Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Moria Hükümdarı Gimli

 1. #1
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 2.653
  Tecrübe Puanı 793
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart Moria Hükümdarı Gimli  Gandalf'ın, Gri Limanlardan Orta Dünyayı terk etmesinin üzerinden 3 yıl geçmişti.Cüce Gimli artık Moria'daydı.Halkının büyük bir bölümünü alıp Moria'da hükümdarlığını ilan etmiş ve atalarının bu muazzam mirasında onarımlar yapıyordu.

  Balrog'un, Gri Gandalf tarafından devrilmesinden sonra cüceleri Moria'dan uzak tutabilecek bir güçte yoktu.İşler Gimli'nin istediğinden bile iyi gitmişti.Sauron'un devrilmesinden sonra Moria'daki orkların çoğunun Kara Kapılar önündeki savaşa gidip bir daha dönemedeğini gördü. Hoş, kalan orkların hiç birinde de Gimli ve halkına karşı çıkacak cesaret yoktu.Onların gören orklar da savaşmadan kaçmayı tercih etmişlerdi.Gimli artık halkının gözünde bir kahramandı.Gerçektende çok az cüce böylesine büyük işler başarmıştı ve O ona gösterilen saygıyı tamamıyle hakediyordu. Gimli sadece cüceler arasında değil, insanlar ve elfler arasında da büyük bir bey olarak görülüyor ve ona büyük bir hürmet gösteriliyordu.


  Gimli ve halkı Moria'da yeniden büyük işlere başladı.Gimli biliyordu ki artık insanların hakimiyet çağıydı ve bu yüzden de Moria, kalan cücelerin büyük yurdu olacaktı. Şansta onlardan yana gidiyordu, madenlerden tekrar Mitril çıkarılmaya başlanmıştı.Cüceler atalarının muhteşem mirasını, eski ihtişamına kavuşturmak için var güçleriyle çalışıyorlardı.

  Gimli'nin ilk işi,"Fundin oğlu Balin'in" mezarını tekrar yaptırmak oldu.Ona öyle güzel bir mezar yaptırdı ki -bu işte bizzatta çalıştı- sonraki yıllarda sırf o muhteşem taş işçiliğini görmek için bile uzak yollardan cüceler geliyordu.

  Gimli'nin Moria'ya gelmesinin üstünden 20 yıl geçmişti ki. Gloin, oğlu Gimli'yi yanına çağırttı, artık iyice yaşlanmıştı Gloin... Yattığı yatağın başında oğlunu görünce hafif açık olan gözlerini daha da açtı ve kısık ama güçlü bir sesle konuştu, "Oğlum, hiçbir cücenin oğlu, bundan daha büyük işler başarmadı ve bir babayı bundan daha fazla gururlandırmadı..." Gloin yatağında kımıldandı ve Gimli'nin elini tuttu,zorlukla devam etti, "Elrond'un divanından sonra seni Yüzük Kardeşliğiyle beraber yolcu ederken, Tanrılar biliyor ki bir daha görüşemeyeceğimizi zannetmiştim... Şimdi şu günlere bir bak, artık benim zamanım doldu... ama içim rahat, halkımız emim ellerde...gözüm arkada kalmayacak. Moria da gözlerimi huzur içinde kapatacağım... Elveda oğlum..." dedi ve Gloin böylece uzun uykusuna daldı...

  Gimli babasının başında uzun süre hareketsizce durdu. Diğer cüceler gibi ne sakallarını yoldu ne de cüce dilinde yakılan ağıtlara katıldı... Çünkü babasının yüzündeki o huzuru ve gururu görmüştü ve babası bunu ona sağlayan şeyin kendisi olduğunu söylemişti...

  Gloin'e çok büyük bir cenaze töreni düzenlediler çok uzak yerlerden cüceler ve konuklar geldi... Gimlinin bütün dostları taziyelerini bildirdi,nerdeyse Orta Dünyanın her yerinden haberciler ve misafirler geliyor, Moria'nın ihtişamın karşısında hayrete düşüyor ve Moria hükümdarına başsağlığı diliyorlardı.Gimli, babasına, işçilikte Balin'in mezarını artmayacak ihtişamda ve güzellikte bir mezar hazırladı. Buraya yatırdılar Gloin'i ve isteği üzerine mezar taşına şöyle yazıldı, "Moria Hükümdarı Gimli'nin babası Gloin burada yatıyor."

  Babasının ölümünden 10 yıl sonra Gimli evlendi ve karısı ona bir erkek evlet verdi. "Legolas" koydu çocuğun ismini herkesi şaşırtarak çünkü bunca yıllık cüce soyunda, ilk defa bir cüce'ye bir elf ismi verilmişti ve bir çoğu da bunu hoş karşılamadı.

  Bir gün habercileri Moria Hükümdarına, Lorien ormanları tarafındaki büyük kapıdan bir ziyaretçisi olduğunu söylediler, yeşillere bürünmüş biri ne adını vermişti ne de Hükümdarla neden görüşmek istediğini söylemişti. Bir de büyük küstahlık göstererek Hükümdarı kapıya çağırmış ve onunla kapıda görüşeceğini söylemişti.

  Nöbetçiler bu garip- ve küstah- yabancıyı ne bırakmaya razı olmuşlar ne de hükümdarla görüştürmeye... ancak gene de karar veremediler ve en iyisinin hükümdarlarına danışmak olduğuna sonucuna vardılar. Bir ziyaretçinin görüşme talebi, kabul edilmese bile, hükümdara bunun haber verilmesi lazım gelirdi. Bu yüzden nöbetçilerden birini haberci seçip, ziyaretçinin gelişini haber verdi ve ne yapmaları gerektiğini hükümdara sordu.

  Gimli, haberleri dinledikten sonra herkesi şaşırtarak tahtından kalktı ve, "Gidelim ve görelim hele bu yabancı,ne istiyormuş?" dedi. Yanında şaşkın muhafızlarıyla beraber büyük kapılara doğru gitmeye başladı.

  Kapıdaki nöbetçiler hala kuşkuyla yabancıya bakıyorlardı ve hükümdarlarını kapıda görünce şaşkınlıkları kat be kat arttı, koskoca hükümdar bir avareyi görmek için neden kapılara kadar gelmişti ki?

  Gimli kapıda dikilip yabancıya gözlerini dikti ve yabancı konuştu,"Selam sana Gloin oğlu Gimli, Moria hükümdarı. Zamanında bana bir söz vermiştin ve ben senden bu sözü tutmanı istemeye geldim." dedi.Nöbetçiler hayretler içerisinde yabancıya baktı nasıl böyle bir avare Moria Hükümdarıyla böyle konuşabilirdi ve Hükümdar böyle birine nasıl bir söz vermiş olabilirdi ki? Gözlerinin merakla hükümdara çevirdiler ve hükümdar da konuştu: " Bir cüce verdiği sözü asla unutmaz.Hafızam yanılmıyorsa sözümü de tutmuştum, sadece sen bunun yeterli bir zamanda yapmadığımızı söylemiştin. Zaten sizin için zaman bize işlediği gibi işlemiyor. Sana da selam Thranduil oğlu Legolas, bende seni bekliyordum, sefalar getirdin." dedi ve yabancı başındaki başlığı çıkardı. Oradaki cüceler gözlerinin kamaşması geçtikten sonra ziyaretçinin bir elf olduğunu hayretler içinde gördüler. Bu yüzüğün hikayesinde söylenen, Gimli'nin yoldaşı Legolas'tı.

  Gimli ve Legolas kapıların gülüşmeler içinde mutlulukla sarıldılar ve Gimli konuştu: "Tekrar hoşgeldin kardeşim, ne kutlu bir buluşma böyle...", " Bence de " dedi Legolas " Duydum ki büyük işer başarmışsın. Buraya gelip hem ne yaptığını gözlerimle görmek hemde eski dostumla hasret gidermeye geldim. Artık akrabalarım bu kıyıları daha hızlı terk eder oldular, dünya bizim için daha grileşti. Lorien'den geliyorum, akrabam Celeborn, Dol Guldur'u imha etti. Biliyorsun artık Kuyutormanda kötülük yok. Ancak Celeborn da yorulmuş, burdan Ayrık Vadiye geçeçeceğini söyledi. Işığın Hanımının, Orta Dünyayı terk etmesi onu çok etkiledi, onun da artık burada uzun süre kalacağını sanmıyorum-en azından bizim ölçülerimize göre- " Galadriel'in sözü bile Gimli'nin gözlerini ışıldattı, "Hanımımın görüntüsü artık sadece güzel bir anı, keşke onu tekrar görebilseydim... Herneyse, içeri gel dostum belli ki daha konuşacak çok şeyimiz var. Bilirim siz elfler madenleri pek sevmezsiniz, özellikle de sen... ama burada yaptıklarımızı görünce bu fikrin değişebilir" dedi ve Legolasta "Bu davet senden geldiği için, içim rahat biz seninle çok daha tehlikeli mağaralalar girdik ki Moria'da yaptıkları bana bile ulaştı, davetini büyük bir onurla kabul ediyorum" dedi ve beraberce büyük kapılarda madenlere girdiler
  ALINTI


  Paylaş
  :gomugomuno: 2. #2

 3. #3
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  gimli tam bir savaş makinesi ve bu arada spear ve benim açtıgım konulara bakın resimsiz konu paylasmayın kesinlikle resim koymalısınız


  Paylaş
  South of Heaven

 4. #4
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 2.653
  Tecrübe Puanı 793
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Koyuyoruz ztn


  Paylaş
  :gomugomuno:

 5. #5
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  kanka bizim konuları ornekliyorum saten


  Paylaş
  South of Heaven

 6. #6
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ya bi eş dicem sadece yazmıs olmak için bazı insanlar baska sitelere bos bos şeyler yazıyorlar ve bunun da tolkien ın yazısı olmadığı daha başından beri belli oluyor bi tane 4. çag a dair diye bi yazı okudum yazıda hosgeldin hosbulduktan baska bi şey yok..yani lütfen bole dogru olmayan seyleri paylasmayalım ama emek wermişin saol..(emek de copy paste )


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 7. #7
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.082
  Tecrübe Puanı 24
  Tecrübe Puanı Gücü : 25

  Standart  Moria Hükümdarı Gimli'nin Moria'sı Yerle Bir Olmuş Bütün Ataları Öldürülmüş Tathında İskeletlerin bulunduğu bi yer halini almış...Goblinler Basmıştı Galiba birde...


  Paylaş
  MAÇI OLAN ARKADAŞLAR ÖZEL MESAJLA ULAŞSIN HÜKMEN GEÇİRMEYE UĞRAŞMASIN.

 8. #8
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  sen üçünccü çagda kalmısın kocum )


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 9. #9
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı wntdSAS|| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ya bi eş dicem sadece yazmıs olmak için bazı insanlar baska sitelere bos bos şeyler yazıyorlar ve bunun da tolkien ın yazısı olmadığı daha başından beri belli oluyor bi tane 4. çag a dair diye bi yazı okudum yazıda hosgeldin hosbulduktan baska bi şey yok..yani lütfen bole dogru olmayan seyleri paylasmayalım ama emek wermişin saol..(emek de copy paste )
  eğer daha boyle yorumlar yaparsan kurucusu oldugumuz spearla seni buradan kovacağız haberin olsun


  Paylaş
  South of Heaven

 10. #10
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ben birisi ole bi şe yaptı demedim ki ama yine de arayıp buldugu için emege sagı diorm ya..ben başkası baska sitede bos bos seyler yazıolar onların buraya gelmesinden korkuormyanlıs bilgi onlar çünkü


  Paylaş
  Mesaj wntdSAS|| tarafından (20-07-2009 Saat 13:10 ) değiştirilmiştir.
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 11. #11
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı wntdSAS|| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben birisi ole bi şe yaptı demedim ki ama yine de arayıp buldugu için emege sagı diorm ya..ben başkası baska sitede bos bos seyler yazıolar onların buraya gelmesinden korkuormyanlıs bilgi onlar çünkü
  kısacası forumu eleştirmek sana kalmadı dostum eleştiren olursasda cevabını veririz


  Paylaş
  South of Heaven

 12. #12
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ya forum u eleştirmedim yaw:) baska siteleri eleştirdim buraya bulasmasınlar diye:)


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 13. #13
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.082
  Tecrübe Puanı 24
  Tecrübe Puanı Gücü : 25

  Standart  Tamam beyler uzatmayalım herkes hata yapabilir :)


  Paylaş
  MAÇI OLAN ARKADAŞLAR ÖZEL MESAJLA ULAŞSIN HÜKMEN GEÇİRMEYE UĞRAŞMASIN.

 14. #14
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  deso sende karısma olum sanane baska siteden amacın ne senin eleştirme yapma oğlum bidaha


  Paylaş
  South of Heaven

 15. #15
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ne yapıp yapmıcaımı bi babama bi de anneme sorarım sen ergenekon un avukatı gibi baska sitelerin avukatımısın..


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 16. #16
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  dostum sozlerine dikkat etsen iyi olur tamammı sinirlendirdin bni


  Paylaş
  South of Heaven

 17. #17
  Bölüm Kaptanı
  Smog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Apr 2009
  Mesajlar : 3.781
  Tecrübe Puanı 151
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Moria'nın kralı Gimli'mi ?


  Paylaş
  Kral eve döndü..

 18. #18
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  yeni kralı gimliydi galiba datlum
  ama morialılar arasında beni en çok etkileyen herzaman KingDain


  Paylaş
  South of Heaven

 19. #19
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  beni en çok etkileyen Meşekalkan Thorin :):)


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 20. #20
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  dain bana mukemmel biri faramir 1 dain 2 dwarflara son donemlerde ilgim artmaya basladı


  Paylaş
  South of Heaven

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793