zor olmasının sebebi, hem yaratıkların daha güçlenmesi hem de yeni eklenen yaratıkların doğuştan güçlü olması. Dolaştığınız mekanların da çok tehlikeli olduğundan, dikkatli olmanızda fayda var.

Oyunun grafikleri ve sesleri diğer oyunlarla aynı. Sadece yeni karakter portreleri eklenmiş oyuna. Diğer herşey aynı. Zaten genelde böyle oluyor genişleme paketlerinde, biliyorsunuz.

Oyunu arkadaşlarınızla birlikte de multiplayer oynayabiliyorsunuz. Bu süper birşey. Konuyu takip ederken, yanlız kalmamanız harika bir duygu. İmkanı olanların kesinlikle denemesinde fayda var.

Sanırım oyun hakkında söylenecek başka birşey kalmadı. NwN fanatikleri, bu oyunu çoktan alıp bitirmişlerdir. Ben de tavsiye ediyorum zaten :) Evet... yazı bitti :P