Star Wars, sinema dünyasında saygıyla anılan ve halen popülerliğini koruyan bir isim. George Lucas'ın hazırladığı bu efsane, filmler, diziler, oyunlar ve dahasıyla insanları yıllardır cezbetti ve etmeye de devam ediyor. Star Wars Battlefront: Elite Squadron, PSP ve NDS konsolları için piyasaya sürüldü. Aynı isimleri taşıyor olmalarına rağmen, her iki konsolda da yapım farklı. Oyunun DS versiyonunu, Call of Duty serisinin DS üyelerini geliştiren n-Space firması hazırlamış.

Evrende yalnız değiliz. Bir taraf adaleti sağlamak için mücadele verirken, diğer taraf da karanlığa hizmet ederek sonsuz bir zulüm oluşturmak istiyor. Elite Squadron'da adından da anlaşılacağı üzere, özel görevler için eğitilmiş bir grup askerle hareket ediyoruz. Dikkat çeken kişiler ise X2 ve X1. İkiz kardeş olan bu karakterlerden X2'yi yönetiyoruz ve takım halinde ilerleyerek, verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz.

Güç sizinle olsun!
Görevlerden kısaca bahsedecek olursak, bir uzay gemisini yok etmemiz gerekiyor diyelim. Öncelikle gemiye varmalı, tüm askerleri öldürmeli ve kontrolü ele geçirmeliyiz. Bu kısım önemli. Eğer tek bir kişi bile hayatta kalırsa, görevi tamamlayamıyoruz. Bazen uzayda, bazen gemide, bazen de yer yüzeyinde çarpışıyoruz. Peki nasıl oluyor da bu denli hızlı yer değiştirebiliyoruz? Oyunda araçlar ve uzay gemileri kullanımımıza sunulmuş. Tabii ki düşmanlar bizi yolda da yalnız bırakmıyorlar. En ufak bir hata bizi yoldan çıkaracağı için, hız limitine ve etraftan gelebilecek ani saldırılara karşı dikkatli olmamız gerekiyor.