İTEM AÇIKLAMALARI:


NOT : İtemlerimiz en kısa zamanda tamamlanacaktır.Ayrıca resim ve hangi iteme ne kadar gold lazım, hangi itemler birleşince bu itemler oluyor hepsi eklenecektir.(Görsellik olarakta ufak düzenlemeler yapacağım şu an yaz okulumun olması sebebiyle biraz geçikebilir en fazla 4 güne kadar ayarlamış olurum.)1. Abyssal Scepter

İngilizce : +70 Ability Power +57 Magic Resistance UNIQUE Aura: Reduces the Magic Resist of nearby enemy champions by 20.
Türkçe : İtemimiz 70 ability power +57 magic resistance'ın yanı sıra UNIQUE Aurasıyla da düşmanımızın resistinden 20 resist silmektedir.
Kullanım : Bu itemimiz daha çok tanky mage herolarımız içindir. Ama örnek verecek olursak karşıda feedlenmiş mage varsa onun için normal mage herolarada alınabilecek itemdir. Özellikle mid linede karşınızda iyi oynayan mage hero varsa ona karşı alınabilecek güzel bir itemdir.

2. Aegis of the Legion

İngilizce : +270 Health +18 Armor +24 Magic Resist UNIQUE Aura: +12 Armor / +15 Magic Resistance / +8 Damage to nearby allied units.
Türkçe : İtemimiz +270 health +18 armor +24 Magic resistin yanı sıra UNIQUE Aurasıylada kendi takımımıza +12 armor / + 15 Magic Resistance / +8 damage vermektedir.
Kullanım : Bu itemimizi daha çok tanklar için başlangıç itemi olarak kullanılmaktadır. Tabi bazen support herolarada kullanılabilir. İtem özellik bakımından hem magelere karşı hemde dps herolara karşı alınabilecek güzel bir itemdir. Ama late gamede biraz etkisini yitirmesinden dolayı satılıp daha iyi item almak daha mantıklıdır.


3. Archangel's Staff
İngilizce : +400 Mana +25 Mana Regen per 5 sec +45 Ability Power Passive: 3% of your Max Mana is converted to Ability Power. UNIQUE Passive: Each time your Champion uses an Ability their Maximum Mana will increase by 4 Mana. This effect has a 3 second cooldown. Bonus caps at 1000 mana.
Türkçe : İtemimiz +400 Mana +5 saniyede 25 Mana regen +45 Ability Powerın yanı sıra PASSİVE yle Max mananızın %3 ünü Ability Powera ekliyor. Ayrıca UNIQUE passive yle de herhangi bir skillinizi kullandığınız zaman Maximum mananıza 4 mana ekler bunu 3 saniyede bir yapabiliyorsunuz. (örneğin nidaleye aldınız diyelim kaplan halinde q ya bastınız 4 mana arttı ardına hemen w kullanırsanız 4 mana gelmez 3 saniye beklemeniz gerekir.) İtemimizden gelebilecek en fazla mana 1000 manayla sınırlandırılmıştır.
Kullanım : Bu itemimizi daha çok manaya fazla ihtiyacı olan magelere tercih edilir. Örneğin Karthus'un q skilli için alabilirsiniz. İtemde ahım şahım bir özellik yok sadece mana ve manayı apye çevirmek için kullanılan itemdir.

4. Atma's Impaler

İngilizce : +45 Armor +18% Critical Strike UNIQUE Passive: 2% of your maximum health is added to your attack damage.
Türkçe : İtemimiz +45 armor +%18 Critical Strike ın yanı sıra UNIQUE Passiveiyle de Maximum healthımızın %2 sini Damage e çevirir. Bir nevi Archangel's Staff'ın health için olanı diyebiliriz.
Kullanım : Bu itemimizi ise Frozen Mallet eşliğinde Tany dpsler için kullanabiliriz. Bazı oyuncular Ad Range herolarada alıyorlar, ben bunu pek tavsiye etmiyorum.

5. Banshee's Veil

İngilizce : +375 Health +375 Mana +50 Magic Resist UNIQUE Passive: Blocks one negative spell every 45 seconds.
Türkçe : İtemimiz +375 Health +375 Mana +50 Magic Resistin yanında UNIQUE Passive'iyle size atılacak ilk skilli engeller. İsterse veigarın ultisi olsun isterse ashe in basit w skilli olsun size çarpan ilk skilli engeller. (stun, slow gibi şeyleride engeller)
Kullanım : Fazla söze gerek yok, bu item bence oyundaki en gerekli ve en güzel itemdir. İster ad range ol istersen mage ol alınabilecek en güzel itemlerden biridir. Ama eğerki tank değil iseniz 1. item olarak bunu almak çok saçma olacaktır. Ama her item buildine eklenilmesi gereken bir itemdir diye düşünüyorum.

6. Berserker's Greaves

İngilizce : 25% Attack Speed UNIQUE Passive: Enhanced Movement 2.
Türkçe : Bu botumuz Attack hızımızı %25 arttırıyor aynı zamanda yürüyüş hızımız 2 derece artıyor
Kullanım : Bot konusu biraz kolaydır, fazla açıklamaya gerek duymuyorum. Dps yada Ad range herolara kasılabilecek itemdir.

7. Boots of Mobility

İngilizce : UNIQUE Passive: Enhanced Movement 2 Passive: When out of combat for 5 seconds the effect of these boots is increased to Enhanced Movement 5.
Türkçe : Normal durumda hızımızı 5 derece arttırırken savaştığımız esnada 2 ye iner.
Kullanım : Bu botu fazla kullanmasamda, tavsiye etmesemde stealth herolar için iyi bir itemdir. Ayrıca support herolarda da kullananlar oluyor ama diğer botlar bu bota nazaran daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

8. Boots of Swiftness

İngilizce : UNIQUE Passive: Enhanced Movement 3
Türkçe : Bu botumuz ne olursa olsun hızımızı 3 derece arttırıyor.
Kullanım : Hız ihtiyacı olan örneğin ashe amumu gibi herolarda kullanılabilen bir bottur. Özelliklede hpsi az olup kaçarak dalacak herolarda kullanılması daha uygundur.

9. Chalice of Harmony

İngilizce : +30 Magic Resistance +7.5 Mana Regen per 5 sec UNIQUE Passive: Increases your Mana Regen by 1% per 1% Mana you are missing.
Türkçe : Bu itemimiz +30 Magic Resistance +5 saniyede 7.5 Mana Regenin yanında UNIQUE Passive'iylede %1 mana eksiğini %1 mana regene çevirir. (1000 mana var 100 manalık skill harcadın %10 mana regen geldi gibi.)
Kullanım : Mana ihtiyacı olan tanklar yada karşıda mage olup mana regene ihtiyacı olan heroların aldığı bir itemdir. Galioya oyun başında alınabilir.

10. Cloak and Dagger

İngilizce : +20% Attack Speed +20% Critical Strike Chance +25 Tenacity (Tenacity reduces the duration of stuns, slows, taunts, fears, silences, blinds and immobilizes. Tenacity effects do not stack)
Türkçe : İtemimiz +%20 attack Speed +%20 Critical Strike Chance'in yanında +25 Tenacity vermektedir. (Tenacity, bize atılan slowları stunları tauntları fearları silenceların süresini azaltır ve stacklenmez yani 2 tane tenacity itemi alsanız bile ilk aldığınız aktif kalır diğeri aktif olmaz.)
Kullanım : Dps herolara hitap eden itemimiz ucuz olduğundan oyun başlarında alınabilir.

12. Eleisa's Miracle

İngilizce : +25 Health Regen per 5 sec +20 Mana Regen per 5 sec +25 Tenacity (Tenacity reduces the duration of stuns, slows, taunts, fears, silences, blinds and immobilizes. Tenacity effects do not stack)
Türkçe : İtemimiz +5 saniyede 25 Health Regen +5 saniyede 20 Mana Regen ve +25 Tenacity vermektedir. (Tenacity, bize atılan slowları stunları tauntları fearları silenceların süresini azaltır ve stacklenmez yani 2 tane tenacity itemi alsanız bile ilk aldığınız aktif kalır diğeri aktif olmaz.)
Kullanım : İtemimizi Hp ve Mana regen ihtiyacı olanlar alabilirler. Ama Tenacity stack'lenmediğinden önceden Tenacity itemi aldıysanız. 2.ye almamanız gerekir.

13. Executioner's Calling

İngilizce : +18% Lifesteal +15% Critical Strike Chance UNIQUE Passive: On hit, you cause 4 damage per second for 8 seconds. UNIQUE Active: Inflicts target enemy champion with Grievous Wound, causing 50% reduced healing and regeneration for 8 seconds. 20 second cooldown.
Türkçe : İtemimiz +%18 Lifesteal +%15 Critical Strike Chance'in yanında UNIQUE Passive'yle attack yaptığın heroya 8 saniye boyunca 4 damage vururken UNIQUE Active'iylede Düşmanınızın 8 saniye boyunca Health regenini ve healını düşürüyor.
Kullanım : İtemimiz daha çok mundo vlad gibi herolara karşıdır. Örneğin mundo ultisini attıktan sonra bu itemimizin aktif özelliğini kullanarak ultisinden %50 daha az health gelmesini sağlayabiliriz. Bu itemide tabi ki dps heroların alması gerekir ama takımınızda ignite var ise (ki herkes ignite hastası olduğundan mutlaka vardır) itemi almanıza gerek kalmaz ignite zaten itemin aktifinin görevini yerine getiriyor.

14. Force of Nature

İngilizce : +76 Magic Resist +40 Health Regen per 5 sec +8% Movement Speed UNIQUE Passive: Restores 0.35% of your champion's health every second.
Türkçe : İtemimiz +76 Magic Resist +5 saniyede 40 Health Regen +%8 yürüyüş hızının yanına UNIQUE Passive'iylede her saniye sizin max health'tınızın %0.35 ini Health olarak geri verir. (Örneğin 1000 Health'ınız var. Bunun %0.35 i 3.5 yapar. Kısaca size her saniye 3.5 health verir. (Heal/regen olarak))
Kullanım : Mage herolara karşı en iyi tank itemi olan itemimiz. Bütün tank karakterlerin İnventory'lerini süsler.

15. Frozen Heart

İngilizce : +99 Armor +500 Mana UNIQUE Passive: Reduces ability cooldowns by 20% and reduces the attack speed of nearby enemies by 20%.
Türkçe : İtemimiz +99 armor +500 Mana'nın yanında UNIQUE Passive'iyle bize attack yapan düşmanın attack speedini %20 azaltıyor.
Kullanım : Şu an için anti vayne olduğunu düşünüyorum. Tankların azılı düşmanı vaynenin w skilli true damage vurduğundan dolayı ona karşı yapılabilecek en iyi şey attack hızını yavaşlatmaktır. Bu itemimiz tam vayne düşmanıdır. Ayrıca Mana ihtiyacı olan tanklarında alabileceği bir itemdir. Son olarak Mana kasan Ryze içinde çok iyi bir itemdir.

16. Frozen Mallet

İngilizce : +700 Health +20 Attack Damage UNIQUE Passive: Your attacks reduce your target's Movement Speed by 40% for 2.5 seconds (30% for ranged attacks).
Türkçe : İtemimiz +700 Health +20 Attack Damage'in yanında UNIQUE Passive'iyle normal/basit attacklarınızın vurduğunuz düşmanı %40 slowlamasını sağlar ve etkisi 2.5 saniye sürer. (Range olan herolarda %30 yani vayne yada mf ye alınırsa %30 slow, jarvan trundle'a alınırsa %40 slowlar)
Kullanım : Bu item Tanky dpslerin favori itemleridir. Ayrıca ad range olan herolara alınarak 700 health ile birazda olsa sağlamlaşarak team fightlarda daha aktif olmanıza yardımcı olur. Dps tarzı heroların çoğunda kullanılması gereken bir itemdir. Özelliklede takımınızda hiç slow yoksa kesinlikle alınmalıdır.

17. Guardian Angel

İngilizce : +68 Armor +38 Magic Resistance UNIQUE Passive: Revives your Champion upon death, restoring 750 Health and 375 Mana. This effect can only occur once every 5 minutes.
Türkçe : İtemimiz +68 Armor ve +38 Magic Resistance'ın yanı sıra UNIQUE Passive'iylede siz öldükten sonra tekrar dirilmenize ve +750 healthnızın +375 Mananızın olmasını sağlar.
Kullanım : Kimilerine göre 2 kez öldürten, kimilerine göre yeri geldiğinde kill almanı sağlayan dediği itemdir. Armor ve Resist verdiği için defans yönünüzü güçlendirirken. 2. bir şans tanıyan UNIQUE passive'iyle kill almanızı, az hp ile kaçan adamı öldürmenize yardımcı olabilir. Şahsi görüşüm yeri geldiğinde güzel bir item ama dirilinceye kadar geçen sürede takım arkadaşlarınızın ölmesi ve başınıza toplanan 3 5 kişinin size grup indirimi yapması kaçınılmazdır. Bence yerine göre başka item alınmalıdır diye düşünüyorum.

18. Guinsoo's Rageblade

İngilizce : +35 Attack Damage +45 Ability Power UNIQUE Passive: On attack or spell cast, increases your Attack Speed by 4% and Ability Power by 6. Lasts 5 seconds (stacks up to 8 times).
Türkçe : İtemimiz +35 Attack Damage +45 Ability Power'ın yanında UNIQUE Passive'iyle her normal/basit attack'ımızda %4 attack speed ve 6 Ability power vermektedir ve 5 saniye sürüp 8 kere stacklenebilmektedir.
Kullanım : Bu itemi görünce eminim aklınıza Jax geliyordur. Jax e banko alınan itemdir. Hybrid herolar için kullanılır örneğin teemo'ya alınabilir. Nidale'ye de alanlar var tercihen.

19. Haunting Guise

İngilizce : +25 Ability Power +200 Health UNIQUE Passive: +20 Magic Penetration
Türkçe : İtemimiz +25 Ability Power ve +200 Health'ın yanında UNIQUE Passive'iyle +20 Magic Penetration vermektedir.
Kullanım : İtemimiz ucuz olduğundan dolayı Mage heroların başlangıç itemi olarak kasılabilir. 200 health ilede biraz avantaj sağlarken magic penetration'lada tanklara daha iyi vurmanızı sağlar.

20. Hexdrinker

İngilizce : +35 Attack Damage +30 Magic Resistance UNIQUE Passive: If you would take Magic Damage that would leave you at less than 30% of your Maximum Health, you first gain a shield that absorbs 300 Magic Damage for 4 seconds. 60 second cooldown.
Türkçe : İtemimiz +35 Attack Damage ve +30 Magic Resistance'ın yanında UNIQUE Passive'iyle %30 health'ınız kaldığında 4 saniye boyunca 300 magic damagelik bir kalkan çıkıyor. Bunun tekrarlanabilir süresi ise 60 saniye.
Kullanım : Özelliklede Tanky dpsler için olan itemimiz herhangi bir ad heroyada alınabilir. Kısacası karşınızda sizi zorlayan bir mage varsa bu itemi buildinize ekleyebilirsiniz.

21. Hextech Gunblade

İngilizce : +60 Attack Damage +75 Ability Power +20% Life Steal +25% Spell Vamp UNIQUE Active: Deals 300 magic damage and slows the target champion by 50% for 3 seconds (700 range). 60 second cooldown.
Türkçe : İtemimiz +60 Attack Damage +75 Ability Power +%20 Life Steal ve +%25 Spell Vamp'ın yanında UNIQUE Active'iyle düşmana 300 magic damage ve %50 slow atıyor etkisi 3 saniye sürüyor. Cooldownı ise 60 saniye.
Kullanım : Çoğu heronun gözdesi halinde olan item. Akali, Jax, katarina gibi herolara kullanılmaktadır. Kısaca hem ability power hem attack damage lazım olan her heronun alabileceği itemdir.

22. Infinity Edge

İngilizce : +80 Attack Damage +25% Critical Strike UNIQUE Passive: Critical hits now deal 250% damage instead of 200%.
Türkçe : İtemimiz +80 Attack Damage +%25 Critical Strike'ın yanında UNIQUE Passive'iylede Critik damage'inizi %200 den %250 ye çıkarıyor.
Kullanım : Ad range heroların gözdesi olan item, ne kadar pahalı olsada aldığınız zaman takımınızı taşımaya yardımcı oluyor. Ashe, Vayne, Miss Fortune gibi herolara alınabilir ilk item olarak olmasa bile item buildinde kesinlikle olmalıdır. Tabi karşınızda feedlenen bir mage varsa ve siz bu itemi 1. item olarak kasmaya çalışırsanız feedlenen mageden tek yemek size vacip olur. Bu yüzden farm yapıp hemen alırsanız ardına biraz Health ile oyunu taşıyan kişi olabilirsiniz.

23. Ionian Boots of Lucidity

İngilizce : UNIQUE Passive: Reduces ability cooldowns by 15%. UNIQUE Passive: Enhanced Movement 2.
Türkçe : İtemimiz UNIQUE Passive'iyle %15 Cooldown vermektedir. Ayrıca yürüyüş hızımızı 2 derece arttırmaktadır.
Kullanım : Cooldown ihtiyacı olan bütün herolarda kullanılabilir ama tank herolarda resist botunu almak daha mantıklı olduğundan tank heroya ihtiyacınız olsa bile almanızı tavsiye etmiyorum.

24. Last Whisper

İngilizce : +40 Attack Damage UNIQUE Passive: +40% Armor Penetration
Türkçe : İtemimiz +40 Attack Damage'in yanında UNIQUE Passive'iyle +%40 Armor Penetration vermektedir.
Kullanım : Dps heroların tanklara yada armor kasanlara karşı alacağı en güzel itemlerden biridir. Hiçbir buildde yer almaması gereken ama gerektiğinde de builde eklenmesi gereken itemdir. kısaca yeri geldiğinde alınmalıdır.

25. Leviathan

İngilizce : +180 Health UNIQUE Passive: Your champion gains 32 health per stack, receiving 2 stacks for a kill or 1 stack for an assist. This effect can stack 20 times; you lose a third of your stacks if you die. At 20 stacks, your champion takes 15% less damage.
Türkçe : İtemimiz +180 health'ın yanında UNIQUE Passive'iylede her kill aldığınızda 2 stacks her asistte ise 1 stack verir. Ve her stack başına 32 health gelir. Maximum 20 stacks olmaktadır. Ayrıca 20 stacks olduğunda heronuz %15 az damage yer.
Kullanım : Tanklarda stack kasımı zor olması, ayrıca Warmogs gibi bir health itemi dururken leviathan hiç mantıklı gelmiyor. Bu yüzden ben önermiyorum. Tek güzel yönü 20 stacks yapınca %15 daha az damage yemeniz.

27. Madred's Bloodrazor

İngilizce : +30 Attack Damage +40% Attack Speed +25 Armor UNIQUE Passive: On hit, deals Magic Damage equal to 4% of the target's maximum Health.
Türkçe : İtemimiz +30 Attack Damage +%40 Attack Speed ve +25 Armor'un yanında UNIQUE Passive'iyle Her normal/basit Attack'ımızda düşmanımızın Maximum health'ının %4 ünü magic damage olarak vurmaktadır.
Kullanım : Şimdi gelelim herkesin yanıldığı bir konuya. Bu itemi tank düşmanı sananlara seslenivereyim. İtemimiz tamam %4 vuruyor gibi gözüküyor ama insanlar MAGİC DAMAGE kısmını okumuyor. Yani tankta zaten çok yüksek resist olacak (Tabi takımda mage varsa ve tank resist kasmışsa) şimdi o resiste sahip bir tanka %4 magic damage vuramazsınız ki. İnsanlar bunu hiç düşünmüyor. Ben ashe oynadığım zamanlar bu item yerine Black Cleaver itemini tercih ederim. Eğerki hala tank avlayamıyorsanız o zaman bu itemi alacaksanız alın ama tekrardan söylüyorum tank magic resistance kasmışsa bu itemi almanızı fazla tavsiye etmiyorum.

28. Malady

İngilizce : +25 Ability Power +50% Attack Speed UNIQUE Passive: Your physical attacks shred your target, dealing 20 magic damage and lowering their magic resistance by 6. Magic resistance reduction stacks up to 4 times.
Türkçe : İtemimiz +25 Ability Power +%50 Attack Speed'in yanına UNIQUE Passive'iyle attack yaptığınız düşmana 20 magic damage vurur ayrıca magic resistini 6 resist indirir ve 4 kez stacklenir.
Kullanım : Teemo oynayanların sıkça aldığı itemdir. Attack speed ve ap vermesinden dolayı Teemo için biçilmiş kaftandır. Başka heroya kullananı yada kullandığımı hatırlamıyorum.

30. Mejai's Soulstealer

İngilizce : +20 Ability Power UNIQUE Passive: Your champion gains 8 ability power per stack, receiving 2 stacks for a kill or 1 stack for an assist. This effect can stack 20 times; you lose a third of your stacks if you die. At 20 stacks, your champion's cooldowns are reduced by 15%.
Türkçe : İtemimiz +20 ability power'ın yanında UNIQUE Passive'iylede her kill aldığınızda 2 stack her asist aldığınızda 1 stack vermektedir. Her stack başına 8 ability power gelmesi yanında maximum 20 stack kasabilirsiniz. Ayrıca 20 stacksi tamamladığınız zaman %15 cooldown reduce alırsınız.
Kullanım : Bence noob itemi. Normal gamelerde mage heroların gözdesi, noobları yenmenin en kısa ve hızlı yolu. Mejai + Deathcap yaptın mı akıyorsun. Ama eğer karşı takım iyisi gözler üstüne çevrilir. Team fight a girmeden kendini ölü bulursun. (geriden oynayacam ölmeyeceğim diyede team fightta aktif olamazsınız.) Kısacası bu itemi ne öneririm ne de alan kişiye sen prosun derim. Normal gamede noob ezecekseniz tabiki alın derim ama ciddi maçlarda kullanmak bence saçma. Zaten ciddi maçlarda kill sayısı az olacağında Mejai kasmak hayaldir ve gerçek olmayacaktır.

31. Mercury's Treads

İngilizce : +25 Magic Resist +35 Tenacity UNIQUE Passive: Enhanced Movement 2 (Tenacity reduces the duration of stuns, slows, taunts, fears, silences, blinds and immobilizes. Tenacity effects do not stack)
Türkçe : İtemimiz +25 Magic Resist ve +35 Tenacity vermektedir. (Tenacity, bize atılan slowları stunları tauntları fearları silenceların süresini azaltır ve stacklenmez yani 2 tane tenacity itemi alsanız bile ilk aldığınız aktif kalır diğeri aktif olmaz.)
Kullanım : Her tank buildinde olmasının faydasının çok olacağını düşündüğüm bir itemdir. Maokai oynadığım zaman feedlenmiş katarinanın ultisini durduruyordum. Bildiğiniz gibi saniyelerim çok önemi var. 1 2 kere durdurdum ardına team fightın başında 1 tane stunlarını bana atmaya başladılar katarinayı durduramayım diye. Haliyle botumuzdan gelen tenacity ile fazla geç olmadan rahatça durdurabiliyordum. Kısacası her tankta olmalı dediğim bir itemdir ama amumuda hız botunu almak daha mantıklı amumuya almamanızda fayda var.

32. Moonflair Spellblade

İngilizce : +50 Ability Power +25 Tenacity (Tenacity reduces the duration of stuns, slows, taunts, fears, sleeps, silences, blinds and immobilizes. Tenacity effects do not stack)
Türkçe : İtemimiz +50 ability power ve +25 Tenacity vermektedir. (Tenacity, bize atılan slowları stunları tauntları fearları silenceların süresini azaltır ve stacklenmez yani 2 tane tenacity itemi alsanız bile ilk aldığınız aktif kalır diğeri aktif olmaz.)
Kullanım : İtemimiz mage herolar için Tenacity sağlamaktadır.

35. Ninja Tabi

İngilizce : +25 Armor +12% Dodge Chance UNIQUE Passive: Enhanced Movement 2
Türkçe : +25 Armor ve +%12 Dodge Chance'in yanında UNIQUE Passive'iylede yürüyüş hızımızı 2 derece arttırır
Kullanım : Şahsen bu itemi görünce Jax'den başka hiçbir şey aklıma gelmiyor. Tanklara bile alınmasına karşıyım. Magic resist botunun tenacity vermesinden dolayı resist botunu almanızı öneririm. Haa karşındakilerin hepsi Dpstir o zaman al diyemem ama o zaman bile stunların süresinin kısalması için genede resist botunu alın derim.

36. Phantom Dancer

İngilizce : +55% Attack Speed +30% Critical Strike +15% Movement Speed
Türkçe : İtemimiz %+55 Attack Speed %+30 Critical Strike ve %+15 yürüyüş hızı vermektedir.
Kullanım : Özellikle Ad range herolar için olan itemimizi tanky dps olan herolarada alanlar oluyor ama ben Tanky dps herolara alınmasına karşıyım. Tanky dps herolara çok daha güzel buildler yapılabilir.

37. Philosopher's Stone

İngilizce : +22.5 Health Regen per 5 sec +10 Mana Regen per 5 sec Passive: Gain an additional 5 Gold every 10 seconds.
Türkçe : İtemimiz +5 saniyede 22.5 Health Regen ve +5 saniyede 10 mana regen vermektedir. Ayrıca UNIQUE Passive'iylede 10 saniyede 5 gold vermektedir.
Kullanım : Başlangıç için alınabilecek güzel bir itemdir. Line tankların almasının güzel olduğunu düşünüyorum. Tabi oynayış tarzına göre değişiklik gösterir. Bana göre iyidir, sana göre kötüdür.

38. Quicksilver Sash

İngilizce : +56 Magic Resistance Active: Removes all debuffs from your character. 105 second cooldown.
Türkçe : İtemimiz +56 Magic Resistance'ın yanında Active'iyle Cleance Skillinin vazifesini yapmaktadır. yani üzerinideki bütün Stun, Slow, İgnite, Vlad ulti, Malzahar ulti, gibi bütün olumsuz özellikleri kaldırır.
Kullanım : Midde karşınızda Vlad veya Malzahar varsa kesinlikle alınması gereken bir itemdir. İtem fiyat/performans olarak oyuncu tabiriyle op'dir. Fiyata göre çok iyi bir item olduğunu düşünüyorum.

39. Rabadon's Deathcap

İngilizce : +140 Ability Power UNIQUE Passive: Increases Ability Power by 30%
Türkçe : İtemimiz +140 Ability Power'ın yanında UNIQUE Passive'iylede Ability Powerınızı %30 arttırıyor.
Kullanım : İlk çıktığında op dediğim itemdir kendisi. 2 kere nerf geldi, bir nerf daha beklemiyor değilim. Kısaca fazla söze gerek yok ap herolar için alınabilecek en iyi itemdir diyebilirim ve diyorumda.

41. Rod of Ages

İngilizce : +450 Health +525 Mana +60 Ability Power Passive: Your Champion gains 18 Health, 20 Mana, and 2 Ability Power every 1 min. Bonuses cap at +180 Health, +200 Mana, and +20 Ability Power. UNIQUE Passive: On leveling up, restores 250 Health and 200 Mana over 8 seconds.
Türkçe : İtemimiz +450 Health +525 Mana ve +60 Ability Power vermektedir ayrıca Passive'iylede heromuza her dakika 18 health, 20 mana ve 2 ability power vermektedir. Bu bonuslar maximum 180 health, 200 mana ve 20 ability powera kadar çıkar. İtemimiz UNIQUE Passive'iylede her level atladığınızda 8 saniyede 250 health ve 200 mana doldurur.
Kullanım : Health, mana ve ability power vermesinden dolayı bütün mage herolara alınabilecek bir itemdir. health vermesinden dolayı sizi biraz daha ayakta tutar, mana vermesinden dolayı mana sorunun ortadan kaldırmaktadır. Bu yüzden bütün mageler oyunun başında yada buildlerine eklemesi gereken bir itemdir.

42. Rylai's Crystal Scepter

İngilizce : +500 Health +80 Ability Power UNIQUE Passive: Dealing spell damage slows the target's Movement Speed by 35% for 1.5 seconds (15% for multi-target and damage-over-time spells).
Türkçe : . İtemimiz +500 Health ve +80 Ability Power'ın yanında UNIQUE Passive'iyle skill attığımızda skilli attığımız düşmanın yürüyüş hızını %35 azaltır ve etkisi 1.5 saniye sürer.( Fazla kişi olursa %15 azaltıyor)
Kullanım : Bu itemi görünce morde aklıma geliveriyor. Bu itemimiz bütün mage tarzı heroların çok işine yarar özellikle verdiği health ile sizin team fightlarda daha etkili olmanıza yardımcı olur.

44. Sorcerer's Shoes

İngilizce : +20 Magic Penetration UNIQUE Passive: Enhanced Movement 2
Türkçe : İtemimiz +20 Magic Penetration vermektedir UNIQUE Passive'iylede hızımızı 2 derece arttırmaktadır.
Kullanım : Mage heroların botu diyebileceğimiz bottur. Magic penetrationun öneminden bahsetmeme gerek yok sanırım. Her mage heronun alması gereken bottur.

45. Soul Shroud

İngilizce : +520 Health UNIQUE Aura: Gives nearby Champions 12 Mana per 5 and 10% reduced Cooldowns.
Türkçe : İtemimiz +520 Health vermektedir. UNIQUE Aura'sıylada takımımıza 5 saniyede 12 mana regen vermektedir ayrıca %10 Cooldown reduce vermektedir.
Kullanım : Tanklara alanlarda oluyor ama bence bu item support itemidir. Tanka alınması yanlış mı ? değil ama tank için daha güzel itemler mevcut o yüzden supportların almasını öneririm.

48. Sunfire Cape

İngilizce : +450 Health +45 Armor UNIQUE Passive: Deals 35 magic damage per second to nearby enemies.
Türkçe : İtemimiz +450 Health ve +45 Armor'un yanında UNIQUE Passive'iylede çevremizdeki düşmanlarımıza (minionlar dahil) her saniye 35 magic damage vurmaktadır.
Kullanım : Bütün tanklara ve tanky dpslere alınabilecek bir itemdir. Her saniye damage vurması az gibi gözüksede 20 30 saniye bir fight sırasında 30x35 şeklinde 1.050 damage vurabilmektedir. (Hesapta magic resist hesaba katılmamıştır.)

49. Sword of the Divine

İngilizce : +60% Attack Speed UNIQUE Passive: Every fourth attack deals 100 extra Magic Damage. UNIQUE Active: Your attacks cannot be dodged and you gain 30 Armor Penetration for 8 seconds.
Türkçe : İtemimiz +%60 Attack Speed vermektedir. UNIQUE Passive'iylede her 4. atağımızda extra 100 magic damage vurmaktadır. UNIQUE Active'iyle ise kullandığınız düşmana 8 saniye boyunca saldırılarınız asla dodge geçmez ve 30 armor penetration kazanırsınız.
Kullanım : İtemi görünce Twisted Fate aklıma geliyor. Her ad range kullanılabilir olan itemdir. Ancak ashe, Miss Fortune gibi herolara fazla attack speed önermiyorum. Tabi ki alınabilir ama skiller damage ile beslendiğinden biraz daha fazla damage ağırlıklı gidilmesi taraftarıyım.

51. The Black Cleaver

İngilizce : +55 Attack Damage +30% Attack Speed UNIQUE Passive: Physical attacks reduce your target's Armor by 15 for 5 seconds (maximum 3 stacks).
Türkçe : İtemimiz +55 Attack Damage ve +%30 Attack Speed vermektedir. Ayrıca UNIQUE Passive'iylede normal attacklarınızda düşmanınızın armorunu 5 saniyeliğine 15 armor azaltmaktadır ve 3 kere stacklenmektedir. (45 armor penetration)
Kullanım : Her dps heroda bulunması gereken bir itemdir. Hem damage, hem attack speed hem de armor penetration'la dps heroların her istediğini veren itemdir.

52. The Bloodthirster

İngilizce : +60 Attack Damage +15% Lifesteal Passive: Gain an additional 1 Physical Damage and 0.25% Lifesteal per kill. Maximum of +40 Damage and 10% Lifesteal. Bonuses are lost upon death.
Türkçe : İtemimiz +60 Attack Damage ve +%15 Lifesteal vermektedir. Ayrıca Passive'iylede her kill 1 Physical damage ve %0.25 Lifesteal vermektedir. Maximum 40 damage ve %10 life steal olmaktadır. Eğer ölürseniz item 0 lanır ve damageleri tekrar kasmak zorunda kalırsınız.
Kullanım : Her Ad Range heronun buildinde bulunmalı diye düşündüğüm itemdir. Biliyorsunuz Tanklar genelde tronmail alır böylece size %30 damage vurur bunu aza indirmenin yolu Life Steal'dır. Bu yüzden bu itemi alırsanız dengelenmiş olur ve rahatça tanka dalabilirsiniz.

53. Thornmail

İngilizce : +100 Armor UNIQUE Passive: On being hit by standard attacks, returns 30% of damage taken as magic damage.
Türkçe : +100 armor'un yanında UNIQUE Passive'iylede size normal attack yapanların size vurduğu damage'in %30'unu magic damage olarak düşmanıza geri iade etmektedir.
Kullanım : Tanklarımızın Dps herolara karşı (özelliklede Ad range olanlara) alacakları en iyi item diye bilirim. Bazen kendi kendine ölen ashe, mf bile görebilirsiniz. ^^

56. Void Staff

İngilizce : +70 Ability Power UNIQUE Passive: +40% Magic Penetration
Türkçe : +70 Ability Power'ın yanında UNIQUE Passive'iylede +%40 Magic Penetration vermektedir.
Kullanım : Ability power kasan heroların. Resist kasmış bir takıma karşı yapacakları en faydalı şeydir, bu itemi almak. Yeri geliyor düşmanımızın 5'ide magic resist alıyor bu yüzden magic resist kasan takıma karşı alınabilecek en iyi item budur.

57. Warmog's Armor

İngilizce : +920 Health +30 Health Regen per 5 sec Passive: Permanently gain 4.5 Health and .15 Health Regen per 5 sec per minion kill. Champion kills and assists grant 45 Health and 1.5 Health Regen per 5 sec. Bonuses cap at +450 Health, and +15 Health Regen per 5.
Türkçe : +920 health +5 saniyede 30 Health Regen'in yanında Passive'iylede Minion(creep) kestiğinizde Minion başına 4.5 health ve 5 saniyede 0.15 health regen vermektedir. Ayrıca Champion(hero) öldürdüğünüzde ise 45 health ve 5 saniyede 1.5 health Regen vermektedir. Bu bonuslar en fazla 450 Health ve 5 saniyede 15 health regen olmaktadır.
Kullanım : Tank heroların gözdesi diyebileceğimiz bir itemdir. Verdiği 1370 health ve regen ile beraber sizin dayanaklılığınızı direk 2 katına çıkaran bir itemdir. Ben tank aldığımda olabildiğince kısa sürede warmogs almaya çalışırım. Duruma göre arada Armor veya resist alırım ancak feedlenen yoksa direk warmogs alırım ve gerçek anlamda ölmeden rahatça tanklığımı yaparım.(İlerde sitemizde sunulacak olan Health, Resist ve Armor karşılaştırılmasında healthın bir tank için değerini daha çok öğreneceksiniz. Bizden ayrılmayın ^^)

58. Will of the Ancients

İngilizce : +50 Ability Power UNIQUE Aura: Gives nearby allied champions +30 Ability Power and 25% spell vamp.
Türkçe : +50 Ability Power'ın yanında UNIQUE Aura'ıylada takımımızdaki arkadaşlarımıza +30 Ability Power ve %25 Spell vamp vermektedir.
Kullanım : İtemimiz bütün mage herolara alınabilir ama şunu unutmayalım ki hp'siz bir heroya alınabilecek en saçma şey spell vamptır. Nedenine gelince, hem 1000 health ile geziyorsun ve önüne gelen mage sana tek atıyor ardına sende spell vamp alıyorsun. Be adam zaten 1000 hp var tek atıyorlar neyine spell vamp alıyorsun ki. Kısacası demek istediğim Hp'niz 2000den fazla olmadığı müddetçe spell vamp alma girişiminde bulunmayınız.

60. Wriggle's Lantern

İngilizce : +23 Damage +30 Armor +18% Lifesteal UNIQUE Passive: 20% chance on hitting a minion or monster to deal 500 bonus magic damage. UNIQUE Active: Places an invisible ward with 1100 range sight that lasts for 3 minutes. 3 minute cooldown.
Türkçe : +23 Damage +30 Armor ve +%18 Lifesteal'ın yanında UNIQUE Passive'iyle sadece minionlara yada jungle canavarlarına karşı %20 şans ile 500 magic damage vurmaktadır. Ayrıca UNIQUE Active'iylede 3 dakika sürecek ve 3 dakikada bir dolan (yani bir nevi sınırsız) ward koymanıza yarıyor.
Kullanım : Jungle itemi diyebileceğimiz item. Jungler dps heroların kesinlikle alması gereken itemdir. Böylece düşmanımızın dragonu kesip kesmeyeceğini sürekli gözlemleyebilirsiniz.

62. Zhonya's Hourglass

İngilizce : +100 Ability Power +50 Armor UNIQUE Active: Places your champion into Stasis for 2 seconds, rendering you invulnerable and untargetable but unable to take any actions. 90 second cooldown.
Türkçe : +100 Ability Power ve +50 Armor'un yanında UNIQUE Active'iylede heromuzu 2 saniyeliğine ölümsüz yapar. Yani kimse size vuramaz stunlayamaz hatta sizin üzerinize bile tıklayamaz.
Kullanım : Bu itemi görünce aklıma Kennen geliyor. Kennen 5 kişinin arasına girdikten sonra bu itemi açarak düşmanından korunuyor. (Ultisi vurmaya devam ediyor.) Kennen haricinde çoğu mage heroya alınabilecek itemdir. Team fightlarda bolca işe yarar aktifini doğru kullandığınız müddetçe.

Rehberde kullanılan terimler :
Tanky Dps : Jarvan, Warwick, Trundle gibi herolardır. Defansif damage itemlerini kasarlar.
Tanky Mage : Gragas, Chogath gibi herolardır. Defansif ability power itemleri kasarlar.
Ad Range : Ashe, Miss Fortune, Caitlyn gibi herolardır. Daha çok attack ağırlıklı item kasarlar.
Team Fight : Türkçesi takım savaşı demektir. 5w5 mapte 5w5, 3w3 mapte 3w3 olarak herkes varken savaşılmasıdır. Kısaca toplu savaşlara team fight denilebilir.
UNIQUE Aktif : Böyle bir itemi aldığınızda 2. bir tane daha alırsanız 2. itemin aktif kısmını kullanmazsınız. (2. aldığınız aktif olmaz.)
UNIQUE Passive : Böyle bir itemi aldığınızda 2. bir tane daha alırsanız 2. itemin UNIQUE passive kısmındaki özelliği aktif olmaz.
Passive : Kaç tane aynı itemden alırsanız alın genede passiveleri her item için ayrı ayrı gelir.


NOT : İtemlerimiz en kısa zamanda tamamlanacaktır.Ayrıca resim ve hangi iteme ne kadar gold lazım, hangi itemler birleşince bu itemler oluyor hepsi eklenecektir.(Görsellik olarakta ufak düzenlemeler yapacağım şu an yaz okulumun olması sebebiyle biraz geçikebilir en fazla 4 güne kadar ayarlamış olurum.)

ALINTIDIR.