Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lord Of The Rİngs Conquest ÖN İNCELEME

 1. #1
  Hiperaktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 555
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart Lord Of The Rİngs Conquest ÖN İNCELEME  OYUNUN 17 EKİMDE ÇIKTIĞI SÖYLENİYOR AMA ARAMADIĞIM YER KALMAMASINA RAĞMEN OYUNU BULAMADIM BULAN VARSA YÜKLESİN LÜTFEN


  Yapımcı: Pandemic Studios
  Dağıtımcı: EA Games
  Platform: PC, PS3, Xbox 360, DS
  Çıkış Tarihi: 14 Ekim 2008
  Web: http://www.pandemicstudios.com/conquest/
  Video: http://www.gametrailers.com/player/35339.html
  Ekran Görüntüleri: http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=12818

  Pandemic Studios'un geliştirmekte olduğu LOTR oyununun bilgileri ve ilk görüntüleri gün yüzüne çıktı. Daha önceleri yine Pandemic Studios'un geliştirdiği Star Wars: Battlefront oyununun tarzında bir oynanışa sahip olacak oyunda iki farklı senaryo bulunacak. Bunlar; Sauron'un ordularıyla ilgili senaryo ve yüzüğü yok etme senaryosu. Ek olarak, oyunda LOTR serisindeki tüm büyük savaşlara katılabilme olanağımız olacak.

  İlk Video
  http://www.gametrailers.com/player/35339.html


  Bir Evren ki… Okunmaya, izlenmeye, oynanmaya doyulamayan...

  J.R.R Tolkien’in yarattığı Yüzüklerin Efendisi serisini bilmeyen yoktur. Bilip de hayranı olmayan da az kişi vardır. Tolkien bizlere öyle bir yapıt bırakmış ki, birçok insan yaşadığı dünyayı unutup Yüzüklerin Efendisi evreninde olabilmenin hayalleri içinde kaybolup gitmiştir.

  Bunu 2001, 2002 ve 2003 yıllarında çekilen üçleme filmleriyle de görmüş ve yeni teknolojinin nimetleri sayesinde bu dünyayı canlı canlı izleyebilme heyecanını hissetmiştik. Kimileri beğendi, kimileri beğenmedi... Ama yine de filmlerin bağlı olduğu yapıt olan Yüzüklerin Efendisi serisi yine kitleleri peşinden sürüklemeyi başarmıştı ve gişe rekorları kırdı.

  Derken PC, konsol ve video oyun sektörünün de iyice gelişmesi ve popüler kültürden de birebir etkilenmesi sebebiyle, Yüzüklerin Efendisi ismini oyunlarda da görmeye başladık. Birden fazla yapımcı ve firma bu evreni oyuncularla buluşturabilmek için adeta birbirleriyle yarıştılar ve çeşit çeşit oyunlar piyasaya sürdüler.

  Şimdi de Pandemic Studios, üzerinde çalıştığı The Lord of the Rings: Conquest’i resmi olarak duyurdu ve biz de oyunsitesi.com olarak bu yeni LotR oyunun diğerlerinden ne farklılık içereceğini inceleyip sizlerle paylaşmak istedik.

  Yüzüğü yok etmeliyiz!

  LotR: Conquest’teki en önemli farklardan bir tanesi, iki tarafı da oynayabilecek olmamız. Yani şöyle özetleyelim. İsterseniz Orta Dünya’yı kurtarmaya çalışırsınız, isterseniz de kötülüğün yayılmasını sağlarsınız. Size kalmış.

  Orta Dünya’yı kurtarmayı seçerseniz, kullanabileceğiniz 4 karakter var. Savaşçı (Warrior), Scout (Gözcü), Okçu (Archer), Büyücü (Mage). Hangisini seçerseniz seçin, hepsinin kendine has avantajları ve dezavantajları bulunmakta. Savaşçı olursanız kılıcınızı sallayarak orc yığınlarının arasına dalmanız gerekecek, gözcü olursanız genelde sakin ve gizlilik içinde oynamanız gerekecek. Savaşçının güçlü bir kılıcı olması ve savaş alanına kombo hareketlerle dalabiliyor olması elbette üstün bir özelliği; ama sanmayın ki bu yeterli olacak. Çünkü Conquest tam anlamıyla aksiyonu hiç eksik etmeyecek, dopdolu bir oyun gibi gözükmekte. Zira koca ordularla, yüzlerce orcla karşı karşıya kalabileceksiniz. Yine yakın dövüşçü olan gözcü ise dediğimiz gibi gizlilik üzerine dayalı. Görünmez olabilme özelliğinin dışında iki büyük hançeri var ve düşmanlarına yavaşça yaklaşıp onları hızlıca öldürebiliyor. Gelelim savaşlara uzaktan katılmayı sevenler için Okçu ve Büyücüye. Bildiğiniz gibi okçular hızı, çevikliği ve keskin nişancılığı ile ünlüdür. Dolayısıyla okçuyu seçerseniz bu özelliklerinizle düşmanlarınızı gördüğünüz anda yere sermeye başlayabiliyorsunuz. Oyunda Gandalf gibi takılmak isteyenlere ise büyücü birebir gelecektir. Yıldırım ve ışık büyüleriyle ışıl ışıl efektlerle oyunu oynayabilir ve düşmanlarınızı karşınıza çıktığınıza bin pişman bırakabilirsiniz. Hangi karakteri seçeceğim diye telaşa kapılmayın, oyun esnasında karakter değişimi de yapabileceksiniz.

  İlk görev, Pelennor Çayırları’nda başlıyor. Amaç birkaç kuşatma kulesini yok etmek. Bunu yapabilmenin çeşitli yolları var. Dilerseniz gözcünüz ile beraber gizlice oralara girebilir ve ateşe verebilirsiniz. Ya da savaşçınız ile beraber orclara meydan okuyabilirsiniz ama dediğimiz gibi yığınlarca düşmana meydan okumak çok da kolay değil. Hele ki karşınıza troller çıkarsa düşünmeden uzaklaşın. Bir trollün yanında bile durmak anında ölüm için yeterli bir sebep.

  Daha sonraki bölümlerde ise karşınıza devasa füller çıkıyor. Fülleri öldürmenin tek yolu, Legolas gibi üzerlerinde tırmanıp bu şekilde etkisiz hale getirebilmek. Ama bunu yapmak hiç de kolay değil. Doğru zamanlamayı ve doğru hareketleri tutturmak gerekiyor.

  Minas Tirith’e geldiğinizde her türlü sınıfı burada görebiliyorsunuz. Belirli bir müddet kaleyi savunmanız ve karşınıza çıkanlarla mücadele etmeniz gerekiyor. Bu görevde tabii bir büyücüyü oynamak en güzel görüntülerden birini veriyor oyunculara. Parlayan büyülerinizle beraber onlarca orc ve trollu yere sermeye çalışıyorsunuz.

  Buradan geçemezsin!

  Değişebilmesi mümkün olsa da, şu an açığa çıkan bilgiler arasında oyunun 2 kısımlı senaryosu olacağı belirtiliyor. 10 saat sürecek olan senaryo toplam 15 bölümden oluşuyor ve ilkin Orta Dünya’yı kurtarmaya çalışırken, daha sonra da kötülere geçiş yaparak Saruman ve hatta Sauron’u bile oynayabiliyoruz.

  İlk görüntülerine ve gösterimlerine göre Pandemic yapımcıları şimdi daha çok yol katetmiş gibi gözüküyor. Çünkü oyun motoru daha iyi bir hale getirilmiş. Devasa savaş alanlarında yüzlerce kişiyi bir arada görebiliyor ve büyük savaşlara tanıklık edebiliyorsunuz. Teknik olarak da oyun bunun üstesinden başarılı bir şekilde geliyor. Yeterince akıcı, düzgün ve güzel görünümlü bir LotR oyunu ile karşı karşıya kalacağız. Modellemeler ve animasyonlar ile beraber büyü efektleri gibi ışıklandırmalar oldukça tatminkâr.

  Conquest’te kooperatif oyun da bulunduğundan, arkadaşlarınızla beraber net üzerinden görevlerde beraber ilerleyebiliyorsunuz. Dahası 16 kişiye kadar destekleyen çoklu oyuncu desteği sayesinde çeşit çeşit modları oynayabiliyorsunuz. Bu modlardan bir tanesi Conquest (Fetih). Burada oyuncular haritadaki kontrol noktalarını ele geçirmeye ve aynı zamanda sahip olduklarını da savunmaya çalışıyorlar. Fakat sanmayın ki küçücük alanlarda sıkışıp kalacaksınız. Tıpkı senaryolu bölümlerdeki gibi büyük haritalarda, ayrıca oyuncu kontrolünde olmayan karakterlerle beraber, takım arkadaşlarınızla karşı takıma saldıracaksınız. Kulağa hoş gelen bir özellik daha söyleyelim. Dilerseniz yolları kısaltmak için bir ata binebileceksiniz, hatta dahası bir warga bile binebileceksiniz. Diğer bir mod Ringbearer (Yüzük taşıyıcı). İlginç bir isme sahip olan bu modun, içeriği de ilginç. Oyuna giren oyunculardan birisi Frodo olup yüzüğü teslim etmeye çalışıyor ve geri kalanı da Yüzük Tayfları (Nazgûl) olarak oyuna girip, Frodo’yu yakalamaya çalışıyorlar. Frodo’yu yakalayan Tayf, Frodo haline geliyor. Son bir çoklu oyuncu modu ise, Stronghold (kale). Bu modda da oyuncular Orta Dünya üzerindeki yerlerde birbirleriyle savaşıp ele geçirmeye çalışıyorlar. Bir çeşit saldırı-savunma modu ama henüz çok da detaylı bilgi verilmiş değil.

  Elimizdeki az ve kısıtlı bilgilere rağmen, hazırlanmakta olan yeni LotR oyununun gerçekten hayranlarını sevindirebileceği ve Orta Dünya tecrübesini bir müddet daha sevenlerine yaşatabileceği aşikâr gibi. Zira elflerden, entlere; orclardan, füllere kadar tüm bildiklerinizle Conquest’te karşılaşabileceksiniz ve geniş alanlarda büyük savaşlara tanık olmanın keyfini yaşayabileceksiniz.

  Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo DS ve PC’ye çıkartılacak olan The Lord of the Rings: Conquest’in 2008 Kasım’da satışa sunulması bekleniyor.
  Yüzüklerin Efendisi denince aklımıza; muhteşem savaş sahneleri, mükemmel görsel efektler, kendimizi kaptırdığımız bir senaryo ve Electronic Arts gelir. Böylesine mükemmel bir seneryo’nun oyunu olmasa olmazdı elbet, ancak bu kadar güzel film’e değerini göstermeyen oyunlar beklemezdik. EA “Yüzüklerin Efendisi” adı altında çıkarttığı oyunlarda başarısızlığı yüzünden sürekli eleştirildi. Hatta filmin adı altında yaptığı projeyi iptal bile etti (White Counchil). Ama EA yılmıadı ve bizlere filmin tüm bölümlerinde geçecek olan, oldukça iddialı bir oyun duyurdu; The Lord Of The Rings: Conquest


  Beklentimiz Boşa Çıkar mı?


  Star Wars: Battlefront (2004-2005) ve Mercenaries (2005) gibi oyunlardan hatırladığımız “Pandemic Studios” EA gibi oyun hakkında oldukça iddalı konuşuyor. Şimdi isterseniz oyunda bizleri neler bekliyor onlara bir göz atalım. Serinin tüm büyük savaşlarını oynama şansına erişeceğimiz oyunda, istersek kötü tarafta (Sauron, Saruman, Balrog), istersek iyi tarafta yer alabileceğiz. Filmden tanıdığımız ünlü karakterler ile omuz omuza dövüşeceğimiz sahnelerin olduğunu, Gandalf ile Balrog’a “Burdan Asla Geçemezsiiinnnn” diyebileceğimizi de ekleyeyim. Pandemic’in söylediğine göre oyunda en çok üstüne düştükleri kısım kullanacak olduğumuz silahlar. Bu konuda oldukça iyi geliştirmeler olduğunu söyleyen yapımcılar; kılıç kullanırken, ok atarken ve büyü yaparken gerçekçiliği en üst safhada tutacaklarını söylüyorlar.

  LOTR:C’da hikaye tek bir karakter üzerine değil, bizim seçtiğimiz herhangi sınıftan bir karakter ile oynanacak. Tabii oyunda Aragorn, Gandalf, Legolas gibi ünlü karakterleri de yönetebileceğiz. Warrior, Rogue, Scout ve Mage sınıflarından oluşacak olan oyunda, sınıf değiştirmeye de olanak sağlanmış. Aslında buradan oyunun FPS/RPG tarzı olabileceği de tahmin edilebilir. Multiplayer modu üzerinde de çalışan yapımcılar, kooperatif modu ve “Ring Bearer” modu ile eğlenceli dakikalar yaşatacaklarından emin gibiler. Ring Bearer modunu açıklayacak olursak; bir taraf yüzük taşıyıcısı olacak, karşı taraf ise yüzüğü almaya çalışan taraf olup (Simeegoo) peşlerinden koşacak (Midtown Madness oyununda altın kapma oyunu gibi). Videolara bakınca gayet güzel grafiklere sahip olacağı görünen oyunu dört gözle bekliyoruz. Oyunun orijinal müziklerinin bizlere eşlik edeceğini, bizleri gayet güzel motive edeceğini düşünürsek, güzel bir yapımla karışabiliriz.

  EA bu seferde dibe batarsa, sanırım film oyunlarına bulaşmaz. Son bilgi olarak oyunun Xbox 360, PC, PS3 ve DS platformları için hazırlandığını belirtelim.  Oyun Sistem Gereksinimleri


  1Gb Ram
  256 Mb Ekran Kartı
  3.0 Mhz
  Pentium 3
  nVdia x5200 ve üzeri

  Oyunda Yer Alan Bazı Haritalar ve Karakterler

  Haritalar

  Minas Tirith
  Minas Morgul
  Moria
  Helm's Deep
  Mount Doom
  Shire
  İsengard
  ...

  Karakterler

  Treebeard
  Gandalf
  Saruman
  Sauron
  Elrond
  Gladriel
  Tom Bombadil
  Glorfindel
  Arwen
  Merry
  Pipin
  Frodo
  Sam
  Yüzük Tayfları ( Nazguller )
  Angmarın Büyücü Kralı ( Witch-King )
  Aragorn
  Faramir
  Boromir
  Legolas
  Gimli
  Gloin ( Gimli nin Babası)
  Thandurill


  Paylaş 2. #2
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 373
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  teşekkürler...


  Paylaş

 3. #3
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 5
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  gerçekten güzele benziyor bende aradım bulamadım inş en kısa sürede elime geçer


  Paylaş

 4. #4
  Hiperaktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 555
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  şuan Oynamayı En çok Istediğim Oyunlardan Birtanesi Aralık Ayına Kadar Bulurum Inşallah


  Paylaş

 5. #5
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 373
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  İşte oyundan bazı resimlerr


  Videolarıysa buradan bulabilirsiniz http://www.ktunnel.com/index.php/101...6a34c546718630


  Paylaş
  Mesaj ilkeyk tarafından (26-11-2008 Saat 19:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: işte :):)
  İŞTE DOSTLARIM

  Kurt(Kralyasar),Spearwolf(Legolas),Faramir(Faramir ),Eragon(Eragon),Recebin(Blazell),Dark66(Matri,Flame(Flame),Zehir(Zehir),Lordeldar(Lordeldar),Al ukart(Alukart)...

  :rock-on::rock-on::rock-on::rock-on::rock-on::rock-on:

 6. #6
  Emekli Yetkili
  VaLéNTiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 1.141
  Tecrübe Puanı 798
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  goruntuler guzel begendim...


  Paylaş
  -Edius Operatörü -

 7. #7
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2008
  Mesajlar : 10
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Çıktımı ?


  Paylaş

 8. #8
  Emekli Yetkili
  M4K1F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2006
  Mesajlar : 14.004
  Tecrübe Puanı 10000
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Daha Ne oLsun..! ResimLer Dehşet..!


  Paylaş
  Merhaba ben Goethe. Daha önce de gelmiştim.

 9. #9
  Emekli Yetkili
  VaLéNTiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 1.141
  Tecrübe Puanı 798
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  sistem ozellikleri dogru degil 512 ekran kartı istiyor


  Paylaş
  -Edius Operatörü -

 10. #10
  NOcristiaNO*
  Yedek Oyuncu

  Standart  Teşekkürler..!!!


  Paylaş

 11. #11
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Nov 2008
  Mesajlar : 1.873
  Tecrübe Puanı 834
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  İndiriyorum şuan dayım oynamakta ve ondan aldığım yorumlara göre oyun zor ve çok zevkliymiş paylaşım için çok teşşekürler....


  Paylaş

  Xfire:artalas10
  Skype:l1ckartalas
  Teamspeak3:ts8.teamspeak3tr.com:4905

  Facebook
  Twitter

 12. #12
  masterfox
  Yedek Oyuncu

  Standart  Oyunun Linkini Bulan verebilir mi acaba ? Böyle Bi oyun 10 yılda 1 qelir :)


  Paylaş

 13. #13
  CaNeR24
  Yedek Oyuncu

  Standart  Ya ben yükledim oynuyorum 3. bölümde Moria dayım başlar başlamaz içerde başlıosun ve önünde kapı var ama geçemiyorsun büyüyle korunuyor gibi bütün adamlarla denedim ama yine olmuyor o kapıdan nasıl geçilceğini bilen varmı ? herşeyi denedim.


  Paylaş

 14. #14
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2009
  Mesajlar : 5
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ***** bulman gerek razor 1911 var indir ***** fix.


  Paylaş

 15. #15
  Bölüm Kaptanı
  Smog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Apr 2009
  Mesajlar : 3.781
  Tecrübe Puanı 151
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Matrix Doğru Söylüyor..


  Paylaş
  Kral eve döndü..

 16. #16
  Banned

  Üyelik tarihi : Aug 2009
  Mesajlar : 2.084
  Tecrübe Puanı 1805
  Tecrübe Puanı Gücü : 0

  Standart  oyun karakterlerinde thrunduil fln var ama oyunda goremedık neden sadece orjınal alanlarda gozukuomuş sanırım ole bir yazı okumuştum doğrumu


  Paylaş

 17. #17
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  değil sadece boromir var oda nintendo wii ve x-box larda


  Paylaş
  South of Heaven

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558