Şimdi aslında ben Şirinleri severim.. Yani küçükken hiçbir bölümünü kaçırmazdım, Gargamel'e güler, Şirin Babayı sever, bu yarım litrelik su şişesi kadar boyu olan psikopat mavi yaratıkların maceralarını salakça bir ilgiyle takip ederdim.. Sonra aralarına Şirine karıştı mertlik bozuldu, çizgi filme abuk sabuk tipler katılmaya başladı, daha önemlisi ben büyüyüp Görevimiz Tehlikeyi seyretmeye başladım.. Anlatmaya çalıştığım şey, mazimde Şirinler için hoş bir yer olduğu, hatta bazen denk geldiğimde hala izler gülerim.. Oyunu da ilginç olur diye düşünmüştüm..

Değilmiş! Hard Truck 2'ye "gelmiş geçmiş tüm zamanların en kötü oyunu" ödülünü verdiğimde, ondan daha kötü bir oyun olamaz diye düşünüyordum. Hatta monitör başında yaşayabileceğim en kötü tecrübeyi atlattığıma inanıp rahatlamıştım ki, Nejat Şirinleri gönderdi. Vakti zamanında bir Tonic Trouble yazısı yazmıştım, hoşuna gitmiş, Şirinlerin hakkından da ancak benim geleceğimi düşünmüş.. Hafiften alaya mı alınıyorum yoksa bu bir iltifat mıydı tam bilemiyorum ama, aslında bu tür oyunları yazmak bir yazara hiç yaramıyor.. Herşeyden önce karizmayı çiziyorsunuz ki, ondan sonra yazdığınız hiçbir şey ciddiye alınmıyor, ha ben zaten ciddiye alınması gereken şeyler yazmıyorum o ayrı konu.. Ama en kötüsü insanların sizin 12-13 yaşında olduğunuzu düşünüp tuhaf mailler göndermesi. Aldığım en tuhaf mailler sıralamasında, Tonic Trouble yazısından hemen sonra aldığım bir mail hala zirvede duruyor, "bak ben senin abin sayılırım, ööle tuhaf oyunlarla vakit kaybetme, şimdiden Quake'e başla" gibi bir maildi bu ve de yazan 15 yaşındaydı.. Böyle bir durumla karşılaşmamak için şimdiden eşşek kadar adam olduğumu belirteyim, Küçük Ev'i, Dallas'ı, Yakari'yi hatırlayabiliyorum daha fazla üstüme gelirseniz Herbert Von Krajan yönetimindeki Pazar Konserlerini bile sayarım.. Bu tür oyunların incelemelerini yazma sebebim amatör ruhum, insanlara karşılık beklemeden bir şey sunma ihtiyacım, vatana millete bir hayrımın dokunmasını isteyişim, sadede gelirsek editörün halime acıyıp bana bir ekran kartı almasını sağlamaktır ki, galiba boşuna debeleniyorum..

Evet, oyuna gelebiliriz artık.. Böyle bir giriş yapmasaydım oyunun inceleme bölümü sadece bir paragraftan oluşacaktı ki, kısa haberler bölümüne bile sığabilirdi o zaman. Gerçekten kötü olan oyunlar hakkında ne yazabilirsiniz ki? Herşeyden önce, oyunun Fransızca olduğunu belirteyim arkadaşlar.. Yani başka dil desteği var mıdır bilemiyorum veya belki de bendeki kopyada öyleydi ama neticede oyun Fransızca. Bu zaten en başından sinirlerinizi bozmak için yeterli bir sebep.. Oyun aslında bir Playstation oyunu, pc'ye doğrudan geçiş yapmış. Bu zaten her halinden belli oluyor, sistem ihtiyaçlarına bir daha göz atın, neredeyse hesap makinesinde bile çalışacak.. Hatta ben eminim ki Amiga'da bile çalışır. Ha Amiga'da bile bu kadar dandik bir oyun yoktu o ayrı mevzu..