Teenage Mutant Ninja Turtles çizgi film olarak başlayan kariyerini, 3. PC oyunuyla sürdürmeye devam ediyor. Ta yıllar önce çizgi filmini izleyip büyük bir keyif aldığımız kaplumbağa dostlarımız artık bizi PC'de hiç yalnız bırakmıyorlar. Yeşil kaplumbağalar önce Commodore ile başlayan oyun hayatını PC'de de sürdürerek bir seri haline gelmeye başladı. 2 yıl gibi kısa bir sürede 3. oyunu çıkararak Konami firması TMNT serisini daha da devam ettirecek gibi.

Bu melee mod da nedir ki?

Serinin 3. oyununda diğerlerinden farklı pek bir şey görmemiz mümkün değil esasında. Yalnız oyuna adını veren Melee modu en büyük yenilik olsa gerek. Bu modu kısaca tarif edelim. Melee modda 20'den fazla karakter ile oynama şansına sahibiz. İster arkadaşımızla ister CPU ile ikili ya da dörtlü takımlar oluşturup rakiplerimizi alt etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de bize verilen süreyi çok iyi kullanmamız gerekiyor. Eğer belirtilen sürede rakiplerimizi alt edemezsek mağlup sayılıyoruz.

Melee moda en çok eğlence katacak durum bir arkadaşımızla takım oluşturup düşmanlar ile birlikte amansız mücadele vermek olacak. 4 kişiye kadar multiplayer oynama şansına da sahibiz. Daha önceki oyunlarda bulunan VS moda benzer bir durum söz konusu melee modda. Oyundaki en büyük yenilik bu.Bu moddan hariç bir de story mod mevcut �ki bu da bildiğiniz gibi hikaye modu.

Splinter usta için

Efendi Splinter'in öğrencileri yine caddeleri ve sokakları kötülükten kurtarmak adına iş başındalar. Hikaye modunda karakterlerimizden sadece birini seçerek maceraya dalış yapıyoruz. İlk önce training bölümü karşımıza çıkıyor. 5 adet kum torbasını belirtilen sürede geçerek ilk bölüme merhaba diyoruz. Oyundaki bölümler tamamen melee moddaki savaşma düzeni ile aynı. Bazen aynı anda birden çok kişi ile tek başımıza savaşmamız gerekirken bazen de yanımızda bir dostumuzu görmek mutluluk verici oluyor. Hikayeye yön verirken karşımıza bir harita çıkıyor. Bu haritadan hangi noktalara gidip hangi görevi yapacağımızı belirleyebiliyoruz. Zaten pek fazla da alternatifimiz olmuyor.

Ya bu combo nasıl yapılıyor ya

Hikaye modunda ilerlerken normal olarak bir sürü düşmanla karşılaşıyoruz. Öyle ki, aynı anda 5 ya da 6 düşmanı 1 dakikada alt etmemizi isteyen bölümler dahi mevcut. Böyle durumlarda combo hareketler çok işimize yarıyor. Saldırı tuşu ve alternatif tuşlara çeşitli sıralarla basarak kombinasyonları arttırabiliyoruz. Bu sayede normal hamlelerle yenemeyeceğimiz düşmanı rahatlıkla alt edebiliyoruz. Her bölümde yapılması gerekenler aşağı yukarı aynı. Bir bölgede belirli sayıda düşmanı belirli bir sürede alt etmemiz isteniyor. Çok nadir başka formatta göreve de sahip oluyoruz; örneğin April ablamızı korumak, kendi canımızdan olmadan 5 düşmanın canını almak gibi değişik olaylarda oyun içinde bizi bekliyor.