Bir süre önce dördüncüsüyle ekranlarımıza konuk olan ve Lara Croft'un maceralarını konu alan Tomb Raider serisine yeni bir görev paketi. Daha önceleri serinin 1. ve 2. bölümlerine yapılan bazı ek görevler gibi bu paket de Tomb Raider 3 için yapılmış bir görev paketi. Oyun bu sebepten dolayı 4.'nün daha gelişmiş grafik motoru yerine tamamıyla Tomb Raider 3'ün grafik motorunu kullanıyor. Tomb Raider 3'ü bitirenler için hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Dr. Willard'la olan mücadelenin ardından bir meteor'un düştüğü mağarada kayıp bir uygarlıkla karşılaşan Lara'nın 6 bölümlük yeni macerası büyük ölçüde bu mağarada geçiyor.

Ayrıca yepyeni düşmanların da yer aldığı bu bölümde özellikle tarih öncesi yaratıklar dikkat çekiyor. Yine Tomb Raider 3 için üretilen özel bölümde oyuna etkisi olmayan bazı gizli alan ve bölümler de bulunmakta. Oyuna Fransa sahilerinde bir İskoç kalesinde başlıyoruz ve ilerliyebilmek için Lara'nın atletik yeteneklerinden yine faydalanıyoruz.

Evet her ne kadar Eidos, Tomb Raider'ın 5.sini yapmayacaklarını açıklamış olsa da etrafta Tomb Raider 5 söylentileri dolşamaya başladı bile. Lost Artifact en azından Lara'nın yeni bir macerasını özleyenler için bir fırsat.

4.'ün o güzel grafik motorunun kullanılmaması bence çok büyük bir yanlış olmuş. Çünkü Tomb Raider 3 motoru çok kötüydü. Bu garafikler beni oyundan soğuttu. Arasıra grafik kırılmaları olması da çok kötü. Bence daha iyi bir motor kullanabilirlerdi.

Oyun gerçekten iyi seslere sahip, özellikle müzikleri çok başarılı. İnsanı bulundugu mekana bağlıyor. Ben mesala menünün müzğini dinlemek için bekliyorum diyebilirim. Özellikle efeklerde büyük başarı oldugu sölenebilir. Kızın ölüşü bile çok başarılı yansıtılmış. Oyunun en büyük artısı bence bu ses olayları olmuş. Ses ve müzik için söylenebilecek tek şey çok başarılı olduğu.

Sonuç olarak bence başaralı olmayan bir oyun yapmışlar ve alıp almamak da tamamıyla size kalmış .Daha iyisini yapabilirlerdi.

Kontrollar:
Oyunun yön tuşlarını sizde değiştirebilirsiniz. Ama ilk hali şu şekilde:

* Ctrl: Tutunmak (Eğer space'e basarsanız, silahlarınız çıkacak ve ateş etmeye yarayacak.)
* Space: Silah Çıkarma
* Alt: Zıplama
* End: Yuvarlanma
* <: İşaret fişeği yakma
* Shift ve Yön tuşları: Ağır adım atma
* Yön Tuşları: Hareket Etme
* Ç: Eğilme