El Mariachi'lerin dünyasına hoş geldiniz. Desparodos filmindeki o çılgın adamı kim unutabilir ki. Her zaman keşke oyunu yapılsa da gitarımızla ortalığı toz dumana katsak demişizdir. İşte ortalığı toz dumana katacağımız bir oyun Total Overdose. Sene 1989 meksika çölleri daha önce hiç bu kadar sıcak olmadı...

Ana karakterimiz Ramiro Cruz'un babası Ernesto Cruz DEA için çalışan bir ajandır. Kardeş Tommy de L.A.P.D. mensubudur. Gelin görün ki uyuşturucu karteli Papa Muerte Ramionun babasını şişletmiştir. Esas oğlan Ramiro ise içindeki intikam ateşi ile beraber babasının kaldığı yerden devam edecektir. Hikaye klişe olsa da oyun tam anlamıyla eğlence üzerine kurulmuş. Meksika çöllerinde arabaları havaya uçurun, kurukafaları alın gringoları temizleyin, tekila için oraya buraya deli gibi ateş edin. Ramiro'nun düz duvara tırmanıp akrobatik hareketler ile ortalığı kavurmasını izleyin. Kızlar, uyuşturucu patronları ve yer altı dünyasının haydutları sizleri bekliyor. Total Overdose ile yüksek doza hazır olun.

Tekila çarpmasın bizi?

Total Overdose tam anlamıyla bir kokteyl Max Payne, Gta, Prince Of Percia (Evet POP bile), Tony Hawk gibi oyunların tam bir karışımı. İlk oynadığınız da oyunu sanki GTA'nın yeni bir versiyonu zannetmeniz işten bile değil. Gerek oynanış, mekanlar her şey GTA'ya da çok benziyor ama birçok yeni özellik Total Overdose'da var. Gringoları temizlerken Max Payne'deki gibi slow motion da takılmak, tam öldüm derken Prince of Persia'mızdaki gibi zamanı geri alabilmek, çok sayıda kombo yaparak Tony Hawk'ta kaykay yapıyor hissini tatmak hepsi tek bir oyunda bizleri bekliyor. Her zaman tek bir oyunda birçok türü birleştiren oyunlar çuvallamıştır. Sanırım en başarılısı Total Overdose olacak.

Kaparım ama kaçamam!

Oyun tam bir eğlence şöleni. Free-Style kombo sistemi oyuna ayrı bir hava katıyor. 60'ın üzerinde hareket yapabiliyorsunuz demek oluyor bu da. Ayrıca Combo-Timer'ınızdaki Countdown sıfırlanmadan maximum kombo yapmak size extra skor kazandıracak. Oyunda kombo yaparken o kadar eğlenceli şeyler var ki, mesela gringo'dan fırlayan şapkayı kapmanız ve kafanıza geçirmeniz beni resmen süründürdü. Ayrıca kombolar o kadar güzel harmanlanmış ki artistik şekilde katliyam yapmak süper. Ne kadar çok kombo yapar, artislik hareket yaparsanız ona göre ödül ve skor kazanıyorsunuz. Buna bağlı olarak yeni silahlar, hareketler ve power-up'lar sizleri bekliyor.

Oyunda PoP serisinden hatrılayacağınız geri sarma olayı var demiştik. Bu da gringolar sizi şişlediğinde aldığınız extra power-up'lar ile geri dönmenizi sağlıyor. Ve oyunun başından asla kalkamayacağanız anlamına geliyor.

Abi GTA gibi dolaşacağım oyun var mı?

Evet var. Total Overdose'da 18 bölüm boyunca farklı araçlar kullanacaksınız. Ama Gta'daki gibi dilediğiniz araca binemiyorsunuz. Sadece belli araçlar kullanıma hazır bulunuyor. En iyileri olduğuna emin olabilirsiniz. Tır, pick-up, motorsiklet, panel-van, traktör, 89 model modifiyeli bir canavar ve daha bir çok araç sizi bekliyor. Bu araçlar Gta'da olduğu gibi özgün tasarlanmış araçlar. Aracınız ile bir platformdan uçuyorsunuz. Tam bu esnada kamera ağır çekime giriyor ve aksiyon filmlerinden çok sık görmeye alıştığımız sahneleri oyunda görebiliyoruz. Altımızdakilerin ateş topu içinde hava uçtuğunu görmek ve oradan süzülmek ayrı bir keyif veriyor insana.