Activision firması halen geyik yapmaya devam ediyor. Meşhur oyunları Cabela's Big Game Hunter 6 ve Cabela's Ultimate Deer Hunter 2 oyunlarını piyasaya çıkardılar. Deer Hunter oyunu oldukça geyik bir oyundu, geyik sevenler de sevmeyenler de oynarlardı. Sevenler, geyikler olduğundan, sevmeyenler ise geyikleri öldürebildiğimizden bu oyunu severlerdi.

Oyun tamı tamına 26 bölümden oluşuyor. Bu kadar çok bölümde koşturup koşturup hayvan avlamaya çalışacağız. Bölüm sayısı av oyunları için oldukça fazla. Seçebileceğimiz bir ton da silah mevcut. Bunlar arasında pompalı tüfekler, normal tüfekler, tuzaklar, kamuflaj malzemeleri falan var. Av için yeterli silahımız olduğundan, eve eli boş dönmemek lazım. Yoksa dalga konusu olmamız işten bile değil.

Oyun eskisine göre daha eğlenceli olmuş. Önceki daha bir saçma görünüyordu ama bunda ciddi bir av oyunu ruhu yakalanmış gibi. Daha bir geliştirilmiş, oyuna bir tutam mantık katılmış. Oyuna bakmak için bile bir süre başında kaldım, hoşuma gitmedi değil hani. Oyundaki silah çeşitliliği mekan çeşitliliğine de yansımış. Texas, Washington, Alaska, Missouri, Idaho ve Michigan yörelerinde av yapabiliyoruz. Yöre dedim, acaip saçma oldu :) Bu diyarlarda avlayabileceğimiz hayvanlar da çeşitlenmişler. Whitetail, Columbian Blacktail Deer, The Desert Mule, Sitka Deer ve Rocky Mountain Mule gibi hayvanları yere sereceksiniz. Ne kadar güzel, hayvan severler bu oyundan nefret edecekler sanırım.

Oyunun oynanabilirliği çok kolaylaşmış. Hedefi hareket ettirmek, silah geçişleri ve tuzakların kullanımı kolaylaştırılmış. Haritaların, diğer seçeneklerin de kullanımları kolay. Arayüz rahat ve sağlam çalışıyor. Gerekli tüm bilgilere rahatça ulaşabiliyoruz.

Oyunun grafikleri, oldukça geliştirilmiş. En azından diğer oyuna göre güzel olmuş. Tabi öyle FPS oyunlarındaki gibi süper değil ama yine de kendisine göre sağlam grafiklere sahip. Hayvanların modellenmesi güzel, mekan da av sahası atmosferini rahatça sağlayabiliyor. Ben oyunun grafiklerini beğendim. Kötü değil, oynarken de sakatlık çıkartmıyor.

Oyunun seslendirmeleri de güzel. Hayvanların kendi sesleri oyuna tamamen aynı aktarılmışlar. Zaten seslere göre, hayvanların yerlerini bulabiliyorsunuz. Bu da iyi bir özellik. Sesler cızırtılı çıkıyor, keşke daha yüksek kalitede olsaymış. Ama yine de iyi işte.

Oyun PIII-500 Mhz bir sistemde ve 64Ram'de iyi bir FPS ile çalışıyor. Ekran kartının da en az 32Mb olması lazım tabi. Yoksa takılmalara yol açabilir. Aslında oyun öyle fazla bilgisayar kasacak bir oyun değil ama yine de bazen takılmalara yol açabiliyor. Bu da sanırım mühendislik hatası anlamına geliyor.

Son sözlere gelince, avcılık oyunlarını severseniz bu oyunu almanızda bir sakınca göremiyorum. Çünkü piyasada buna benzer oyunlar bulmak oldukça zor. Yok çünkü :) Ama oyunun bir süre sonra sıktığını, uzun süre aynı heyecanlı atmosferi veremediğini de hatırlatmak isterim.