Şunu öğrendim: Eğer siz de benim gibi bir oyun delisi iseniz, o zaman PC yetersiz kalıyor. Olmuyor kardeşim! İlla ki bir tane konsol olacak. Ne yapıp edip, paranızı biriktirip bir tane konsol alın. Xbox ya da PS2; hiç fark etmez. Gönlüm tabi PS2'den yana ;) Zaten Xbox oyunları da çok yaygınlaştı. O yüzden karar verme aşamasında yine çok fazla düşünüyor insan. PS2 biraz narin bir konsol ama oyunlarından bahsetmeme gerek yok sanırım. Takın GTA SA'yı, Mortal Kombat'ı, Burnout'u oynayın uykunuz gelene kadar. Hatta gidin banyoya su vurun yüzünüze şöyle bir, sonra yine geçin başına :)

MGS, Splinter Cell gibi türünün önde gidenlerinin yanında Tenchu serisi de bizlere "gizlilik - aksiyon" ikilisini bir arada sunuyor. SC3'ü ağzımızın suyu aka aka bekleye duralım, konsol sahiplerine güzel vakitler geçirtecek bu oyun, aynı zamanda da sizi ekrana bağlayacak.

Tabi daha önce hiçbir Tenchu bölümünü oynamadığımdan -ki o zamanlar yoktu, karakterlerin hikayelerini derinlemesine açıklayamayacağım. Edindiğim bilgilere göre de zaten önceki oyunlarda pek fazla inilmemiş karakterlerin kişiliklerine. Ama Tenchu Fatal Shadows'ta bunları biraz daha iyi tanıma imkanı bulacağız ilerledikçe.

Esas karakterlerden Rikimaru ortalardan kaybolmuştur. Kaçırıldı mı? Belki. Yoksa bu bir tuzak mı? Siz bulun. Rikimaru'nun yandaşı Ayame de onu bulmak için kolları sıvıyor. Günlerden bir gün, Ayame bir kaç kişiyi "bıçaklarıyla pataklarken" Rin adlı bir hatun çıkıyor karşısına. Rin'in kasabası yerle bir olmuş, halkı iplerde sallandırılmış, oklarla delik deşik edilmiş. Rin intikam için bunları yapanın peşine düşmüş. Bu ikisinin yolları kesişiyor. Eski Japonya'da vücut kesme şampiyonasında birlikte hareket etmeye başlıyorlar. Ufak ve açıklayıcı bir bilgi de aşağıda sunulmuştur.

- AntikOyun.com Forum Admini Dante'ye teşekkürler

"İlk ve üçüncü oyunu oynamayanlar için spoiler içerebilir yazdıklarım, oynayacaksanız okumayın!

İlk oyunda Rikimaru Mei Oh'u alt ettikten sonra Rikimaru kayaların altında kalıyordu hatırlarsanız. Fakat Rikimaru ölmedi, Mei Oh ile beraber başka bir boyuta geçti. Sonra çıkan Tenchu 2 zaten geçmişi anlatıyordu. Wrath of Heaven'da ise Rikimaru geri dönüyordu (Oyunun başındaki Rikimaru değil onun gölgesi, yani yerini dolduran kişiydi) Bu oyunda Rikimaru'nun ortadan kayıp olduğu dönemi anlatıyor, bu nedenle Rikimaru yok."

Oyun grafikleriyle ve oynanışıyla bizi bilgilendiren bir giriş videosundan sonra oldukça şık bir arkaplan ve müziklerle donatılmış menüden bildiğiniz üzere kontrol, ses ve video gibi ayarları ayarladıktan sonra, eğer bilmiyorsanız, önce "tutorial" bölümüne girerek biraz antrenman yapmanızda fayda var. Önceki bölümleri oynadıysanız alışmanız tabi ki daha kolay. Kendi adıma söylemem gerekirse bu tarz oyunlarda mouse olmalı. Çünkü her an nerede, ne çıkacağını kestiremediğinizden ilerledikçe sağınıza-solunuza, yukarı ve aşağı hızlıca bakmanız gerekiyor. İş gamepadlere gelince bu biraz zor oluyor tabi. Belki bunu analog çubuğun hassasiyetini arttırarak bir nebze halledebiliyorsunuz ama bu sefer de hafif oynatma durumlarında çok kayıyor. Geriye sadece zordan seçmeli seçenek kalıyor; Alışacaksınız :)