Marvel'in efsane mutantlarını, önce çizgi roman olarak, daha sonra çizgi film ve son olarak da görkemli bir yapımla sinemaya aktaran, ikincisi de şu an vizyonda olan X-MEN'i duymayan yoktur aranızda sanırım. Duymadıysanız duyacağınız kesin...

Cyclops'lu, Rogue'lu, Storm'lu X-Men'in, şüphesiz en çok sevilen karakteri, asi, katı yürekli gözüken, vahşi ve bir o kadar da karizmatik olan Wolverine'dir. İşini bilen oyun firmaları ve Holywood gerek yapımlarında, gerek oyunlarında bu karaktere ağırlık vermiştir. X-Men II filminde göreceğiniz gibi Wolverine'e ilk filmden daha çok ağırlık verildi. Zaten 1. filminde de Wolverine'in hayatı ve X-Men'e katılışı üzerinde durulmuştu. Film piyasası Matrix, Terminator III diye karışa duysun Marvel'in haklarını elinde bulunduran Activison firması Wolverine'in ismini taşıyan, dolayısıyla da Wolverine'in başrolünde olduğu bir oyuna imza attı; X-Men 2 Wolverine's Revenge (Wolverine'nin İntikamı).

Activision'ın, eğer Marvel'le böyle anlaşmalı gitmeye devam ederse bir çok çizgi roman ve sinema severe hitap edeceği yadsınamaz bir gerçek. Diyoruz ve oyunumuzu incelemeye başlıyoruz.

İlk Bakış

Oyuna, kontrollere dokunmadan şöyle bakınca gözümüze ilk çarpan kriter grafikler oldu. Gayet kaliteli ve detaylara önem verilmiş olan grafiklerde Wolverine'in vücudundaki kıl bile görünüyor. Fakat, grafiklerin iyi olması ufak hatalar olmasını engelleyemiyor maalesef. Mesela yukarıdan düşen adamın, yerin içine girmesi ve vücudunun yarısının kaybolması önemli bir hata.

Oyunun demolarına gelince, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi oyunda demolara bol bol yer verilmiş. Tüm bunlardan başka oyunda özel bir bölümde oyunun müziklerini, karakter çizimlerini, demolarını izleyebileceğiniz bir bölüm de unutulmamış.

Oyunun grafiklerinden sonra akla gelen ilk şey oyunun müzikleri, bir çok kişi oyun müziklerini önemsemez ama müzik gerek sinemada, gerek oyunlarda atmosferi belirleyen en önemli araçtır. Bu tanımlar gereğince oyunda müzikler gayet iyi seçilmiş ve tempoyu yükseltip, alçaltan başarılı yapımlar. Wolverine'nin karizmatik sesine gelince, bu sesin asıl sahibinin Mark Hamill olduğunu ve yardımcı olarak da başarılı dublör Patrick Stewart'ın Audio'da etkisinin olduğunu belirtelim.