Sonunda beklediğim golf oyunu geldi. Beni bilgisaarda golf olayına ısındıran bir oyun varsa, bu TW serisinden başkası değildir. Her zaman kafa dinlemek için olsun, eğlenmek için olsun bu oyunu oynardım. EA, her sene olduğu gibi, oyunun son teknolojik gelişmelerle cilalanmış versiyonunu da piyasaya çıkardı. NHL, NBA ve FIFA gibi, yine oyun aynı oyun, sadece grafiklerde büyük değişiklikler olmuş. Ayrıca oynanışta ve diğer ufak tefek olaylarda da değişiklikler olmuş. Ama yine de oyun aynı oyun, fazla bir yenilik yok.

Artık oyunda 8 ayrı turnuva var. Bunların adlarını buraya yazmak saçma, ama hepsi birbirinden zevkli. Tiger Woods haricinde, diğer sağlam oyuncuları da seçmeniz mümkün. Justin Leonard benim diğer favorim. Oyunda kariyer modu yaparak para kazanabiliyorsunuz. Bununla yeni ekipmanlar alabiliyorsunuz. Hatta bu paraları derse harcayarak kendinizi geliştirmeniz de mümkün. Oyunda devamlı kendinizi geliştirmeniz gerekiyor çünkü ileride oldukça zorlu rakiplerle karşılaşabiliyorsunuz. Oyundaki 18 birbirinden farklı mod, asla sıkılmamanız için tasarlanmış. Bunların arasında tekerli vuruşlardan ufak maçlara kadar türlü oyunlar var.

Oyunun kontrolleri bana oldukça basit geliyor. Mouse'u ileri geri hareket ettirerek topa vuruyorsunuz. Bu işten anlayanlar için kolay ve gerçekçiliği son derece artıran bir vuruş şekli. Ama alışması zor, deneyimsiz olanların pratik yapmalarında fayda var. Ama dediğim gibi, gerçekçilik açısından süper bir olay. Microsoft'un oyununda da bu olay var, ama o daha sonradan oyununa dahil etmişti bu özelliği. Hangi sene olduğunu unuttum şimdi.

Oyunun grafikleri de süper. Sanki televizyonda izliyomuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Oyuncuların tanıtımları ufak videolarla yapılmış. Oyun içi grafikler de son derece gerçekçi. Karakterler 3D modellenmişler, hareketleri oldukça yumuşak. Frame falan atlamadan gerçek hayattakinin aynısı şekilde topa vuruyorlar. Ayrıca etraftaki bitkiler, ağaçlar falan da çok gerçekçiler. Sular da öyle. Topunuz çalıların arasına kaçabiliyor. Hatta suya düşebiliyor. Bu anları gördüğünüz zaman gözleriniz açık kalacak, ağzınız da açık kalabilir :) Özellikle su efekti gibi efektler bu oyun için yeni, Geforce olayına girilmiş anlayacağınız.

Seslendirme olarak, aslında oyunda büyük bir sessizlik hakim. O da zaten kafa dinleme ve büyük bir golf sahasında olduğunuz hissini veriyor. Topa vurduğunuzda çıkan ses ve topun çalıların arasına girmesi tamamen gerçekçi bir şekilde seslendirilmiş. En fazla duyduğunuz ses, kuş sesleri. Bunlar da dinlendirici ve büyük bir alanda olduğunuzu size hissettiriyor.

Multiplayer olayı da ilginç. İlk 2 ay bedava oynayabiliyorsunuz. Ardından para ödemeniz gerekiyor. 2 ay aslında hevesinizi almak için yeterli gibi. Ardından aylık 6 dolar ödeyerek sınırsız oynayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda kaldığınız süre kadar ödeme gibi bir olayınız da olabiliyormuş sanırım. Ama bundan emin değilim. Gerçi 6 dolara bir aylık oynamak gayet mantıklı ve ucuz. Bundan başka birşeyi seçeceklereni sanmıyorum.

Oyun hakkında başka nelerden bahsetmem gerektiğini bilmiyorum ama sanırım oyunu beğenmeniz ve almanız için gereken herşeyi söyledim. Piyasada kaliteli golf oyunları bulmak zor. Hatta Microsoft haricinde adam gibi golf oyunu yapan yok. O yüzden golf severler bu oyunu kesin edinmeliler. Oyunun fazla puan almaması, sadece yenilik getirmemesinden kaynaklanıyor. Ama kuralları değiştirecek değiller. Bu tür spor oyunları bir süre sonra tıkanabiliyor. Yine de biraz daha renklendirilebilirdi diye düşünüyorum oyunun. Neyse, benden bu kadar. Görüşmek üzere...