Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LOTR Sözler Diyaloglar

 1. #1
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 2.653
  Tecrübe Puanı 793
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart LOTR Sözler Diyaloglar  _Benim zamanımda olmamış olmasını dilerdim
  _Bende, ayrıca böyle zamanlarda yaşayan herkes aynı şeyi dilerdi; ama bu onların belirleyebileceği bir şey değil. Bizim belirleyebileceğimiz tek şey, bize verilen bu zamanı nasıl değerlendireceğimiz. (Frodo – Gandalf)  _ Ne demek istiyorsun? Yüzük onun kıymetlisi, önem verdiği tek şey değil miydi? Eğer ondan nefret ediyorduysa, neden ondan kurtulmadı veya bırakmadı?
  _Onda hem nefret ediyor hem de seviyordu, tıpkı kendisini sevip, kendisinden nefret ettiği gibi. Ondan kurtulamazdı. Bu konuda hiç iradesi kalmamıştı. (Frodo – Gandalf)

  Bilbo’nun elini Gollum’un üzerine inmekten alıkoyan acıma duygusundu. Acıma ve Merhamet: Nedensiz yere vurmamak ve Bilbo bunun ödülünü alasıyla gördü, Frodo. Emin ol ki, kötülükten bunca az yara aldı ve sonunda kurtulduysa Yüzük’ü sahiplenişi bu duyguyla başladığı içindir. Acımayla. (Gandalf)

  Yaşayanların bir çoğu ölümü hakediyor ve ölenlerin bir kısmıda yaşamayı hak ediyor. Yaşamı onlara verebilir misin? O halde hak, hukuk adına ölüm buyurmakta çok acele etme; çünkü en bilge olanlar bile herşeyin sonunu göremez. (Gandalf)

  Elimden gelirse Shire’ı kurtarmak isterim -gerçi zaman zaman Shire sakinlerinin kelimelerle anlatılamayacak kadar ahmak ve sıkıcı olduğumu, burayı ancak bir depremin veya ejderfa istilasının paklayacağını düşünmedim değil; ama artık öyle düşünmüyorum. Artık Shire arkamda güvencede ve rahat kaldığı sürece, oradan oraya dolaşmayı daha katlanılabilir bulacağım gibi geliyor bana. Benim Ayaklarım bir daha oraya basmasa bile, bir yerlerde ayak basacak sağlam bir toprak olduğunu bileceğim. (Frodo)

  _Hangi yolu seçeceğim?
  _Tehlikeye doğru gideni; ama ne çok aceleyle, ne de çok doğrudan. (Frodo – Gandalf)

  Kapıdan çıkmak tehlikeli iştir Frodo. Yola adımını atarsın ve eğer ayağını sağlam tutmassannereye sürükleneceğin belli olmaz. (Bilbo)

  Nasihat, bir bilgeden bir bilgeye verilecek olsa dahi tehlikeli bir armağandır ve her yol kötüye çıkabilir. (Gildor)

  Cesaret hiç beklenmedik yerlerden çıkar, umudunu yitirme. (Gildor)

  Sonu iyi oldumu her şey iyi demektir . (Çiftçi Tırtıl)

  Sırf ben olduğum için bana yakınlık duyabileceğinizi umuyordum. İzlenen insan bazen güvensizlikten yoruluyor ve dostluğu özlüyor. (Aragorn)

  Yolgezer’e benzemeniz için yaban’ da birkaçgünden, hatta birkaç haftadan, hatta yıldan fazla gezinmiş olmanız gerekir ve eğer göründüğünüzden sağlam değilseniz, zaten ömrünüz vefa etmez. (Aragorn)

  Basit halk ancak huzursuzluk ve korkudan azadeyse basit olabilir ve onları bu şekilde koruyabilmek için de bizim gizli kalmamız gerekir. (Aragorn)

  _ AK! Başlangıçtır o. Beyaz kumaş boyanabilir. Beyaz sayfaya yazı yazılabilir. Beyaz ışık kırılabilir.
  _Ve böylece ak olmaktan çıkar. Mahiyetini anlamak için bir şeyi kıran kişi de ariflik yolundan sapmış demektir. (Saruman – Gandalf)

  En mahir örümcek bile zayıf bir ip bırakır. (Gandalf)

  Beterin beteri iyi bir söz değil ve umarım bunun ne olduğunu hiç görmessin. (Gandalf)

  Mertlik önce kuvvet sonra da silah ister. (Boromir)

  İlk başta hiçbir şey kötü değildir. (Elrond)

  _ O yol ümitsizlik yolu hatta Elrond’un bunca zamanlık irfanını bilmesem divanelik yoluderdim
  _Ümitsizlik mi, divanelik mi? Ümitsizlik olamaz; çünkü ümitsizlik işin sonunu kuşku duymayacak biçimde görenler içindir. Biz göremiyoruz. Yanlış umutlara tutunmuş olanlara divanelik gibi gelse de, tüm ihtimalleri ölçüp biçtikten sonra mecburiyeti teslim etmek arifliktir. Bırakın divanelik bizim pelenirimiz olsun ve bizi düşmanın gözlerinden gizlesin! Çünkü o çok akıllıdır ve garazının terazisinde herşeyi inceden inceye tertar. Fakat onun bildiği tek ölçü arzudur, kudret arzusu; bütün gönülleri de böyle yargılar. Birilerinin bunu reddedebileceği, hazır Yüzük’ü elegeçirmişken yok etmek isteyebileceğimiz düşüncesi aklından bile geçmez. (Erestor – Gandalf)

  Büyüklerin gözleri başka yerlerdeyken, küçük eller işleri başarmaya mecbur kalır. (Gandalf)

  Başlatma lafı kimseye mal edilemeyecek kadar büyük bir idda ve her kahraman büyük eylemlerde sadece küçük bir rol oynar. (Gandalf)

  Şimdi Shire halkının zamanı, sakin tarlalarından kalkıp Ulular’ın kulelerini ve düşüncelerini sarsacaklar. Arifler arasından kim öngörebilirdi bunu. Ya da eğer arif iseler, vakti gelmeden bilmeyi ne diye umsunlar? (Elrond)

  Hiçbirimiz açıkça ileriyi görüyor değiliz. Doğru bu hobbitler tehlikeyi anlayabilseler gitmeye korkarlardı; ama yine de gitmediklerine, cesaret gösteremediklerine yanar, utanıp mutsuz olurlardı. Elrond, sanırım bu konuda derin bir irfan armaktansa onların dostluklarına güvenmek daha yerinde olacak. (Gandalf)

  _ ... Nekadar ilerlerseniz ayrılmanız da okadar zor olur; ancak ne yemin ne de arzu ettiğinizden daha ileri gitmeye bağlanmış değilsiniz; çünkü henüz yüreklerinizin gücünü bilmiyorsunuz ve yolda her birinizin karşısına ne çıkacağını önceden göremessiniz.
  _Yol karardığında yolunu ayırana dost denmez
  _Belki, lakin gecenin çöktüğünü görmemiş olan, karanlıkta yürümeye aht etmemeli
  _Yine de ağızdan çıkmış yemin titreğen yüreğe güç verebilir
  _Ya da çökertebilir o yüreği. (Elrond – Gimli)

  Saldırısını savuştutamadıktan sonra, düşmanın kim olduğu fark etmez. (Gandalf)

  Sonuç ne olursa olsun, kişi mecbur kaldığı yolda yürümelidir. (Gandalf)

  Gerçekten de, Karanlıklar Efendisi’nin gücünün en iyi ispatı hala ona karşı koymakta olanların arasını açan şu yabancılaşmadır. (Haldir)

  Dünya gerçekten de tehlikelerle dolu ve içinde bir sürü karanlık yer var; lakin nice güzellikte hala ayakta ve artık bütün topraklarda içine keder karışmış olsa da, belki daha bile çok serpiliyor sevgi. (Haldir)

  _Cücelerin Moria’daki bu kötülüğü yeniden uyandırdığını bilseydim sizin kuzey sınırlarından girmenizi yasaklardım; sizin ve sizinle gelen herkesin ve dilim varsa, Gandalf’ın lüzumsuz yere Moria’nın ağına girerek sonunda ariflikten ahmaklığa düşmüş diyesim geliyor.
  _Yaşarken gereksiz hiçbir hareketi olmamıştı Gandalf’ın. Onu izleyenler, onun aklındakileri bilemezler ve amacını olduğu gibi bize iletemezler. Lakin rehber ne yapmış olursa olsun, onu izleyenler masumdur. Cüceyi dostça karşılamış olmaktan nadim olmayınız. (Celeborn – Galadriel)

  Grup gayesine sadık olduğu sürece umut olacaktır. (Galadriel)

  En bitmek bilmeyen iş, daha başlamadığın iştir. (Sam)

  Görmek hem iyidir hem de tehlikeli. (Galadriel)

  Belki de her birinizin gideceği yol şimdiden ayaklarınızın önüne serilmiştir de siz göremiyorsunuzdur. (Galadriel)

  Irak yıllardan bugüne gelen bilgileri de küçümsemeyiniz; çünkü bir zamanlar ariflerin bilmesi lazım gelen şeylerin yaşlı ebelerin hatırasında yaşayıp geldiği görülmemiş şey değildir. (Celeborn)

  _Benim için tehlike dediğin karanlıkta çekilen eziyetti, bu da beni yolumdan alıkoymuyordu. Fakat aydınlık ile mutluluğun tehlikesini görseydim gelmezdim. Şimdi bu ayrılıkla en büyük yaramı aldım. Vah sana Gloin oğlu Gimli!
  _Hayır! Vah hepimize. Çünkü böylee işte: kayığı nehir üzerinde akıp gidenler bulup da kaybetmiş gibi oluyor. Fakat bence sen talihlisin Gloin oğlu Gimli: Çünkü özgür iradenle yaptığın seçim yüzünden acı çekiyorsun. Lothlorien’in hatırası gönlünde sonsuza kadar lekelenmeden ve berrak kalacak; bu hatıra ne solacak ne de kuruyacak.
  _ Doğru sözler bunlar kuşkusuz; yine de bu tür teselliler hep soğuk kalıyor. Gönlün arzuladığı şey hatıralar değil. (Gimli -Legolas)

  Hayır zaman hiç durmaz; lakin her şeydeki ve her yerdeki değişim ve gelişim bir değildir. (...) Yine de güneş altındaki herşey nihayetinde bir sona doğru yıpranır. (Legolas)


  ALINTI


  Paylaş
  :gomugomuno: 2. #2

 3. #3
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 2.653
  Tecrübe Puanı 793
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Ozmn ole etmeye devam et


  Paylaş
  :gomugomuno:

 4. #4
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  bizim atasozlerine benzettim


  Paylaş
  South of Heaven

 5. #5
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : Mar 2009
  Mesajlar : 17
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Çok güzel arşivime aldım teşekkürler ;)


  Paylaş

 6. #6
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  spear paylasımlar diğer uyeleri etkiliyo supersin


  Paylaş
  South of Heaven

 7. #7
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 2.653
  Tecrübe Puanı 793
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Onemli değil arkadaşlar size yararı olduysa ne mutlu bana


  Paylaş
  :gomugomuno:

 8. #8
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  merak etme zamanında cok mutlu oldum :nana:


  Paylaş
  South of Heaven

 9. #9
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.082
  Tecrübe Puanı 24
  Tecrübe Puanı Gücü : 25

  Standart  Teşekkürler Çok Güzel Ht Yüzük Kardeşliği Devam Etsin...


  Paylaş
  MAÇI OLAN ARKADAŞLAR ÖZEL MESAJLA ULAŞSIN HÜKMEN GEÇİRMEYE UĞRAŞMASIN.

 10. #10
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  herzaman devam ediyor zaten :happydance:


  Paylaş
  South of Heaven

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793