İzlediğiniz bir videodan beğendiğiniz bir şarkıyı ayırmak istiyorsanız. Programsız ve basit olarak kullanabiliceğiniz bir metodu sunucam sizlere..

Öncelikle bu iş için faydalanacağımız sitenin adresi ;

http://www.mediaconverter.org/
1 Numaralı Buton : İnternet ortamında bulunan bir videonun linkini yapıştırarak , videonun ses dosyasına çevrilmesi için kullanılır.

2 Numaralı Buton : Bilgisayarımızda bulunan bir video dosyasının ses dosyasına çevrilmesi için kullanılır.

3 Numaralı Buton : Direk olarak Youtube sitesindeki videoları aramaya olanak tanıyan arayüze gider. Ayrıntısına girmek gerekirse ; Youtube'dan video arar gibi karşınıza gelen boş çubuğa aramak istediğiniz videonun adını yada taglarından birini girmeniz yeterli , sonra "Search" butonuna basarak aramayı başlatabilirsiniz. Eğer istediğiniz videoyu bulmayı başarabildiyseniz , videonun altında bulunan "Add to the queue" linkine basarak çevirme listenize videoyu ekleyebilirsiniz.
1 Numaralı butona bastıktan sonra karşımıza gelen pencere bu şekilde olacaktır. Buraya ses doyasına çevirmek istediğimiz videonun linkini yapıştırıyoruz ve "OK" butonuna basarak bir sonraki adıma geçiyoruz.
"OK" tuşuna bastıktan sonra karşımıza gelen üstteki pencerede görüldüğü gibi listemize videomuz eklendi , mediaconverter.org'un yeni arayüzü birden fazla dosyanın sırayla çevrilme işlemlerine olanak tanıyor , listemize 10 adet video ekleyebiliriz. Videomuzu ekledikten sonra "go to the next step" butonuna basarak bir sonraki adıma geçiyoruz.Üstte görülen pencere ayırmak istediğimiz ses dosyasının formatının belirlenme aşamasıdır. Ben videodan ayırmak istediğimiz şarkının Mp3 formatında olmasını istedim bu yüzden seçeneğimi bu şekilde belirledim , siz isteğinize bağlı olarak farklı formatlarda da seçim yapabilirsiniz. Daha sonra "OK" butonuna basarak işlemimize devam ediyoruz.Karşımıza gelen bu pencere listemizdeki videonun Mp3 formatına dönüştüreleceğini belirtiyor. "Start" butonuna basarak işlemimizi gerçekleştirebiliriz.Görüldüğü üzere çeviri işlemi başladı "Status Bar" dolunca işlemimiz bitmiş olacak.İşlemimiz tamamlandı. Geriye sadece , kırmızı ile işaretlenmiş "Download" butonuna basıp ayırdığımız şarkımızı bilgisayarımıza kaydetmek kaldı.

Bu şekilde convert işlemleri yapan ;
vixy.net
heywatch.com

gibi seçeneklerde bulunmaktadır , ben aralarından mediaconverter.org u seçtim , inşallah faydalı olabilmiştir.

Kolay gelsin.