Rogue Spear benzeri bir oyun. LAPD (Los Angeles Police Department)'ye bağlı bir takımın lideri olarak çeşitli operasyonlara katılıyorsunuz. Genellikle "rehine kurtarma" operasyonları bunlar. Aksiyon gayet yeterli. Ancak zorluk çekmek yerine "amelelik" yapıyorsunuz dersem fazla da abartmış olmam. Çünkü görevler çok kasıcı gelmedi bana. Önemli bulduğum detaylara geçmeden önce oyuna genel bi bakış atmak yerinde olur sanırım.

İlk girdiğimde aradığım ilk şey "Options" kısmı oldu ama bulmam için biraz debelenmem gerekti. Zira ekran görüntüsünde de farkedebileceğiniz gibi biraz silikçe bi yazıyla ve kıyıda kalmış bi düğmesi var. Esasen içine girdiğiniz zaman öyle karmaşık bi seçenekler listesi gelmiyor karşınıza. Bence bu çok iyi yapılmış. Sadece ihtiyacınız olabilecek ayarlar var.

"Education" bölümüne girdiğiniz zaman oyundaki elemanların genel tanıtımlarını bulabiliyorsunuz. Hangi aksiyon ne işe yarar, takım elemanlarına ne gibi emirler verebilirsiniz, hangi silah nerde kullanılır, hangi merminin nası özellikleri vardır vs. vs. Gerekli yerlerde resim, ses ve video görüntüleriyle de desteklenmiş oldukça güzel bi eğitim bölümü mevcut.

Başlangıçta kendinize bir "Career" oluşturuyorsunuz ve hikaye başlıyor. Eğer istemezseniz, pratik yapma mahiyetinde değişik görevlere girip oynayabilirsiniz. Yukardaki haritadaki görevlerden istediğiniz bi tanesini seçmeniz mümkün. Kariyer başlatırsanız, sırasıyla bütün görevleri zaten bitirme durumundasınız.

Görevlere başlamadan önce, bu tip oyunlarda olduğu gibi bi brifing ayrıntısı yaşıyorsunuz. Hiç anlamamışımdır. Çünkü böyle oyunların genel amacı iyileri kurtarmak, kötüleri öldürmektir. Bunun için brifing almaya ne gerek var ki.. Arada bi belli bir makineyi bozmak ya da bazı şeyleri bazı kişilerden önce becermek gibi sorumluluklarınız olsa bile ana tema hiç değişmez.

Gene standart sayılabilecek bir olay da silah ve mühimmat seçiminiz. Şekilde de görüldüğü gibi bu iş için gayet güzel bi arayüz inşa edilmiş durumda. Tabi buna da hiç ihtiyacım olmadı benim mesela. Adet olmuş. Koymuşlar. Ama olmasaydı eminim ki "oyuna bak yaw, operasyonu ben yapcam ama kullanacağım silahı bilene seçemiyom" şeklinde çatlak sesler mutlaka çıkardı... Pratik olarak gereksiz ama teorik olarak bulunması gerektiği için takdire şayan.