Test Drive 6 gerçekten de bekleyenlerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Oyunu değil Need For Speed ile ancak ve ancak Lotus gibi oyunlarla karşılaştırdık. Gerçektende Test Drive serileri nedense çok tutulmamasına karşın her sene yeni bir versiyonla karşımıza çıkar ve yılın en çok eleştirilen oyunlarının başında yer alırdı. Artık bilgisayar kullanıcıları oyunun gerçekleri yansıtıp yansıtmadığına dikkat ediyorlar. Fakat Test Drive'ın yapımcıları bunu anlayana kadar iş işten geçeceğe benziyor. Peki Test Drive Off-Road 3 de bu kadar kötü mü?
Bu soruya verebileceğimiz en basit cevap şöyle; Test Drive 6 ne kadar gerçeklerden uzak bir oyunsa Test Drive Off-Road 3 o kadar gerçeklere yakın bir oyun. Bu kanaatimizin sebebi belki kendi türünde tek olması olabilir fakat eğer bu tür oyunlara ilginiz varsa kesinlikle alınması gereken bir yapım Test Drive Off-Road 3. Benim konu hakkında yorumum şöyle: sanırım Test Drive 6'yı hazırlayan ekibin arabaların aerodinamik gibi unsurlarını hazırlayan kısmı Off-Road'a kaydırılmış olabilir. Yani Test Drive 6'daki saçmalıkları ancak bu şekilde açıklayabiliyoruz. Test Drive Off Road 3'ün yapımcısı Infogrames son günlerde Electronic Arts, Microsoft gibi şirketlerin arasından sıyrılarak öne çıkmaya başladı. Test Drive Off-Road 3 gerçekten Test Drive 6'ya göre daha iyi bir oyun. Tamam çok hız yapamıyorsunuz ama kayaların toprakların üstünde tozu dumana katarak bir Cherokee sürmekten daha güzel bir şey olamaz.
Test Drive Off-Road'ı alıp CD ROM sürücümüze takıp çalıştırdığımızda karşımıza güzel ve çekici bir autorun menüsü geliyor. Oyunu hemen yüklüyoruz ve çalıştırdığımızda karşımıza çok güzel bir demo çıkıyor. Demoyuda izledikten sonra karşımıza en az autorun menüsü kadar hoş bir arayüz geliyor. Arkaplanda çok güzel 12'ye yakın parça eşliğinde ki aralarında Motocross Madness 2'den hatırladığımız Incobus'un "new skin"i de bulunuyor ve oyunda pistimizi ve canavar gibi arabalardan birini seçip oyuna başlıyıveriyoruz.Bu arada;

Günün İpucu:
İçerdiği bilgiye göre 3 çeşit compakt disk vardır. 1. Data CD 2. Audio CD 3. Mixed CD. Mixed Cd'ler içerisinde hem data hem de audio(.cda) formatında bilgi içerir. Eğer oyun cd'lerinde CD ROM sürücünüzden parçayı değiştirebiliyorsanız o cd bir mixed type cd'dir. Bu Cd'leri daha iyi ses kalitesinde müzik setinize takıp track 1 hariç tüm trackleri dinleyebilirsiniz (track 1 data dır. çalıştırırsanız gıcırtılı bir ses duyarsınız)