Lord Of The Rings War Of The North

Tür:Aksiyon-RPG Platform:PS3PC X-Box 360 Çıkış Tarihi:2011Snowblind ve Warner Bros, Lord of the Rings serisine yeni bir oyun ekleyerek War in the North'u duyurdu.

War in the North, Aksiyon-RPG tarzında bir oyun olacak. Ayrıca tamamen online özellikleri de içinde barındıracak. Yeni oyunda, en fazla üç kullanıcıya kadar co-op seçeneği de bulunuyor.
Warner Bros Stüdyolarının başkanı Martin Tremblay, yeni oyunları hakkında "Lord of the Rings: War in the North'da savaşı ve hikayeyi olgun bir yaklaşımla ele alacağız. Snowblind'in ödüllü ve tutkulu yapımcılarıyla beraber RPG türünde gelişmeyi ve Lord of the Rings hayranlarını mutlu etmeyi planlıyoruz." dedi.

Aslında bakarsanız Dainin Demir Tepeleri ve Mirwood ile arada kalan kısımdaki bu savaş çok heyecanlı olacağa benziyor.Bize 3 tane karakter seçme şansı tanınacak.

Race Of Man;


Numenor insanları olan Dunedian'lar insan milletleri arasında en soylu ve nitelikli olanlardır. Arnor Krallığı'nın düşmesi ile zor zamanlar geçiren insanlar Kuzey'i daha güvenli bir yer kılmak ve ırklarının devamlılığını sağlamak için Isildur'un Varisi'nin amacı doğrultusunda çaba harcamaktadırlar.

İnsan Irkı; zor koşullarda hayat sürmekte ve yoğun olarak karanlık güçlere karşı savaşmaktadırlar. Birçoğunun bu sebeple hayatı tehlikededir.

Elves;

Elfler; Orta Dünya Irkları içerisinde en eski ve bilge ırktır. Bir çoğu başka diyarlara göçmüş ve dağılmışlardır. Kalanlar sevginin-aşkın, sorumluluk ve dostluğun hükmünü sürdürmeyi amaçlamışlardır.

Onların; uzun anıları ve büyük kederleri vardır. Ataları Orta Dünya tarihinde en görkemli yerlerdedirler.

Elfler en görkemli ve en yetenekli savaşçılardandır. Rivendell'de yaşayan elfler, kadim sanatlar ve bilimle ilgilidirler. Şifa ve büyüye karşı yetenekleri vardır.

Dwarves;

Cüceler; kısa, sert ve cesur savaşçılardır. Merahmete ve akıllıca düşüncelere sahiptirler. Genellikle birbirleri aralarında iletişim kurarlar. Ancak saygıyı hakeden cesur ve bilge olanlar ile de konuşurlar.

Onları; boylarının kısa oluşu, küstah tavırları, güç ve sadakatleri ele verir. Herşeyden önemli olarak kendi yurtlarını savunurlar.Kimse onların yeteneklerini küçümseyemez, çünkü onlar oldukça bilge ve güçlüdürler. Geleneklere ve geçmişede bağlıdırlar. Cüceler güçlü bir dost, tehlikeli bir düşmandır.

Ve gelelim savaşın mekanına..

NORTH

Kuzey; Orta Dünya'nın her iki tarafından ayrı Barrow Downs'tan Grey Mountains sırtlarına ve oradan da Mirkwood'a kadar olan anlatılmamış gizemleri kapsar.

Henüz bilinmeyen bu izole alanda; karanlık, gizemli, engebeli ve yüce tepelerden oluşan bu alanda sırlar, yalanlar ve gizemler yükselmeye başladı..