Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bilbo baggins

 1. #1
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 1.154
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart bilbo baggins  Bilbo Baggins

  Bilbo Baggins
  J. R. R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde karakter
  Unvanı/Diğer adı Yüzük taşıyıcısı, Elf dostu, Bilba
  İsminin anlamı Bilbo isminin anlamı bilinmiyor. Tolkien, daha eril bir sesletim kazanması için, söz konusu karakterin gerçek Hobbit ismi olan Bilba'nın sonundaki "a"yı "o"ya dönüştürmüştür.
  Irkı Hobbit
  Silahı Sting (elf yapımı bir kılıç)
  Doğum tarihi Ü.Ç. 22 Eylül 2890
  Ölüm tarihi Dördüncü Çağ
  Aman'a
  göçü Bilbo Baggins, Ü.Ç. 29 Eylül 3021'de Orta Dünya'dan ayrılarak Frodo ile birlikte Aman'a gitti.
  Bilbo Baggins, Çıkın Çıkmazı'nı inşa eden ve çok soylu biri olan Bungo Baggins'in oğludur. Üçüncü çağın 2890. yılında Çıkınçıkmazı'nda doğmuştur. Bungo Baggins, tüm Shire'ın en konforlu yeri olan Çıkınçıkmazı'nı inşa ettirmiş ve Yaşlı Took diye de anılan Gerontius Took'un kızı Güzeller Güzeli Took ile evlenmiştir. Gerontius Took, o zamanlar bütün Shire'ın reisidir ve en maceracı kişisidir. Gandalf adlı bir büyücü ile sürekli maceralara atılıyordur. Yaşlı Took; hobbitlere ilk maceracılığı getiren kişi olan ve Shire'ı ünlü Goblin Reisi Golfimbul istila ettiğinde,reisin kafasını tahta bir sopayla uçuran Bandobras Took'un soyundan gelmektedir. Bandobras Took tek başına bir boğayı bile yenebildiği için (silahsız olarak) ona boğakükreten lakabı takılmıştır.

  Konu başlıkları [gizle]
  1 Hayatı
  1.1 Ayrıkvadi'ye yolculuk
  1.2 Gollum'la karşılaşması
  1.3 Smaug serüveni
  1.4 Beş Ordu Savaşı
  1.5 Eve dönüş  Hayatı [değiştir]Bilbo Baggins elli yaşına kadar hiç macera yaşamamıştır ve çok sakin bir hayat geçirmiştir. Babasının yaptırdığı Çıkınçıkmazı'ndaki evinde huzurlu ve zengin bir şekilde yaşamıştır. Bilbo güneşli ve güzel bir günde piposunu tüttürürken bir büyücü gelir (Gandalf) ve onu Yaşlı Took'un torunu diye onu cücelerle birlikte bir maceraya sürüklemiştir. Bu maceraya atılırken anne tarafından gelen maceracı ruhu tutmuş ama daha sonra çoğu kez pişman olmuş ve genelde baba tarafından gelen rahatcılık tarafı tutmuştur.

  Maceranın amacı; cüce kralı Thorin'in yıllar önce çalınmış olan hazinesini Ejderha Smaug'tan geri almaktır.Bu kafilede tüm cücelerin en soyluları ve en önemlileri vardır. Kafilede Kral soyundan olan; Thorin'in yeğenleri ve tahtın varisleri genç Fili ve Kili,Thorin'in kuzenleri Balin,Dwalin,Gloin ve Oin,ayrıca seçilmiş ama soylu olmayan Ori,Dori,Nori adlı üç Erebor cücesi ve Bifur, Bofur, Bombur adlı üç Moria cücesi vardı.


  Ayrıkvadi'ye yolculuk [değiştir]Kafile ilk olarak Trollbükü'nde üç troll ile karşılaştılar. Tom,Bert ve William adlı bu üç tane troll,çok obur oldukları ve bu yüzden bir türlü yemek yiyerek doymadıkları için dağdan inmişler ve halklarının arasından ayrılarak yeni avlar peşine düşmüşlerdir. Ve kafileyle karşı karşıya gelen bu troller sırayla Tüm kafileyi yakalarlar. Kafile savaşamaz çünkü silahları yoktur. Bu troller çok ünlü ve çoğu kişiyi öldüren aranan trollerdir. Buradan geçen herkese pusu kurmaktadırlar. Tüm kafile tam pişirilip yenecekken Gandalf tarafından troll ler taşa dönüştürülmüştür.

  Kafile burda troll hazinesine konmuş ve herkes bir silah edinmiştir. Bilbo, bir elf bıçağı olan sting'i almıştır. Gandalf ve Thorin ise çok ünlü elf kılıçları olan Galamdring ve Orchrist'i almıştır. Bu kılıçlar orklar yaklaştığında mavi-mavi parlamaktadır.

  Kafile,Ayrıkvadi'ye gelmiş ve Elrond'a konuk olmuşlardır.Burada iyice dinlendikten sonra ve erzaklarını aldıktan sonra Puslu Dağlar'a giderler. Puslu Dağlar'ın kralı Ulu Goblin'e uykularında esir düşerler. Ulu Goblin onları öldürecekken, Gandalf yine yardıma gelir ve bir büyü patlaması ile etrafı karıştırır. Ulu Goblin'le kısa bir süre savaşırlar ve kısa süre sonra Ulu Goblin'in karnını Galamdring keser ve kalbini çıkarır. Bilbo ve cüceler de kılıçlarını alır ve cesurca savaşırlar. Ama bir orduyla savaşamayacakları için kaçmak zorunda kalırlar. Herkes kaçar ama Bilbo aşağı yuvarlanır ve bayılır.


  Gollum'la karşılaşması [değiştir]Kendine geldiğinde çıkış yolunu bilmediği için ve her yer karanlık olduğundan kör kör ilerler ve yeraltında bir göle gelir. Burada Gollum adındaki yaratık yaşamaktadır. Bu yüzden bu Gollum adlı tehlikeli yaratıkla bir anlaşma yapar. Bilmece yarışması yaparlar. Eğer Gollum kazanırsa Bilbo'yu yiyecektir. Ama Bilbo kazanırsa çıkış yoluna gidecektir. Bu canavar eski bir hobbittir. Ama sihirli ve görünmez yapan bir yüzükle ölümsüz hale gelmiş ve çirkinleşip yaratıklaşmıştır. Yarışmayı Bilbo kazanır. Gollum şartlara uymak istemez ve yüzüğünü takarak görünmez olup onu yemek ister ama yüzüğünü bulamaz. Çünkü Bilbo Gollum'un yüzüğünü önceden karanlıkta bulmuştur... Gollum bunu anlayınca Bilbo'ya saldırır. Yüzüğü takar ve gözden kaybolur. Gollum da Bilbo'nun çıkışa gittiğini düşünür ve çıkışa doğru ilerler. Bilbo da onun gitiği yere gider. Çıkışa geldiğinde onu öldürmesi gerektiğini düşünür ama bu adil bir savaş olmadığı için öldüremez. Merhameti ağır basmıştır. Burdan kaçarak cücelerle buluşur. Ama orklar vahşi kurtlara cüceleri haber vermişlerdir bile.... Bu yüzden Dışarıda kurtların saldırısına uğrarlar. Ağaçlara tırmanırlar ve kurtarılmayı beklerler. Kurtlar birleşip ağaçlara saldırırlar. Bu sırada Warglar Gandalf tarafından öldürülmekte ve bu yüzden giderek yılmaktadırlar ama yine de cüceleri karantinada bırakmaya devam ederler... En sonunda Kartalların Efendisi Gwaihir, olanları görür ve kartallarıyla gelerek onları son anda kurtarır.


  Smaug serüveni [değiştir]Cüceler,Puslu Dağlar'ı aşmayı başarmıştır. Önce Kocaoğlan adlı bir deri değiştiricinin yani aynı zamanda kuyutorman oduncuların efendisinin evine konuk olurlar. Gandalf burda onlardan ayrılır ve kafileyi yanlız bırakır. Burdan, Elf yurdu olan Kuyutorman'a giderler. Kuyutormanın içinden geçen yol karanlık ve tehlikelidir . Bu yüzden burda sefil duruma düşerler ve Burda Thorin'i kaybederler ve dev örümceklerin saldırısına uğrarlar. Cüceler bir bir yakalanır ve örümceklerin akşam yemeği olarak beklemeye koyulurlar. Ama Bilbo yüzüğü takıp yok olur ve sesler çıkararak örümcekleri kendine çeker . O sırada cüceler de grubun en yaşlı ve sözü geçen üyesi Balin'in önderliğinde örümceklerin saflarını delip geçerler ve kurtulurlar... Ama Thorin'in olmadığını farkedip onu aramaya koyulurlar. Onu elfler yakalamış ve tutsak etmiştir. Elfler,normalde çok iyi yüreklidir. Ama cücelerle bir anlaşmazlıkları vardır. Onun için Thorin'i esir almışlardır. Bu anlaşmazlık çok eskilere dayanır. Thorin'i elflerden kurtarmak için oraya giderler ama herkes yine bir bir yakalanır. Bilbo dışında...... Bilbo yüzüğü takıp kurtulmuştur, Elf kralı Thranduil'in en iyi ve en güvenilir adamı olan kilercibaşı Galion'u kandırır ve cüceleri fıçılara koyarak nehir yoluyla kaçırır. Kafile,nehir yoluyla Ejderha Smaug'un hapsettiği dağ şehrine gelirler. Burda eskiden beri yaşayan insanlara şığınırlar. Oranın Efendisi bir düzembazdır ve tek önem verdiği ticarettir ama yine de cüceleri ağırlarlar ve barındırırlar. Kafile ordan doğru ,Bilbo'yu ejderden bilgi sızdırması için dağa yollarlar. Bilbo ejderle konuşur ve onu kızdırır. Ejder bütün insan şehrini yıkar ama oranın kahramanı ve dağı smaug almadan önceki eski yurtları olan dağın dibindeki şehrin kralı olan Girion'un soyundan gelen Ozan'ın (İngilizcesi Bard) attığı ok ile öldürülür.


  Beş Ordu Savaşı [değiştir]Cüceler buradaki dağın soyluları olurlar ve dağı yeniden inşa ederler.Buranın kralı Thorin,İnsanların kralı ise Ozan olur. Kuyutorman'daki elflerin kralı Thranduil,Ozan ve Thorin bu dağdaki altınlar üzerinde hak iddia ederler.Demir Tepeler'deki cücelerin kralı Dain ise Thorin'e yardıma gelir. Herkes birbirine girer ama o sırada Gandalf gelir ve Azog'un oğlu Bolg'un bir orduyla intikam için buraya geldiği haberini getirir. Çünkü Bolg hazineyi istiyordur ve babasını Dain öldürmüştür. Ayrıca Ulu Goblin ve nice orkla vahşi kurtun ölümünün ardından iyice öfkelenmiştir. Bu yüzden warglar olan vahşi kurtları da yardıma getirmiştir.

  İnsanlar,cüceler ve elfler birlik olurlar. Bilbo, elflerin yanında savaşır ve Kocaoğlanın yardımını ister. Kocaoğlan, deri değiştirici olduğu için ayıya dönüşebiliyordu. Kocaoğlan ayıya dönüşür ve Bolg'u öldürür. Savaş bu sayede kazanılır. Ama Thorin,Fili,Kili öldürülmüştür. Kral Dain tüm cücelerin ortak kralı olur.


  Eve dönüş [değiştir]Bilbo evine döner ve macerada kazandığı cüce zırhı,kılıcı sting ve yüzüğü altmış yıl boyunca Shire'da saklar. Akrabası olan Frodo Baggins'i evlatlık edinir. 111. yaş gününde Gandalf Bilbo'ya ziyarete gelir. Bilbo'ya yüzüğünün tek yüzük olduğunu söyler. Bilbo yüzüğü ve tüm her şeyini Frodo'ya bırakır. Kendisi ise Ayrıkvadi'ye gider ve orda kendi hayatını anlatan kitabını tamamlar ve yüzük savaşı sonunda denizin ötesine açılır. Bilbo denizin ötesine açıldığında tam 131 yaşındaydı ve denize açılmadan önce yazdığı kitapları'nı yani; Elfçe'den Çeviriler ve Oradaydık ve Şimdi Buradayız adlı kitaplarını Samwise Gamgee'ye bırakmıştır.
  alıntı


  Paylaş
  orion isimli Üye şimdilik offline konumundadır 2. #2
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  yahu daha ne kadar diyecem
  resim koysanıza diye


  Paylaş
  South of Heaven
  VLAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 3. #3
  orion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 4. #4
  memo343
  Yedek Oyuncu

  Standart  ayıp yhaa ayıp hiç bakmnamışın hiç bişe yapmamışın direkman kopylaa yapıştır orda gizle fln war herşey ortada insan bi bakar neleri ayarlayabilirim die ayıp ayıp


  Paylaş

 5. #5
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  memo343 bu kütüphanede gorevli değilsin bana bildirebilirsi sorunları


  Paylaş
  South of Heaven
  VLAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 6. #6
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 1.154
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  bugün bi kez daha böle yaptın sen kendini buranını görevlisimi sanıyosun :hitler:


  Paylaş
  orion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 7. #7
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı orion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bugün bi kez daha böle yaptın sen kendini buranını görevlisimi sanıyosun :hitler:
  orion haklı bu tarz sekilde davranma artık


  Paylaş
  South of Heaven
  VLAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 8. #8
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 1.154
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  EVET conuest bölümünde de böle yaptı bi şeyi iki kere yazmışım yanlışlıkla intin yavaşlamasından sanane yazmış olabilir kim uyarması gerekiyosa uyarır sen ne haddinle uyarıyosun????:hitler::evil:


  Paylaş
  orion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 9. #9
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.082
  Tecrübe Puanı 24
  Tecrübe Puanı Gücü : 25

  Standart  Bilbo'nun yolculuk sırasında trollerle karşılaştığını bilmiyordum Bilgi İçin Teşekkürler...


  Paylaş
  MAÇI OLAN ARKADAŞLAR ÖZEL MESAJLA ULAŞSIN HÜKMEN GEÇİRMEYE UĞRAŞMASIN.
  DeSOLaTeMaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 10. #10
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  trollaer bilboyu gormemiştir kucucuk yavrucak diye


  Paylaş
  South of Heaven
  VLAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 11. #11
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  direk hobbit kitabını yazsaydın:)bi de bi şe dicem sadece kopyala yapıstırlara şak şak yapmayalım lütfen bunu orion ya da bi başkası için solemedim:)


  Paylaş
  Mesaj wntdSAS|| tarafından (20-07-2009 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT

  wntdSAS|| isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 12. #12
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  wntd çok ileri gittin ama seni ilgilendiriyormu kardeşim kimin ne yaptığı kocaman bir sayfayı ellemi yazacaklar
  gerekirse altına alıntı eklentisini bırakıyorlar saçmalama lutfen


  Paylaş
  South of Heaven
  VLAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 13. #13
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ben orion a laf etmedim yazıorum anlamıosun gereksiz şak şak yapanlar war diorm:)


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT

  wntdSAS|| isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 14. #14
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  arkadaşım sanamı kaldı kimin ne yazıp yazmadıgı sen işine baksana


  Paylaş
  South of Heaven
  VLAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 15. #15
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  iyi tamam bundan sonra bu tarz seyleri modlara solerim:)


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT

  wntdSAS|| isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 16. #16
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 1.154
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ya wntd siz memoyla dışarda isterseniz dünyanın en ii kanlkası olun burda birbirinizi kayırmayın önceden aynısını memoda sölemişti siz böle yaparsanız size karşı ittifaklar oluşur siz zor durumda kalırsınız


  Paylaş
  orion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 17. #17
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  memo ne dedi ki ya saol solediğin için ama olsursa olusssun yani napim ben fikirlerimi soluorm..


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT

  wntdSAS|| isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 18. #18
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı orion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ya wntd siz memoyla dışarda isterseniz dünyanın en ii kanlkası olun burda birbirinizi kayırmayın önceden aynısını memoda sölemişti siz böle yaparsanız size karşı ittifaklar oluşur siz zor durumda kalırsınız
  doru deyo :closedeyes:


  Paylaş
  South of Heaven
  VLAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 19. #19
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  evet ben dedim dogru soluo aslında ama napim ben memoya zaten demem onu ole yazma diye ben de kendi düşündüklerimi soluorm baskalarına kotu de gelse napim..


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT

  wntdSAS|| isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 20. #20
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  kısacası bu konuyu kapatalım orion tmm uzatmayalım sonuçta amaç eğlence ve dostluk bu yüzden bu konuyu kapatalım lütfen uzatmayın


  Paylaş
  South of Heaven
  VLAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558