Ah olimpiyatlar, insanların birinci olmak için devamlı ter döktüğü, doping yapıp farkedilmemek için dua ettiği bir yer. Tabi böyle olunca onları oyun haline getirmek Allah'ın emri oldu. Commodore 64'ten California Games, Winter Games, Summer Games'den tutun Sydney 2000'e kadar olimpiyatlar ve olimpik spor gösterileri baz alınarak yüzlerce oyun yapıldı. Bazılarını hiç unutamadık, bazıları ise tarih sayfaları içinde unutulup gitti. Kimilerinde onlarca joystick kırdık, kimilerinde ise arkadaşımızın kafasını.

Veee o güzel günler geri geldi!!!. Sydney 2000'de vahşi olimpik oyunları artık PC'nizde oynayacak, mouse olmasa bile klavye, joystick kırabileceğiz.

Gelelim oyuna. Oyun olimpiyatlardan alınmış görüntülerle dolu bir demo ile başlıyor. Oyuna girdiğinizde karşınıza Arcade Style, Olympic, Head To Head ve Coaching oynama opsiyonları çıkıyor.

Arcade Style'da bir atarici'de nasıl oynuyorsanız öyle oynuyorsunuz. Önce bir ülke seçiyor klasmanları bir kereye mahsus olmak üzere oynuyorsunuz. Sonra puanınız ve sıralamanız gösteriliyor.

Klasmanlara gelince:
(E: Erkek K: Kadın)

* 100 metre koşu (E) (Koş Ali koş)
* 110 metre engelli (E) (Koş Ali koş, zıplamayı unutma)
* Cirit Atma (K) (Oya sopa fırlat)
* Çekiç Atma (E) (Kaya dön dön çekiç at)
* 3 Adım Uzun Atlama (E) (Hop bir ki üç)
* Yüksek atlama (K) (Zıpla Ayşe zıpla)
* Atıcılık (Mehmet uçan tabakları vur) (E)
* 100 metre Serbest Yüzme (Cıp cıp cıp) (K)
* 10 metre Platform Dalışı (Düş Elif düş)(K)
* Halter (E) (Iııııhhhhhhhhaaaaaaaaa)
* Olimpik Hız Bisikleti (E) (Diling diling diriling)
* Kayak K 1 Slalom (E) (Cıp, cap, cıp, cıp, cap) (Eskimo kanosu varya, o)

Olimpik tarz oyun seçerseniz eğer, bir ülke seçip onu olimpiyatlara hazırlıyorsunuz. Her klasman için bir adamı sıfırdan yetiştiriyorsunuz. Tabi bu o kadar kolay bir iş değil. Örnek olarak halterci ile başladınız diyelim (Yeniçerilerden kalma ata sporu).

İlk ekranda siz spocunuza sporcunuz da size ööyyle bakıyor. Ne yapalım ne edelim? diye bir an bile duraksamadan hemen adamınızı o spor klasmanına uygun vücut egzersizleri ile çalıştırın (Yani gri karelerin içlerindeki siyah boşlukları yemyeşil yapın). Bu çalışmaların hepsi sanal bir egzersiz salonunda geçiyor, ve bütün egzersizlerinizi zamana karşı yapıyorsunuz. Performansınız ise zamanın bitmesinden ne kadar önce egzersizi bitirdiğinize bağlı olarak değişiyor. İsteyeceğiniz şey "Excellent Pass" olmalı çünkü ancak bütün egzersizleri "Excellent Pass" olarak geçerseniz adamınızı olimpiyatlara 100% istatistiklerle yollayabiliyorsunuz (Bu da dünya rekorlarını kırmanıza bir hayli yardımcı oluyor).