Command&Conquer Gerçek zamanlı strateji bilgisayar oyunudur ve gerçek zamanlı strateji oyunlarının bilgisayar oyuncuları arasında büyük bir ün kazanmıştır. Westwood Interactive tarafından geliştirilerek, Electronic Arts tarafından 1995 senesinde dağıtılan bir strateji oyunu olan bu oyun yerini kısa zamanda almıştır. Seride en çok oynanan oyunlar; Red Alert 2 Yuri's Revenge, Generals ve Zero Hour, Red Alert 3 ' tür. Multiplayer(çoklu oyuncu) özellikleri bulununan bu oyunlarda strateji kurumu çok iyi yerleştirilmiştir.

Generals;
Serinin en beğenilen oyunlarından Generals 3 ülkeden oluşmakta.Bunlar ,ABD (United States of America), China (Çin) ve GLA (Global Liberation Army) . Tüm Westwood RTSlerinde olan skirmish modunda da oynayabilirsiniz . Skirmish modunda seçtiğiniz haritada, belirlediğiniz ayarlar ile bilgisayara karşı savaşıyorsunuz. Oyunun internet ve lan üzerinden oynanma imkânı da var. Ancak internetten oynayabilmek için orijinal Generals'a ihtiyacınız var.
Generals ile ilgili ilginç bir hikaye;
Ayrıca oyunda Türkiye'nin doğu bölgeleri (Diyarbakır, Hakkari, ...) terorist bölge olarak gösterildiğinden oyun 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri bilişim suçları mahkemesine dava edilmiş mahkeme Türkiye aleyhinde karar vermiştir. Türk diplomatların girişimi ile bu konu avrupa bilişim suçları mahkemesine taşınmış mahkeme Türkiye lehine karar vermiştir. Böylece 08/07/2008 tarihinde EA (Electronic Arts) Games Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne 150.000 Dolar ödemiştir..
Red Alert
Serinin ilgi gören oyunlarından Red Alert 2 Command & Conquer serisi devamı olarak 2000 yılında piyasaya sürüldü. Oyunda multiplayer özellikleri de artırılmış olarak görünüyor. Command & Conquer: Red Alert 2 için birçok yama çıkarılmıştır.Oyunun çıktığı tarihten itibaren yaklaşık 10 yıl geçmesine rağmen hala büyük bir ilgiyle oynanmaktadır.
Westwood Interactive firması seriyi geliştirerek 14 Şubat 2008 tarihinde Red Alert 3 oynu bilgisayar kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur. Oyunun müziklerini serinin diğer 2 sinde olduğu gibi Frank Klepacki tarafından yapıldı. Bu müzikler arasında oyun kadar popüler olan "Hell March" şarkısının 3. sürümüde bulunacak.
Command and Conquer 3:Tiberium Wars
Command and Conquer 3:Tiberium Wars Electronic Arts Los Angeles tarafından Windows ve XBOX360 için geliştirilmiş olan gerçek zamanlı strateji oyunudur. Oyunun 1995 yılında piyasaya sürülen C&C:Tiberium Dawn ve 1999 yılında piyasaya sürülen C&C: Tiberian Sun oyunlarının devamıdır.Command and Conquer 3 Tiberium Wars Command and Conquer serisindeki tüm oyunları gibi güzel gözüküyor. Çıkış tarihi resmi sitesinde 28.03.2007 olarak gösteriliyor. Tiberian Sun'da öldü sanılan Commander Kane'nin dönüşü bu oyunda olacak.
Serinin son oynu;Command & Conquer 4;
Oyunda 2 grubun dışında, 4 farklı alt-sınıf, modifiye edilecek birimler, RPG öğeleri, Co-op modları devase online haritalar, ve sinematikleri ile, oldukça büyük bir oyun olacağı kesin. Son oyun olması sebebiyle, EA'ni hiçbir masraftan kaçınmayacağı da aşikar.
Command and Conquer 4'ün çıkış tarihi kesin değil, premier'ın ardından tarihin açıklanması bekleniyor. Bu yılın 3.cü çeyreği veya 2010'un Mart ayı sonları gibi kesin olmayan tarihler dolanıyor, dediğim gibi, her şey premier'den sonra netlik kazanıcak.
C&C 4'ün tasarımcılarından Samuel Boss, serinin bitimini şöyle özetliyor.
''Bu her şeyin sonu değil, sadece RTS alanında 15 yıllık seriyi bitirmeye karar verdik. Tiberium içeriği açısından oldukça geniş bir evren o bizim kutsal kitabımız. Doğal olarak, Tiberium bazlı daha başka çalışmalar olmakla beraber, artık C&C oyunu görmeyeceksiniz.''