Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HOBBİT kitabındaki Serüvenciler

 1. #1
  memo343
  Yedek Oyuncu

  Standart HOBBİT kitabındaki Serüvenciler  KİNG
  II. Thorin MEŞEKALKAN
  Thorin, üçüncü çağın 2746.yılında Yalnız Dağ'da (Erebor) doğdu. Ejderha Smaug'un Yalnız Dağ'ı ele geçirmesinin ardından babası Tharin ve dedesi Thor ile yan kapıdan kaçarak kurtuldu. Uzun süre gençliği, gezgin bir halk olarak gezmesiyle geçti. Dedesinin Moria'da Azog tarafından öldürülmesinin ardından Cüce-ork savaşlarına ve bunun son muharebesi olan Azunulbizar Muharebesi'ne katıldı. Muharebede babası Tharin tek gözünü kaybetti ve aynı zamanda erkek kardeşi Frerin, Azog'un safları tarafından öldürüldü. Demir Tepeler (Iron Hills) kralı Nain'in tek çocuğu ve oğlu Dain, babasını da o muharebede öldüren Azog'u aynı yerde öldürdü.

  Babası II.Tharin ortadan kaybolduktan sonra cücelerin ortak yüce kralı oldu. Uzun yıllar boyunca gezgin bir hayat sürdü. Halkı zenginleşti ve iyice güçlendi. Ama o Yalnız Dağ'daki mutlu günleri asla unutamadı. En Sonunda babasına kaybolduğu yolculukta eşlik eden Balin başta olmak üzere, seçilmiş cücelerden oluşan bir kafile kurdu. Shire'a bu kafile ile yerleşti ve planlar kurmaya başladı. Amacı Yalnız Dağ'ı geri almaktı.

  Bu kafilede; Balin, Dwalin, Gloin, Oin vardı. Ayrıca bunların dışında Thorin'in kız kardeşi Dis'in genç ve cesur oğulları Fili ve Kili vardı. Shire'da zeki ve cesur bir hobbit olan Bilbo Baggins'i de kafileye aldı. Bu kafileye Gandalf da eşlik etti. Ayrıca halkının arasından en yetenekli ve cesurlarından birileri olan üç Erebor(Yalnız Dağ) kökenli ve üç Moria kökenli cüce toplamayı başardı. Bunlar; Ori,Nori,Dori ve Bifur,Bofur,Bombur'du.

  Kafilesi ile birlikte Trollbükü'ne kadar geldi. Orada William, Bert ve Tom isimli üç tane troll tarafından yakalandılar. Savaşamadılar çünkü silahları yoktu. Ama onları Gandalf gelip kurtardı. Trolleri taşa çevirdi. Buradaki troll hazinesinden yolluk ve savaş eşyaları aldılar. Thorin ise eski bir elf kılıcı olan Orcrist'i aldı. Gandalf da Glamdring diye eski bir elf kılıcı aldı. Bilbo da Sting adlı bir bıçak aldı. Bu kılıç ve bıçaklar eski bir Elf kralınındı. Bu kılıç ve bıçaklar, düşman yaklaştığında mavi mavi parlardı.

  Trollbükü'nden Ayrıkvadi'ye (Rivendell) geldiler ve Elrond onları ağırladı. Buradan ayrılarak, dağlardaki geçitlere gittiler. Oradaki geçitlerin kralı Ulu Goblin ve Warg Reisi Gandalf tarafından öldürüldü. Bilbo da orada Gollum adlı bir yaratık ile karşılaştı ve ondan tek yüzüğü aldı. Buradaki Goblinler ve warglar (iri ve kötü yürekli yaban kurtları) başsız kalınca sinirlendiler ve cücelerle savaşmaya başladılar. Kafile 15 kişiydi ve bir orduya karşı dayanamazlardı. Kartalların Kralı Gwaihir, 14 kartal reisi ile birlikte kafileyi kurtardı ve bir deri değiştirici olan güçlü Kocaoğlan'a bıraktı ve kafile oradan da Kuyutorman'a gitti..

  Burada kafile dev örümceklerin saldırısına maruz kaldı. Gandalf da kısa süreliğine kafileden ayrıldığı için, kafile ölümden döndü. Burada Thorin,Elf kralı Thranduil'e esir düştü.Thorin'in yokluğunda dev örümceklerle savaşırken cücelere Balin önderlik etti. Örümceklerden kurtulmalarına rağmen Bilbo hariç herkesi Thranduil esir aldı. Çünkü elflerle cüceler pek iyi anlaşamazlardı. Bu çok eskiye dayanırdı. Bilbo sayesinde buradan kurtuldular ve Yalnız Dağ'ın yanındaki bir insan şehri olan Esgaroth'a yani Gölkent'e varmayı başardılar.

  Gölkent'teki insanların efendisi, şehrini denizin üstüne koca bir iskele gibi kurmuştu. Bu iskele insanlarının soyu, Erebor'da cüceler yaşarken cücelerin yanında yaşayan vadi insanlarına dayanıyordu. Ama cüceler burdan gitmek zorunda kalınca onlar da deniz kıyısına kaçmışlardı. Ama eski yurtlarındaki son kralları olan Girion da Smaug tarafından öldürülmüştü eskiden... Bu ölümün korkusu yüzünden bir daha dağın dibindeki vadiye gidememişlerdi. Girion'un soyundan gelen Ozan (Bard) isimli kişi ise burada yaşıyor ama kral olmayı seçmiyordu. Bu yüzden burdaki insanları para göz bir efendi yönetiyordu.

  Buradan ayrılarak Smaug'u rahatsız ettiler. Smaug, dağın dibindeki insanların şehrine saldırdı. Oranın kahramanı Ozan, Smaug'u öldürdü ve oranın kralı oldu. Oradaki insanlar okçulukta oldukça iyilerdi ve Rohanlılar'la akrabalıkları vardı. Thorin, Yalnız Dağ'ın kralı oldu. Ejderin öldüğünü duyan Azog oğlu Bolg, babasını Azunulbizar'da öldüren cücelerden intikam almak için, Ulu Goblin'in ve Warg Reisi'nin de öldürüldüğünü duyunca, büyük bir ordu topladı ve Erebor'a saldırdı.Kuyutorman Elfleri kralı Thranduil,Vadi insanları kralı Ozan ve Demir Tepeler Kralı Dain bir ittifak oluşturdu. Ama Thorin hazinesinden ayrılmıyor ve Dağda kalarak ittifağa katılmıyordu.

  Gandalf ve Bilbo da bu savaştaydı. Durum kötüye giderken, Thorin ve kafilesi birden dağdan çıkarak Goblinler'i öldürmeye başladılar. Thorin, elindeki Orchrist ile önüne geleni deviriyordu. Bu saldırı sırasında bir deri değiştirici olan ve kuyutorman oduncu insanlarının lideri olan Kocaoğlan Goblin Kralı Bolg'u öldürüldü. Ama tüm Goblinler, Thorin'e yüklendi ve Fili ile Kili, Thorin'i korumak isterken öldürüldü.

  Savaş kazanılmıştı ama savaş sonunda yaralarından dolayı Thorin öldü. Ölmeden önce Bilbo'ya bir mithril zırhı verdi. Dağın dibindeki kral Dain olacaktı. Hem Demir Tepeler (Iron Hills) hem de Yalnız Dağ (Erebor),Dain'in yönetimiyle uzun sürelik huzur buldu. Böylece Thorin Meşekalkan boşuna ölmemiş oldu. Thorin Meşekalkan öldürüldüğünde üçüncü çağın 2941. yılıydı........

  Balin
  Balin,Dwalin'in kardeşidir.Ayrıca Oin ve Gloin onun kuzenleridir.Yüzük Kardeşliğine katılan Gimli,Balin'in yeğenidir. Balin Fundin'in oğludur ve bilge,iyi yürekli,yaşlı diye de anılır. Balin üçüncü çağın 2763. yılında doğmuştur...

  Balin, Yalnız Dağ(Erebor) Smaug tarafından alınmadan önce orada doğmuştu. Ordaki kral Thror'un egemenliği altında çocukluğunu geçirmiştir. Daha çok genç yaşındayken Smaug yüzünden halkı katledilirken ordan kaçmayı başaran sayılı kişilerdendir. Smaug dağı yıkarken Balin, Dwalin ile babası Fundin ordaki yan kapıdan kaçmışlardır.

  Gençliğinde Kral Thror'un ölümü yüzünden oluşan cüce-ork savaşlarına katılmıştır ve Azunulbizar Muharebesi'nde savaşmıştır. Bu savaşta babasını kaybetmiştir. Aynı zamanda babasının ölümüne sebep olan orduların lideri ve Thror'u da öldüren adam olan Azog, Demir Tepeler Kralı Nain'i de savaşta öldürmüş ama aynı yerde Nain oğlu Dain tarafından öldürülmüştür.

  Azunulbizar Savaşı'ndan sonra savaşta gözünü kaybeden ve cüce soyunun kralı olan Thror oğlu Thrain'e kısa yolculuğunda eşlik eden bir kaç kişiden biri olan Balin, Thrain Sauron tarafından kaçırılınca Thrain'i bırakmak zorunda kalır. Thrain'e yolculuğunda kardeşi Dwalin ve kuzenleri Oin ve Gloin'le eşlik etmiştir ve kaçırılnca kaçmışlardır. Balin kısa süre sonra Thrain'in oğlu Thorin ve kafilesine katılır.... J.R.R.Tolkien'in Hobbit adlı eseri,Thorin ve kafilesinin yolculuğunu anlatır.

  Balin bu kafilede gözcülük yapmıştır. Kafilede Thorin'den sonra en yaşlı kişi Balin'dir. Onun için Thorin'in olmadığı zamanlarda Balin kafilenin liderliğini yapmıştır. Balin,soylu bir cücedir. Ayrıca kralların soyundan gelir.Balin,kendi zamanlarında yaşayan cücelerin neredeyse hepsinden yaşlıdır.Bunun için yaşlı Balin de denir.Ayrıca çok bilgedir ve Bilbo Baggins ile büyük dostluğu olan çok saygı gören bir kişidir.

  Thorin ve kafilesi zamanlarında Erebor(Yalnız Dağ); Soyu tükenmiş olan ejderlerin son varislerinden biri olan Yaşlı Smaug'un esareti altındadır uzun zamandır... Thorin ve Kafilesi'nin amacı bu hazineyi Smaug'tan geri almaktır. Babası Thrain'in kurduğu kafilenin amacını Thorin gerçekleştirmek istemektedir. Kafile bin bir macera ve zorlukla amaçlarını gerçekleştirirler ve Smaug'un ölümünü ve Yalnız Dağ'daki krallığın yeniden kurulmasını sağlarlar. Puslu Dağlar'ın orkları ve wargları ile Beş Ordular Muharebesi'ni gerçekleştirerek bu dağın özgürlüğünü sağlarlar.

  Balin elli yıl kadar Yalnız Dağ'da huzur içinde zengin bir şekilde yaşar. Bundan kısa bir süre sonra Balin, geçen seferki kafilenin de üyeleri olan Oin'i ve Ori'yi yanına alır ve Moria'ya krallık kurmaya gider. Balin ve kolonisi burda çoğalırlar ve Balin buranın kralı olur.

  Beş yıl sonra goblinler, Moria şehrinin önünde Balin'e pusu kurup öldürürler. Buradaki cüce kolonisine saldıran goblinler cücelerin kralını öldürmüş oldukları için bir anlık kargaşa yaratırlar. Oin ise Moria Kapısı'nın önünde Puslu Dağlar'ın orklarına adamlarıyla direnirken, Göldeki Bekçi onu kapar. Ori ise batı kapısından gelen saldırılara dayanamaz ve halkı ile birlikte Mazarbul Odasına sıkışır kalır. Ori sadece kısa bir süre, gelen Mağara Trolleri'ne ve Puslu Dağlar'da yaşayan kuzeyli orklara dayanabilir. Burada, cesurca savaşırlar ama hepsi öldürülür. Öldürülmeden önce Balin'e harika bir mezar yaptırılmıştır. Balin öldürüldüğünde üçüncü çağın 2994. yılıdır.

  Yıllar sonra yüzük kardeşliği buraya Balin'e sığınmaya geldiğinde Balin'in mezarını ve Ori'nin güzel el yazısıyla olanları yazdığı günlüğünü görürler.Ayrıca her yerde cüce iskeletleri vardır ve burası ele geçirilmiştir. Buradaki mağara trollerini ve Puslu Daplar'ın orklarını komuta eden şey ise Balrog'dur. Balin'in mezarına her zaman bir ay ışığı vurmaktadır ve şunlar yazmaktadır:

  ...FUNDİN'İN OĞLU BALİN BURADA YATIYOR...  Bifur
  Bifur, Tolkien'in yarattığı orta dünya serisindeki hayali bir cüce karakteridir.

  Moria kökenli bir cücedir. Aynı zamanda Thorin ve Kafilesi'ne kuzenleri, Bofur ve Bombur ile birlikte katılmıştır. Kafile sonunda hazineden payını almış ve son derece zengin biri haline gelmiştir. Cücelerin en önemlilerinden biri olmuş ve tarihe adını yazdırmıştır. Hazineden payını aldıktan sonra Erebor'da yaşadı ve bir daha hiç maceraya atılmayarak kuzenleri ile birlikte huzurla öldü.

  Bofur
  Bofur, Tolkien'in yarattığı orta dünya serisindeki hayali bir cüce karakterdir.

  Moria kökenli bir cüce olan Bofur, Thorin ve Kafilesi'ne kardeşi Bombur ve kuzeni Bifur ile katılmıştır. Kardeşine, şişman olduğu için sürekli yardım etmek zorunda kalmıştır.

  Kafile sonunda son derece zengin biri olmuş ve hazinden payını almıştır. Çok önemli bir cüce haline gelmiştir. Tarihe kafilede yaptıkları sayesinde adını yazdırmıştır. Bir daha hiç maceraya atılmamış ve Erebor'da kardeşi ve kuzeniyle birlikte huzurlu bir şekilde ölmüştür.


  Bombur
  Bombur, Tolkien'in yarattığı hayali orta dünya serisindeki bir cüce karakterdir.

  Thorin ve Kafilesi'ne, kardeşi Bofur ve Kuzeni Bifur ile katılmıştır. Kafile sonunda hazineden payını almıştır ve son derece önemli ve zengin biri haline gelmiştir.

  Bombur oldukça şişmandır ve ömrünün son zamanlarında oturduğu yerden onu ancak 6 genç cüce kaldırabiliyordur. Kafilede her zaman bir kaç kişilik öğün tüketmiş bu da kafilenin işini her zaman zorlaştırmıştır. Kardeşi Bofur ve kuzeni Bifur, şişman olduğu için sürekli Bombur'dan çok çekmişlerdir. Şişman olduğu için her zaman sona kalmış ve bundan da hep rahatsız olmuştur.

  Erebor'da huzurlu bir şekilde kuzeni ve kardeşi le birlikte ölmüştür ve bir daha hiç maceraya atılmamıştır.


  Fili ve Kili ( en sewdiğim ikili ölmeleri çok kötü oldu)
  Fili ve Kili J.R.R.Tolkien'in Orta Dünya serisindeki cüce karakterleridir.

  Fili ve Kili,Thorin'in kızkardeşi Dis'in oğullarıdır. Fili üçüncü çağın 2859. yılında, Kili ise 2864. yılında doğmuştur. Doğduklarında Thorin'in gezgin bir halk olarak yaşadığı krallıktaydılar. Oldukça genç, güçlü ve cesurdurlar. Thorin ölürse tahta geçecek kişilerdir yani Thorin'in mirasçılarıdırlar.

  Thorin ve kafilesine katıldılar. Gençlikleri ve dayanıklılıkları sayesinde, kafilenin çatışmalarında hep en öndelerdi. Tehlikelerin ne olduğunu anlamak için hep en önden onlar giderlerdi. Kafileye yol boyunca çok yardım ettiler. Thorin'in emrinden çıkmazlardı ve Thorin'in korumalarıydılar. Kafilenin amacı; eski bir krallık olan Yalnız Dağ'daki (Erebor'daki) hazineyi Ejder Smaug'tan geri almaktı. J.R.R. Tolkien'in The Hobbit isimli kitabı bu kafilenin yaşadığı macerayı anlatır.

  Kafilenin son durağı olan Erebor'da Thorin'in kral olmasına ve Beş Ordular Muharebesi'ne şayit oldular. Savaş başta oldukça kötü giderken ve Goblin Kralı Bolg zafer kazanıcakken; Thorin, Fili, Kili başta olmak üzere tüm kafile dağdan silah kuşanmış şekilde savaşa karışırlar. Yaptıkları saldırı sayesinde, goblinler yenilmeye başlar ve bu saldırıda Kocaoğlan yardıma gelme şansı bularak Bolg'un kafasını uçurur. Thorin en önde duruyor ve önüne geleni deviriyordur. Ama sonunda yorulmaya başlar ve orklar onu kılıçla öldüremeyeceğini anlayınca oklar atmaya başlarlar. Fili ve Kili, dayılarını oklardan korumaya çalışırken öldürüldüler. Ama bu Thorin'in ölümünü sadece geciktirir. Bu sayede Thorin ölmez ama ağır bir yara alır ve bazı şeyleri telafi etme zamanı bulur.

  Öldüklerinde Fili 77, Kili ise 82 yaşındadır yani daha bir cüceye göre çocukluktan yeni çıkmış gibilerdir. Genç yaşlarına rağmenki kahramanlıkları sayesinde adlarını tarihe altın harflerle yazdırırlar.

  Gloin
  Gloin karakteri J.R.R. Tolkien'in hayali cüce karakteridir.......

  Gloin üçüncü çağın 2783. yılında doğdu. O sırada abisi Oin 9 yaşındaydı.Uzun yıllar sonra abisi ile birlikte çok büyük bir savaşçı oldu. Thorin ve kafilesine katıldı. Bu kafilede bir sürü macera atlattı ve Beş Ordular Savaşı'na katılarak abisi ile sağ çıkmayı başrdı. Demirayak Dain'in kral oluşuna ve Thorin'in ölümüne tanık oldu.

  Yüzük kardeşliğine katılan Gimli'nin babasıdır. Yaşlandığında Elrond'un divanına cüceleri temsil etmeye gittiğinde Gimli kradeşliğe katıldı. Abisi Oin ve kuzeni Balin'in Ori'yi de alıp Moria'ya yerleşmesine hiç de katılmıyordu. Thorin ve kafilesinde payını aldığı Smaug'un hazinesi ile oldukça zengin bir hale gelmişti. Thorin ve kafilesinde Bilbo'yla birbirlerini pek sevmezlerdi. Ömrünün son günlerini mutluluk ve huzur içinde orta dünyada geçirdi. Öldüğünde 3036 yılıydı. Yani 4. Çağ 15.Yıldı.

  Nori
  Nori, Tolkien'in yarattığı orta dünya serisinde hayali bir cüce karakteridir.

  Thorin ve kafilesine katılan Erebor'lu bir cücedir. Akrabaları Ori ve Dori ile birlikte bu kafileye katılmıştır. Kafile sonunda Erebor'daki hazineden payını almış ve zengin biri haline gelmiştir.
  Ömrünün sonuna kadar Erebor'da yaşamıştır ve bir daha hiç maceraya atılmayarak huzurla ölmüştür. Adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.


  Ori
  Ori, Tolkien'in yarattığı hayali bir orta dünya cüce karakterdir.
  Thorin ve Kafilesi'ne katılan Erebor'lu bir cücedir. Bu kafileye, akrabaları Nori ve Dori ile birlikte katılmıştır. Kafile amacına ulaşınca Erebor'da kendine düşen hazinedeki payını almış ve son derece zengin biri haline gelmiştir.

  Erebor'da 50 yıl kaldıktan sonra Balin'in Moria'daki oluşturduğu koloniye katıldı. Ori,Balin'in Moria'daki krallığında da kısa bir süre mutlu yaşadı. Ancak 5 yıl sonra Moria şehrinin önünde Balin'in goblinlerce pusu kurulup öldürülmesiyle ve Oin'in Moria Kapısı'nın önündeki Göl Bekçisi tarafından yutulmasının ardından krallık Ori'ye kaldı.

  Goblinlerle kısa bir süre savaşabildiler ve en sonunda Mazarbul Odası'na sıkışıp kaldılar.Ori, Mazarbul Odası'nda Balin'e müthiş bir mezar yaptırdı. Yaptıkları kısa savaşın sonunda bir avuç adamla Ori, Mazarbul Odası'na sıkışmıştı. Orda bir günlüğe bütün olayları yazdı. Mazarbul Odası'nda orklar içeri girdiğinde cesurca savaştı ama bu onun ölümünü engellemedi.


  Yıllar sonra Gandalf,onun iskeletlerinin tuttuğu günlüğü alıp olanları okudu. Kardeşlik buraya Balin'e sığınmaya gelmişti. Ama burda Ori'ni iskeletlerini ve Balin'in mezarını görünce bozguna uğradılar.

  Dori
  Dori, Tolkien'in yarattığı orta dünya serisindeki hayali bir cüce karakteridir.

  Thorin ve kafilesine akrabaları Nori ve Ori ile birlikte katılan Erebor'lu bir cücedir. Kas ve beden gücü açısından kafilede en güçlü kişi olduğu için kafilenin başlarında sürekli Bilbo'yu o sırtında taşımış, hep o göz kulak olmuştur. Kafilede bu olay sonradan bir alışkanlığa dönüştü ve Dori, Bilbo'yla her konuda ilgilenen durumunda oldu. Bu da onu çok rahatsız ediyordu.

  Kafilenin son durağı olan Erebor'da hazineden payını almış ve son derece zengin biri haline gelmiştir.Ömrünün son günlerini Erebor'da macerasız olarak geçirmiştir ve akrabası Nori ile birlikte huzurla ölmüştür. Adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

  Dwalin
  Dwalin karakteri J.R.R. Tolkien'in orta dünya serisindeki hayali cüce karakteridir.

  Dwalin; Üçüncü Çağın 2772. yılında doğmuştur. Fundin'in oğludur ve Balin'in kardeşidir. Dwalin'in mavi sakalları ve mavi giysisi her zaman dikkat çekmiştir.

  Dwalin,kral soyundan gelirdi ve çok güçlü bir cüceydi. Thorin ve Kafilesi için seçilen güçlü kişilerdendi.Kafile sonunda amacına ulaştığında Dağın dibindeki krallıkta Dain'in yönetiminde huzurla yaşadı. 3112 yılında Erebor'da huzurla can verdi. Erebor'a yerleştikten sonra asla macera yaşamadı ve hiç oğlu olmadı ve evlenmedi.

  Ve hırsızımız
  Bilbo Baggins
  Bilbo Baggins elli yaşına kadar hiç macera yaşamamıştır ve çok sakin bir hayat geçirmiştir. Babasının yaptırdığı Çıkınçıkmazı'ndaki evinde huzurlu ve zengin bir şekilde yaşamıştır. Bilbo güneşli ve güzel bir günde piposunu tüttürürken bir büyücü gelir (Gandalf) ve onu Yaşlı Took'un torunu diye onu cücelerle birlikte bir maceraya sürüklemiştir. Bu maceraya atılırken anne tarafından gelen maceracı ruhu tutmuş ama daha sonra çoğu kez pişman olmuş ve genelde baba tarafından gelen rahatcılık tarafı tutmuştur.

  Maceranın amacı; cüce kralı Thorin'in yıllar önce çalınmış olan hazinesini Ejderha Smaug'tan geri almaktır.Bu kafilede tüm cücelerin en soyluları ve en önemlileri vardır. Kafilede Kral soyundan olan; Thorin'in yeğenleri ve tahtın varisleri genç Fili ve Kili,Thorin'in kuzenleri Balin,Dwalin,Gloin ve Oin,ayrıca seçilmiş ama soylu olmayan Ori,Dori,Nori adlı üç Erebor cücesi ve Bifur, Bofur, Bombur adlı üç Moria cücesi vardı.


  Paylaş
  Mesaj VLAD tarafından (06-08-2009 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: Resimlerin yerlerini ayarladım 2. #2

 3. #3
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  güzel paylasım olmus ama keske filmden sonra yaazsaydın..


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 4. #4
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  dwaline bayılıyorum ben ya


  Paylaş
  South of Heaven

 5. #5
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ben thorin e


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 6. #6
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  konudaki resimleri ve linkleri düzenledim


  Paylaş
  South of Heaven

 7. #7
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ii yapmısın..


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 8. #8
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  teşekkurler wntd ama bulana kadar canım çıktı hep farklı farklı resimler çıkıyor


  Paylaş
  South of Heaven

 9. #9
  memo343
  Yedek Oyuncu

  Standart  saol knk


  Paylaş

 10. #10
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  birşey değil memo gorevimi yapıyorum


  Paylaş
  South of Heaven

 11. #11
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  gerçekleri olmadıgı için çıkmıyor işte filmden sora gorucez hepsini


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 12. #12
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Hobbit filmine çıktıgı gun gdicem bole karakterler varmıydı yaaa


  Paylaş
  South of Heaven

 13. #13
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  KİNG
  II. Thorin MEŞEKALKAN
  Thorin, üçüncü çağın 2746.yılında Yalnız Dağ'da (Erebor) doğdu. Ejderha Smaug'un Yalnız Dağ'ı ele geçirmesinin ardından babası Tharin ve dedesi Thor ile yan kapıdan kaçarak kurtuldu. Uzun süre gençliği, gezgin bir halk olarak gezmesiyle geçti. Dedesinin Moria'da Azog tarafından öldürülmesinin ardından Cüce-ork savaşlarına ve bunun son muharebesi olan Azunulbizar Muharebesi'ne katıldı. Muharebede babası Tharin tek gözünü kaybetti ve aynı zamanda erkek kardeşi Frerin, Azog'un safları tarafından öldürüldü. Demir Tepeler (Iron Hills) kralı Nain'in tek çocuğu ve oğlu Dain, babasını da o muharebede öldüren Azog'u aynı yerde öldürdü.

  Babası II.Tharin ortadan kaybolduktan sonra cücelerin ortak yüce kralı oldu. Uzun yıllar boyunca gezgin bir hayat sürdü. Halkı zenginleşti ve iyice güçlendi. Ama o Yalnız Dağ'daki mutlu günleri asla unutamadı. En Sonunda babasına kaybolduğu yolculukta eşlik eden Balin başta olmak üzere, seçilmiş cücelerden oluşan bir kafile kurdu. Shire'a bu kafile ile yerleşti ve planlar kurmaya başladı. Amacı Yalnız Dağ'ı geri almaktı.

  Bu kafilede; Balin, Dwalin, Gloin, Oin vardı. Ayrıca bunların dışında Thorin'in kız kardeşi Dis'in genç ve cesur oğulları Fili ve Kili vardı. Shire'da zeki ve cesur bir hobbit olan Bilbo Baggins'i de kafileye aldı. Bu kafileye Gandalf da eşlik etti. Ayrıca halkının arasından en yetenekli ve cesurlarından birileri olan üç Erebor(Yalnız Dağ) kökenli ve üç Moria kökenli cüce toplamayı başardı. Bunlar; Ori,Nori,Dori ve Bifur,Bofur,Bombur'du.

  Kafilesi ile birlikte Trollbükü'ne kadar geldi. Orada William, Bert ve Tom isimli üç tane troll tarafından yakalandılar. Savaşamadılar çünkü silahları yoktu. Ama onları Gandalf gelip kurtardı. Trolleri taşa çevirdi. Buradaki troll hazinesinden yolluk ve savaş eşyaları aldılar. Thorin ise eski bir elf kılıcı olan Orcrist'i aldı. Gandalf da Glamdring diye eski bir elf kılıcı aldı. Bilbo da Sting adlı bir bıçak aldı. Bu kılıç ve bıçaklar eski bir Elf kralınındı. Bu kılıç ve bıçaklar, düşman yaklaştığında mavi mavi parlardı.

  Trollbükü'nden Ayrıkvadi'ye (Rivendell) geldiler ve Elrond onları ağırladı. Buradan ayrılarak, dağlardaki geçitlere gittiler. Oradaki geçitlerin kralı Ulu Goblin ve Warg Reisi Gandalf tarafından öldürüldü. Bilbo da orada Gollum adlı bir yaratık ile karşılaştı ve ondan tek yüzüğü aldı. Buradaki Goblinler ve warglar (iri ve kötü yürekli yaban kurtları) başsız kalınca sinirlendiler ve cücelerle savaşmaya başladılar. Kafile 15 kişiydi ve bir orduya karşı dayanamazlardı. Kartalların Kralı Gwaihir, 14 kartal reisi ile birlikte kafileyi kurtardı ve bir deri değiştirici olan güçlü Kocaoğlan'a bıraktı ve kafile oradan da Kuyutorman'a gitti..

  Burada kafile dev örümceklerin saldırısına maruz kaldı. Gandalf da kısa süreliğine kafileden ayrıldığı için, kafile ölümden döndü. Burada Thorin,Elf kralı Thranduil'e esir düştü.Thorin'in yokluğunda dev örümceklerle savaşırken cücelere Balin önderlik etti. Örümceklerden kurtulmalarına rağmen Bilbo hariç herkesi Thranduil esir aldı. Çünkü elflerle cüceler pek iyi anlaşamazlardı. Bu çok eskiye dayanırdı. Bilbo sayesinde buradan kurtuldular ve Yalnız Dağ'ın yanındaki bir insan şehri olan Esgaroth'a yani Gölkent'e varmayı başardılar.

  Gölkent'teki insanların efendisi, şehrini denizin üstüne koca bir iskele gibi kurmuştu. Bu iskele insanlarının soyu, Erebor'da cüceler yaşarken cücelerin yanında yaşayan vadi insanlarına dayanıyordu. Ama cüceler burdan gitmek zorunda kalınca onlar da deniz kıyısına kaçmışlardı. Ama eski yurtlarındaki son kralları olan Girion da Smaug tarafından öldürülmüştü eskiden... Bu ölümün korkusu yüzünden bir daha dağın dibindeki vadiye gidememişlerdi. Girion'un soyundan gelen Ozan (Bard) isimli kişi ise burada yaşıyor ama kral olmayı seçmiyordu. Bu yüzden burdaki insanları para göz bir efendi yönetiyordu.

  Buradan ayrılarak Smaug'u rahatsız ettiler. Smaug, dağın dibindeki insanların şehrine saldırdı. Oranın kahramanı Ozan, Smaug'u öldürdü ve oranın kralı oldu. Oradaki insanlar okçulukta oldukça iyilerdi ve Rohanlılar'la akrabalıkları vardı. Thorin, Yalnız Dağ'ın kralı oldu. Ejderin öldüğünü duyan Azog oğlu Bolg, babasını Azunulbizar'da öldüren cücelerden intikam almak için, Ulu Goblin'in ve Warg Reisi'nin de öldürüldüğünü duyunca, büyük bir ordu topladı ve Erebor'a saldırdı.Kuyutorman Elfleri kralı Thranduil,Vadi insanları kralı Ozan ve Demir Tepeler Kralı Dain bir ittifak oluşturdu. Ama Thorin hazinesinden ayrılmıyor ve Dağda kalarak ittifağa katılmıyordu.

  Gandalf ve Bilbo da bu savaştaydı. Durum kötüye giderken, Thorin ve kafilesi birden dağdan çıkarak Goblinler'i öldürmeye başladılar. Thorin, elindeki Orchrist ile önüne geleni deviriyordu. Bu saldırı sırasında bir deri değiştirici olan ve kuyutorman oduncu insanlarının lideri olan Kocaoğlan Goblin Kralı Bolg'u öldürüldü. Ama tüm Goblinler, Thorin'e yüklendi ve Fili ile Kili, Thorin'i korumak isterken öldürüldü.

  Savaş kazanılmıştı ama savaş sonunda yaralarından dolayı Thorin öldü. Ölmeden önce Bilbo'ya bir mithril zırhı verdi. Dağın dibindeki kral Dain olacaktı. Hem Demir Tepeler (Iron Hills) hem de Yalnız Dağ (Erebor),Dain'in yönetimiyle uzun sürelik huzur buldu. Böylece Thorin Meşekalkan boşuna ölmemiş oldu. Thorin Meşekalkan öldürüldüğünde üçüncü çağın 2941. yılıydı........

  Balin
  Balin,Dwalin'in kardeşidir.Ayrıca Oin ve Gloin onun kuzenleridir.Yüzük Kardeşliğine katılan Gimli,Balin'in yeğenidir. Balin Fundin'in oğludur ve bilge,iyi yürekli,yaşlı diye de anılır. Balin üçüncü çağın 2763. yılında doğmuştur...

  Balin, Yalnız Dağ(Erebor) Smaug tarafından alınmadan önce orada doğmuştu. Ordaki kral Thror'un egemenliği altında çocukluğunu geçirmiştir. Daha çok genç yaşındayken Smaug yüzünden halkı katledilirken ordan kaçmayı başaran sayılı kişilerdendir. Smaug dağı yıkarken Balin, Dwalin ile babası Fundin ordaki yan kapıdan kaçmışlardır.

  Gençliğinde Kral Thror'un ölümü yüzünden oluşan cüce-ork savaşlarına katılmıştır ve Azunulbizar Muharebesi'nde savaşmıştır. Bu savaşta babasını kaybetmiştir. Aynı zamanda babasının ölümüne sebep olan orduların lideri ve Thror'u da öldüren adam olan Azog, Demir Tepeler Kralı Nain'i de savaşta öldürmüş ama aynı yerde Nain oğlu Dain tarafından öldürülmüştür.

  Azunulbizar Savaşı'ndan sonra savaşta gözünü kaybeden ve cüce soyunun kralı olan Thror oğlu Thrain'e kısa yolculuğunda eşlik eden bir kaç kişiden biri olan Balin, Thrain Sauron tarafından kaçırılınca Thrain'i bırakmak zorunda kalır. Thrain'e yolculuğunda kardeşi Dwalin ve kuzenleri Oin ve Gloin'le eşlik etmiştir ve kaçırılnca kaçmışlardır. Balin kısa süre sonra Thrain'in oğlu Thorin ve kafilesine katılır.... J.R.R.Tolkien'in Hobbit adlı eseri,Thorin ve kafilesinin yolculuğunu anlatır.

  Balin bu kafilede gözcülük yapmıştır. Kafilede Thorin'den sonra en yaşlı kişi Balin'dir. Onun için Thorin'in olmadığı zamanlarda Balin kafilenin liderliğini yapmıştır. Balin,soylu bir cücedir. Ayrıca kralların soyundan gelir.Balin,kendi zamanlarında yaşayan cücelerin neredeyse hepsinden yaşlıdır.Bunun için yaşlı Balin de denir.Ayrıca çok bilgedir ve Bilbo Baggins ile büyük dostluğu olan çok saygı gören bir kişidir.

  Thorin ve kafilesi zamanlarında Erebor(Yalnız Dağ); Soyu tükenmiş olan ejderlerin son varislerinden biri olan Yaşlı Smaug'un esareti altındadır uzun zamandır... Thorin ve Kafilesi'nin amacı bu hazineyi Smaug'tan geri almaktır. Babası Thrain'in kurduğu kafilenin amacını Thorin gerçekleştirmek istemektedir. Kafile bin bir macera ve zorlukla amaçlarını gerçekleştirirler ve Smaug'un ölümünü ve Yalnız Dağ'daki krallığın yeniden kurulmasını sağlarlar. Puslu Dağlar'ın orkları ve wargları ile Beş Ordular Muharebesi'ni gerçekleştirerek bu dağın özgürlüğünü sağlarlar.

  Balin elli yıl kadar Yalnız Dağ'da huzur içinde zengin bir şekilde yaşar. Bundan kısa bir süre sonra Balin, geçen seferki kafilenin de üyeleri olan Oin'i ve Ori'yi yanına alır ve Moria'ya krallık kurmaya gider. Balin ve kolonisi burda çoğalırlar ve Balin buranın kralı olur.

  Beş yıl sonra goblinler, Moria şehrinin önünde Balin'e pusu kurup öldürürler. Buradaki cüce kolonisine saldıran goblinler cücelerin kralını öldürmüş oldukları için bir anlık kargaşa yaratırlar. Oin ise Moria Kapısı'nın önünde Puslu Dağlar'ın orklarına adamlarıyla direnirken, Göldeki Bekçi onu kapar. Ori ise batı kapısından gelen saldırılara dayanamaz ve halkı ile birlikte Mazarbul Odasına sıkışır kalır. Ori sadece kısa bir süre, gelen Mağara Trolleri'ne ve Puslu Dağlar'da yaşayan kuzeyli orklara dayanabilir. Burada, cesurca savaşırlar ama hepsi öldürülür. Öldürülmeden önce Balin'e harika bir mezar yaptırılmıştır. Balin öldürüldüğünde üçüncü çağın 2994. yılıdır.

  Yıllar sonra yüzük kardeşliği buraya Balin'e sığınmaya geldiğinde Balin'in mezarını ve Ori'nin güzel el yazısıyla olanları yazdığı günlüğünü görürler.Ayrıca her yerde cüce iskeletleri vardır ve burası ele geçirilmiştir. Buradaki mağara trollerini ve Puslu Daplar'ın orklarını komuta eden şey ise Balrog'dur. Balin'in mezarına her zaman bir ay ışığı vurmaktadır ve şunlar yazmaktadır:

  ...FUNDİN'İN OĞLU BALİN BURADA YATIYOR...  Bifur
  Bifur, Tolkien'in yarattığı orta dünya serisindeki hayali bir cüce karakteridir.

  Moria kökenli bir cücedir. Aynı zamanda Thorin ve Kafilesi'ne kuzenleri, Bofur ve Bombur ile birlikte katılmıştır. Kafile sonunda hazineden payını almış ve son derece zengin biri haline gelmiştir. Cücelerin en önemlilerinden biri olmuş ve tarihe adını yazdırmıştır. Hazineden payını aldıktan sonra Erebor'da yaşadı ve bir daha hiç maceraya atılmayarak kuzenleri ile birlikte huzurla öldü.

  Bofur
  Bofur, Tolkien'in yarattığı orta dünya serisindeki hayali bir cüce karakterdir.

  Moria kökenli bir cüce olan Bofur, Thorin ve Kafilesi'ne kardeşi Bombur ve kuzeni Bifur ile katılmıştır. Kardeşine, şişman olduğu için sürekli yardım etmek zorunda kalmıştır.

  Kafile sonunda son derece zengin biri olmuş ve hazinden payını almıştır. Çok önemli bir cüce haline gelmiştir. Tarihe kafilede yaptıkları sayesinde adını yazdırmıştır. Bir daha hiç maceraya atılmamış ve Erebor'da kardeşi ve kuzeniyle birlikte huzurlu bir şekilde ölmüştür.


  Bombur
  Bombur, Tolkien'in yarattığı hayali orta dünya serisindeki bir cüce karakterdir.

  Thorin ve Kafilesi'ne, kardeşi Bofur ve Kuzeni Bifur ile katılmıştır. Kafile sonunda hazineden payını almıştır ve son derece önemli ve zengin biri haline gelmiştir.

  Bombur oldukça şişmandır ve ömrünün son zamanlarında oturduğu yerden onu ancak 6 genç cüce kaldırabiliyordur. Kafilede her zaman bir kaç kişilik öğün tüketmiş bu da kafilenin işini her zaman zorlaştırmıştır. Kardeşi Bofur ve kuzeni Bifur, şişman olduğu için sürekli Bombur'dan çok çekmişlerdir. Şişman olduğu için her zaman sona kalmış ve bundan da hep rahatsız olmuştur.

  Erebor'da huzurlu bir şekilde kuzeni ve kardeşi le birlikte ölmüştür ve bir daha hiç maceraya atılmamıştır.


  Fili ve Kili ( en sewdiğim ikili ölmeleri çok kötü oldu)
  Fili ve Kili J.R.R.Tolkien'in Orta Dünya serisindeki cüce karakterleridir.

  Fili ve Kili,Thorin'in kızkardeşi Dis'in oğullarıdır. Fili üçüncü çağın 2859. yılında, Kili ise 2864. yılında doğmuştur. Doğduklarında Thorin'in gezgin bir halk olarak yaşadığı krallıktaydılar. Oldukça genç, güçlü ve cesurdurlar. Thorin ölürse tahta geçecek kişilerdir yani Thorin'in mirasçılarıdırlar.

  Thorin ve kafilesine katıldılar. Gençlikleri ve dayanıklılıkları sayesinde, kafilenin çatışmalarında hep en öndelerdi. Tehlikelerin ne olduğunu anlamak için hep en önden onlar giderlerdi. Kafileye yol boyunca çok yardım ettiler. Thorin'in emrinden çıkmazlardı ve Thorin'in korumalarıydılar. Kafilenin amacı; eski bir krallık olan Yalnız Dağ'daki (Erebor'daki) hazineyi Ejder Smaug'tan geri almaktı. J.R.R. Tolkien'in The Hobbit isimli kitabı bu kafilenin yaşadığı macerayı anlatır.

  Kafilenin son durağı olan Erebor'da Thorin'in kral olmasına ve Beş Ordular Muharebesi'ne şayit oldular. Savaş başta oldukça kötü giderken ve Goblin Kralı Bolg zafer kazanıcakken; Thorin, Fili, Kili başta olmak üzere tüm kafile dağdan silah kuşanmış şekilde savaşa karışırlar. Yaptıkları saldırı sayesinde, goblinler yenilmeye başlar ve bu saldırıda Kocaoğlan yardıma gelme şansı bularak Bolg'un kafasını uçurur. Thorin en önde duruyor ve önüne geleni deviriyordur. Ama sonunda yorulmaya başlar ve orklar onu kılıçla öldüremeyeceğini anlayınca oklar atmaya başlarlar. Fili ve Kili, dayılarını oklardan korumaya çalışırken öldürüldüler. Ama bu Thorin'in ölümünü sadece geciktirir. Bu sayede Thorin ölmez ama ağır bir yara alır ve bazı şeyleri telafi etme zamanı bulur.

  Öldüklerinde Fili 77, Kili ise 82 yaşındadır yani daha bir cüceye göre çocukluktan yeni çıkmış gibilerdir. Genç yaşlarına rağmenki kahramanlıkları sayesinde adlarını tarihe altın harflerle yazdırırlar.

  Gloin
  Gloin karakteri J.R.R. Tolkien'in hayali cüce karakteridir.......

  Gloin üçüncü çağın 2783. yılında doğdu. O sırada abisi Oin 9 yaşındaydı.Uzun yıllar sonra abisi ile birlikte çok büyük bir savaşçı oldu. Thorin ve kafilesine katıldı. Bu kafilede bir sürü macera atlattı ve Beş Ordular Savaşı'na katılarak abisi ile sağ çıkmayı başrdı. Demirayak Dain'in kral oluşuna ve Thorin'in ölümüne tanık oldu.

  Yüzük kardeşliğine katılan Gimli'nin babasıdır. Yaşlandığında Elrond'un divanına cüceleri temsil etmeye gittiğinde Gimli kradeşliğe katıldı. Abisi Oin ve kuzeni Balin'in Ori'yi de alıp Moria'ya yerleşmesine hiç de katılmıyordu. Thorin ve kafilesinde payını aldığı Smaug'un hazinesi ile oldukça zengin bir hale gelmişti. Thorin ve kafilesinde Bilbo'yla birbirlerini pek sevmezlerdi. Ömrünün son günlerini mutluluk ve huzur içinde orta dünyada geçirdi. Öldüğünde 3036 yılıydı. Yani 4. Çağ 15.Yıldı.

  Nori
  Nori, Tolkien'in yarattığı orta dünya serisinde hayali bir cüce karakteridir.

  Thorin ve kafilesine katılan Erebor'lu bir cücedir. Akrabaları Ori ve Dori ile birlikte bu kafileye katılmıştır. Kafile sonunda Erebor'daki hazineden payını almış ve zengin biri haline gelmiştir.
  Ömrünün sonuna kadar Erebor'da yaşamıştır ve bir daha hiç maceraya atılmayarak huzurla ölmüştür. Adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.


  Ori
  Ori, Tolkien'in yarattığı hayali bir orta dünya cüce karakterdir.
  Thorin ve Kafilesi'ne katılan Erebor'lu bir cücedir. Bu kafileye, akrabaları Nori ve Dori ile birlikte katılmıştır. Kafile amacına ulaşınca Erebor'da kendine düşen hazinedeki payını almış ve son derece zengin biri haline gelmiştir.

  Erebor'da 50 yıl kaldıktan sonra Balin'in Moria'daki oluşturduğu koloniye katıldı. Ori,Balin'in Moria'daki krallığında da kısa bir süre mutlu yaşadı. Ancak 5 yıl sonra Moria şehrinin önünde Balin'in goblinlerce pusu kurulup öldürülmesiyle ve Oin'in Moria Kapısı'nın önündeki Göl Bekçisi tarafından yutulmasının ardından krallık Ori'ye kaldı.

  Goblinlerle kısa bir süre savaşabildiler ve en sonunda Mazarbul Odası'na sıkışıp kaldılar.Ori, Mazarbul Odası'nda Balin'e müthiş bir mezar yaptırdı. Yaptıkları kısa savaşın sonunda bir avuç adamla Ori, Mazarbul Odası'na sıkışmıştı. Orda bir günlüğe bütün olayları yazdı. Mazarbul Odası'nda orklar içeri girdiğinde cesurca savaştı ama bu onun ölümünü engellemedi.


  Yıllar sonra Gandalf,onun iskeletlerinin tuttuğu günlüğü alıp olanları okudu. Kardeşlik buraya Balin'e sığınmaya gelmişti. Ama burda Ori'ni iskeletlerini ve Balin'in mezarını görünce bozguna uğradılar.

  Dori
  Dori, Tolkien'in yarattığı orta dünya serisindeki hayali bir cüce karakteridir.

  Thorin ve kafilesine akrabaları Nori ve Ori ile birlikte katılan Erebor'lu bir cücedir. Kas ve beden gücü açısından kafilede en güçlü kişi olduğu için kafilenin başlarında sürekli Bilbo'yu o sırtında taşımış, hep o göz kulak olmuştur. Kafilede bu olay sonradan bir alışkanlığa dönüştü ve Dori, Bilbo'yla her konuda ilgilenen durumunda oldu. Bu da onu çok rahatsız ediyordu.

  Kafilenin son durağı olan Erebor'da hazineden payını almış ve son derece zengin biri haline gelmiştir.Ömrünün son günlerini Erebor'da macerasız olarak geçirmiştir ve akrabası Nori ile birlikte huzurla ölmüştür. Adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

  Dwalin
  Dwalin karakteri J.R.R. Tolkien'in orta dünya serisindeki hayali cüce karakteridir.

  Dwalin; Üçüncü Çağın 2772. yılında doğmuştur. Fundin'in oğludur ve Balin'in kardeşidir. Dwalin'in mavi sakalları ve mavi giysisi her zaman dikkat çekmiştir.

  Dwalin,kral soyundan gelirdi ve çok güçlü bir cüceydi. Thorin ve Kafilesi için seçilen güçlü kişilerdendi.Kafile sonunda amacına ulaştığında Dağın dibindeki krallıkta Dain'in yönetiminde huzurla yaşadı. 3112 yılında Erebor'da huzurla can verdi. Erebor'a yerleştikten sonra asla macera yaşamadı ve hiç oğlu olmadı ve evlenmedi.

  Ve hırsızımız
  Bilbo Baggins
  Bilbo Baggins elli yaşına kadar hiç macera yaşamamıştır ve çok sakin bir hayat geçirmiştir. Babasının yaptırdığı Çıkınçıkmazı'ndaki evinde huzurlu ve zengin bir şekilde yaşamıştır. Bilbo güneşli ve güzel bir günde piposunu tüttürürken bir büyücü gelir (Gandalf) ve onu Yaşlı Took'un torunu diye onu cücelerle birlikte bir maceraya sürüklemiştir. Bu maceraya atılırken anne tarafından gelen maceracı ruhu tutmuş ama daha sonra çoğu kez pişman olmuş ve genelde baba tarafından gelen rahatcılık tarafı tutmuştur.

  Maceranın amacı; cüce kralı Thorin'in yıllar önce çalınmış olan hazinesini Ejderha Smaug'tan geri almaktır.Bu kafilede tüm cücelerin en soyluları ve en önemlileri vardır. Kafilede Kral soyundan olan; Thorin'in yeğenleri ve tahtın varisleri genç Fili ve Kili,Thorin'in kuzenleri Balin,Dwalin,Gloin ve Oin,ayrıca seçilmiş ama soylu olmayan Ori,Dori,Nori adlı üç Erebor cücesi ve Bifur, Bofur, Bombur adlı üç Moria cücesi vardı.


  Paylaş
  South of Heaven

 14. #14
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  war tabi hepsi filmde ben kitabı elime alır almaz okudum bitirdim bi kaç gunde sora dwarflara sewgim arttı (kan çekti ) sora film haberini aldımsewindim giderim ben dedim


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 15. #15
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  harbici heabi de dwarflara hakszlık yapılıo yeminlebi de o bilbo işe karısmasaydı..


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 16. #16
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  hobbit dostlarımızdan fazla soz ediliyormu hobbit kitabında ya sole bi kitap yokmy ya full moria ve ereberola ilgili


  Paylaş
  South of Heaven

 17. #17
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 2.653
  Tecrübe Puanı 793
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Bende alip okucam yakin zmanda butun ktapları.


  Paylaş
  :gomugomuno:

 18. #18
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  hayır kitapta sozu edilen tek hobbit bilbo..


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 19. #19
  memo343
  Yedek Oyuncu

  Standart  hyr brandybucklardan da söz edilio hatta kitapın sonunda


  Paylaş

 20. #20
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  hea evet soz edilio ama brandybucklardan da ole ayrıntılı soz edilmior..


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793