ÖNEMLİ: BU ALANDA "www.turnuval.com" forum kuralları geçerlidir.

Kurallar ve Kullanım Sözleşmesi: http://www.turnuval.com/football-man...ozlesmesi.html


1-Forum içerisinde yazılan mesajlardan tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin mesajlarından dolayı forum yöneticileri veya turnuval yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Site yönetimi, kurallara uymayan mesajları, avatarları ve signatürleri değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
2-Yeni konu açmadan önce aynı konunun açılmış olma ihtimaline karşın lütfen sitemizde bulunan Arama motoruyla site içi arama yapın. Aksi takdirde açılmış benzeri bir konu görüldüğünde itiraz edilmeden açtığınız konu yönetim tarafından silinebilir.
3-Konu başlıklarını konu içeriğine uygun şekilde isimlendirin. Eğer açtığınız konu bir yardım konusuysa konu başlığı için "Acillllllll" - "Yardııııııııııııııııııım" - "Yapamadııııııııııııııııım " diye benzeri saçma isimlendirmelerden kaçının. Aksi takdirde açtığınız konuya yanıt verilmez ve silinebilir.
4-Türkiye Cumhuriyeti yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri çiğneyen, politik-siyasi, dini propaganda, maksadı aşan argo, sataşma, aşağılama, hakaret ve küfür içerikli mesajlar yazılması yasaktır. Aksi takdirde yönetim tarafından uyarı, ceza alabilirsiniz ve hatta siteden uzaklaştırılabilirsiniz.
5-Genel ahlâk kurallarına aykırı, kişileri veya kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler asla kullanamazsınız. Özellikle spor bölümünde takım adına veya oyuncuyu tahrik edici mesaj atamazsınız. Bu davranışınızı ilerlettiğiniz takdirde Spor Bölümü Cezalısı rütbesi alırsınız ve spor bölümüne kalıcı olarak mesaj yazamazsınız.
6-Site içerisinde veya siteyle bağlantısı olan hiçbir yerde üyelik gerektiren sitelerin reklamını yapamazsınız. Aksi takdirde yönetim tarafından uyarılır ve devamını getirdiğinizde ceza alır ve hatta siteden uzaklaştırılabilirsiniz.
7-Açtığınız konular bölümle ilgili olmalıdır. Aksi takdirde konunuz silinebilir ve uyarı alabilirsiniz. Açtığınız konuya cevap yazılmaması halinde tekrar tekrar aynı konuyu açmayınız. Konu içerisine "cevap atan yokmu" - "hadiiiii bekliyorummm" diye cevaplar yazmayın uyarı veya ceza alabilirsiniz.
8-Özel Mesaj ile forum üyelerine kışkırtıcı, tahrik edici, hakaret ve reklam amaçlı mesajlar atamazsınız. Aksi takdirde tespit edilip siteden uzaklaştırılabilirsiniz. Site ve forum yöneticilerine özel mesaj atıp genel destek istemeyiniz. Bulunduğunuz bölümün moderatörüne ulaşıp onlardan yeterince bilgi alabilirsiniz.
9-Sitede bulunan konularda, bağlantısı verilen linklerden ve yönlendirmelerden sitemiz sorumlu değildir. Bu bağlantılar haricinde satış amaçlı ticari firmaların telefonları ve linkleri verilemez. Aynı zamanda referans kodlu bir linki paylaşamazsınız. Aksi takdirde konunuz silinir ve ceza alabilirsiniz.
10-Hiç bir şekilde lisanslı ve izinsiz kullanımı yasak olan korsan diye tabir ettiğimiz program, oyun, müzik, warez gibi illegal içeriğe sahip paylaşımlar yapamazsınız. Aksi takdirde konunuz silinebilir ve ceza alabilirsiniz.
11-Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin, renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları kullanamazsınız.
12-*****grafik içerik, yasadışı ilaçlar, bu ilaçların üretim cihazları, kumar, kumar benzeri içerik, silah veya mühimmat, alkollü her çeşit içecek ve gıda maddesi, tütün ile bu konuda olan içerik, reçete ile satılan ilaçların tanıtımı veya satışı amacıyla yapılacak bir paylaşımı site içerisinde yayınlamak, özel mesaj kanalıyla bu eylemleri gerçekleştirmek, kurallar gereğince yasaktır.
13-Herhangi bir konuda mesaj gönderdikten çok kısa bir süre sonra aynı konuya tekrar mesaj göndermek yani flood yapmak yasaktır. Eklemeler ve düzenlemeler için lütfen “Düzelt” tuşunu kullanınız. Aksi takdirde uyarılır ve sonrasında ceza alabilirsiniz.
14-Birkaç kelimeden ibaret “teşekkürler” ve benzeri amaçlı mesajların gönderilmesi yasaktır. Yorumunuz gayet açık ve net olmalıdır. Alıntı yaparken kesinlikle alıntı yaptığınız kişinin mesajını değiştirmemelisiniz. Yanlış anlaşılmalara sebep olabilir ve ceza alabilirsiniz.
15-Başkalarının özel hayatı hakkında veya başkalarına ait kişisel bilgileri, telefon numaralarını, adreslerini yayınlamak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda tespit edildiğinizde siteden uzaklaştırma alabilirsiniz.
16-Denetleme sistemi bulunan bölümlerde açtığınız konuların aktif olmasını bekleyiniz ve aksine konu açılmadı diye sürekli aynı konuyu açmaya çalışmayınız. Yönetim tarafından açtığınız konu kısa süre içerisinde değerlendirildikten sonra aktifleştirilecektir.
17-Sanal Ağ Programlarının ağlarındaki konuşma, tartışma ve küfürleri foruma yansıtmak ceza ve ban sebebidir. Forum Yöneticisi veya Bölüm Sorumluları'na özel mesaj yolu ile bildirebilirsiniz. Eğerki bulunduğunuz hamachi ağı bir turnuva ağıysa bunu kesinlikle turnuva yöneticisine bildiriniz.
18-Turnuval.com'a ait hiç bir icon,içerik,resim,stil vb. bilgi başka sitelerde kullanıldığı tespit edildiğinde ve diğer kurallara aykırı hareket edildiğinde Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
19-Forumda hiçbir şekilde ticari amaç veya şahsi amaç için ürün satışı yapmak, adminlik ve key satmak yasaktır. Sadece siteye destek için yönetimin satacağı ürünlere izin verilecektir.