Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüm The Hobbit Kahramanları, Hikayeleri Ve Özellikleri

 1. #1
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart Tüm The Hobbit Kahramanları, Hikayeleri Ve Özellikleri
  Tüm The Hobbit Kahramanları, Hikayeleri Ve Özellikleri ( TurnuvaL )  AZOG:

  Irk: Goblin  Azog, Moria'daki Goblinler'in en yüce savaşçısıdır.

  Tüm orkların en büyüğü olduğu söylenir ve demirden boynuzlu bir miğferi vardır.

  Azog Diğer Goblinler gibi o da cücelerden nefret eder.

  Azog, Moria'daki ünlü bir komutandır ve Ulu Goblin'e bağlıdır; ama Ulu Goblin bile ondan her zaman korkmuştur.

  Moria, Balrog tarafından cücelerin elinden alındıktan sonra hiç bir cüce bir daha oraya ayak basmaya cesaret edememiştir.

  En ünlü cüce kralı Thor, Moria'ya girmeye cesaret eder ve burada Azog ve askerlerinin kendi krallıklarını kurduklarını görür. Azog, bunu gören birinin yaşamasına asla izin vermez ve Thorin'i bulmayı başarır.

  Thorin ile dövüşerek onu yener. Fakat böylece uzun yıllar boyunca sürecek olan Cüce - Ork savaşlarının başlamasına neden olur.

  Cüce - Ork savaşlarında halkını, oğlu Bolg ile yönetir. Bu savaşların en önemlisi ve sonuncusu Azunulbizar Muharebesi'dir ve bu savaşta cüceleri neredeyse yenecektir.

  Azog önce en önemli cüce lordu olan Fundin'i ve hemen ardından ise Demir Tepeler'in Kralı Nain'i öldürür.

  AzogHerkes alt edilmiş ve Azog Savaşı tam kazanılacakken Demir Tepeler'in kralı Nain, oğlu Dain ve askerleri gelir. Dain, Azog ile birebir dövüşür.

  Azog ömrü boyunca hiç yenilmemiş ve çok acımasız bir düşman haline gelmiştir. Dain ise tüm zamanların en güçlü ve en cesur cücesi olarak bilinir.


  Azog Dain'e yenilir ve Dain orada Azog'u öldürerek Thorin'in, Demir Tepeler kralı olan babasının ve Kral soyundan gelen Fundin'in intikamını almış olur.

  Azog Ve Cüce-Goblin Savaşı:

  ...Thror artık yaşlanmış,fakirlik ve alaylardan sıkılmıştı.Elinde kalan son hazineyi yedilerin sonuncusunu oğlu Thrain'e verdi ve eski dostu Nar ile uzun bir yolculağa çıktı.Dunland üzerinden Nar’la birlikte Kuzey’e gittiler, Kızılboynuz Geçidini geçip Azanülbizar’a geldiler.
  Thror Moria'ya geldiğinde kapıları ardına kadar açık buldu.Nar ona dikkatli olmasını öğütlediysede krallığına dönmüş bir veliaht edasıyla kapılardan kibirle geçti.Fakat geri gelmedi.
  Nar birkaç gün saklanarak bekledi. Bir gün yüksek bir ses ve boru sesi duydu ve kapılardan dışarı bir vücudun atıldığını gördü. Bunun Thror olmasından kuşkulanarak kapılara doğru yaklaştı. Ve içeriden bir ses duydu:
  " 'Gel sakallı!Seni görebiliyoruz. Fakat bügün korkmana gerek yok lakin sana haberci olarak ihtiyacımız var.'  Ve Nar geldi, vücüdün Thror’unki olduğunu anladı fakat kafası kesilmiş ve yanına atılmıştı. Orada saygıyla eğildiğinde bir ork kahkası duydu ve ses dedi ki :


  'Eğer dilenciler kapıda beklemez içeri bir hırsız gibi girmeye çalışırsa İşte! Onlara böyle yaparız. Eğer senin insanlarından biri daha sakalını kapılarımızdan içeri uzatırsa aynı şey başına gelir. Git onlara böyle de! Ve eğer ailesi burada Kral’ın kim olduğunu öğrenmek istiyorsa kafasında yazılı.Ben YAPTIM. Onu BEN öldürdüm. Ben EFENDİYİM.'

  Bu sözler goblin kralı Azog'a aitti, ve yıllarca sürecek olan Cüce-Goblin Savaşlarının başlamasına neden oldu.


  "Sonra Nar kafasını çevirdi ve cüce rünleriyle Azog yazısını gördü. Bu isim o günden sonra onun ve her cücenin kalbine dağlandı. Nar kafayı almak için eğildiğinnde Azog ona bağırdı.


  'Bırak onu! Defol! Al, işte paranı sakallı-dilenci.' Küçük bir torba ona doğru fırlatıldı. İçinde birkaç madeni para vardı.


  Ağlayarak , Nar Silverlode üzerinden geri dönmeye başladı fakat kapılara son bir kez baktığında orkların kapılardan çıkmış olduklarını ve cesede saygısızlık yapıp onu parçaladıklarını gördü.


  İşte bu Nar’ın Thrain’e ilettiği hikayenin tamamıydı. Bunları söyleyip ağladı ve sakalını çekti. Sonra sustu ve 7 gün sadece oturup, konuşmadı. En sonunda kalktı ve “ Bu taşınamaz bir hakarettir.” Böylece yıllar süren Cüce-Goblin Savaşları başladı. Çok kan döküldü ve savaşların çoğu yeraltındaki dipsiz yerlerde yapıldı.
  Thrain, kuzeye,doğuya ve batıya hikayeyi taşıyan elçiler yolladı. Fakat cücelerin tüm güçlerini toplaması 3 sene aldı. Durin’in Soyu tüm gücünü topladı ve diğer hanedanlıklardan da büyük ordular geldi çünkü en yüce soya yapılan bu saygısızlık onları öfke ile doldurmuştu. Hazır olduklarında saldırdılar ve Gundabar dan Gladden’e kadar tüm ork kalelerini yok ettiler. İki tarafta merhamet göstermedi ve hem gecede hem gündüz de ölüm vardı. Lakin Cüceler savaşın bu bölümünü güçleri, yarışılamayacak silahları ve en önemlisi bitmeyen öfkeleriyle Azog’u dağın altındaki her delikte arayarak kazandılar.


  En sonunda Cücelerden kaçan orklar Moria’ya sığındı ve Cüce-ordusu Azanülbizar’a geldi.Burasi büyük bir vadiydi ve önceki krallığın kollarından biriydi. Cüceler tarihi kapılarını gördüklerinde öyle bir ses çıkardılarki saklanmakta olan orklar vadi yıkılıyor zannettiler. Ama Azog son bir savunma için hala bir ordu saklıyordu dağın eteklerinde ve ilk başlarda şans cücelerin aleyhineydi. Çünkü güneşsiz bir kış günü savaşıyorlardı ve orklar çekilmiyordu böylece cüceleri sayıca ezdiler. Azanülbizar savaşı işte böyle başladı. ( ya da elf dilinde Nanduhirion) İlk saldırı Thrain tarafından yapıldı ve ağır kayıplarla geri çekilmek zorunda kaldılar. Thrain kheled-zeram’ın etrafında büyüyen ulu ağaçların altına sürüldü ve orada oğlu Ferrin,soydaşı Fundin ile bir çok cüce öldürüldü. Ayrıca hem Thrain hem de Thorin yaralandı. Dışarıdaki savaş ise tüm şiddetiyle sürüyordu taki Demir Dağlar’dan gelen cücelerin savaşı değiştirmesine dek. Sonradan geldikleri ve yorgun olmadıkları için Nain’in savaşçıları orkları Moria duvarlarına kadar sürdü ve her kattletiklerinden her savurdukları balta darbesinin ardından Azog! Azog! Diye çağırdılar.


  Sonunda Nain kapıda durdu ve bağırdı.:
  'Azog! İçerideysen dışarı çık.Yoksa vadi senin için çok mu zorlu!'


  Böylece Azog dışarı çıktı.Onunla beraber yanında ona benzeyen özel muhafızları da geldi ve Nain’in grubuna yaklaşınca Nain’e dönüp dedi ki :


  'Ne? Başka bir dilenci daha mı? Senide damgalamalımıyım?'Böyle diyerek Nain’e koştu ve savaşmaya başladılar. Lakin Nain sinirden yarı kördü ve savaşmaktan çok yorulmuştu, bununla beraber Azog da yorgun değil ve sakindi. Sonunda Nain kalan tüm gücüyle güçlü bir darbe savurdu fakat Azog çekilmeyi başardı ve Nain’in ayağını tekmeledi böylece Nain’in baltası kırıldı ve Nain tökezledi. Sonra Azog tez bir darbeyle kafasını uçurmaya çalıştı. Fakat zırhı çok kaliteliydi ve Nain çok dayanıklıydı ama darbe o kadar güçlüydü ki boynu kırıldı ve Nain düştü.


  Böylece Azog kahkahalar atmaya başladı. Ve başını kaldırıp boğazından büyük bir zafer narasının çıkmasını izin verecekti ki, çığlık boğazında düğümlendi. Çünkü tüm ordusu doğranmıştı ve kaçıyordu ve arkalarında gözü dönmüş Cüceler vardı. Onlardan kaçabilenler ise güneye kaçıyorlar kaçarkende çığlık atıyorlardı. Bu da yetmezmiş gibi tüm muhafızları öldürülmüştü. Döndü ve kapıya doğru kaçmaya başladı.  Fakat arkasından kırmızı baltayla bir Cüce geliyordu. O Dain Demirayak’tı Nain’in oğlu. Tam kapıların önünde onu yakaldı ve kafasını uçurdu. Bu muhteşem bir başarıydı çünkü o zamanlar cücelerin hesabına göre Dain daha çocuk sayılırdı. Fakat önünde uzun ve zaferlerle dolu bir yaşam vardı taki Yüzük Savaşında düşene dek. Kararlı ve öfkeyle dolu olmasına rağmen kapılardan geri döndüğünde suratında korkunun gri ifadesi vardı...


  Paylaş 2. #2
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart

  ULU GOBLİN

  Irk: Goblin  Ulu Goblin, Goblinkent ve Moria'daki tüm Goblinler'in kralıdır. Azog ona bağlıdır, ama Ulu Goblin ondan çok korkar.

  Ulu Goblin'in emrinde Bolg ve Warg Reisi de vardır.  Bir zamanlar, Thorin Meşekalkan ve kafilesi uyurken Ulu Goblin'e yakalanırlar. Ulu Goblin Thorin'in elindeki Orcrist'i görünce çok öfkelenir. Ancak Gandalf gelir ve bir ışık patlaması gerçekleştirip ortalığı karıştırır.  Gandalf Ulu Goblin'in kalbini, kılıcı Glamdring ile çıkarır ve herkes kaçar. Ulu Goblin'in ölümü bu şekilde gerçekleşir.  Paylaş

 3. #3
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart

  SMAUG:

  (Muazzam kızıl, altınımsı bir ejderha...)  Smaug, ejderhaların varisi... Çok güçlüdür. Zırhı demir pullar ve sert kıymetli taşlarla işlenmiş.

  Yaşadığı ve yerle bir ettiği şehir Erebor; buradaki bazı cüceler kaçmayı başarır ve hayatta kalır.  Yıllar sonra bir cüce kafilesi ve Bilbo Baggins Erebor'a gelir. Kafile Bilbo Baggins'i bilgi sızdırması amacıyla Smaug'un yanına gönderir.

  Bilbo, Smaug ile konuşurken onun zırhını görür; ama göğüs bölgesinde zırhsız bir yer fark eder - Smaug'un en zayıf noktasıdır.
  Bilbo Baggins cücelerin yanına gelip olanları anlatınca bir ardıç kuşu bunu duyar.

  Smaug, Dağ'ın dibindeki şehre - Erebor - saldırır, herşeyi yakıp yıkar. Şehre son saldırısını yapacakken Bard (Ozan) son okunu - Kara Ok - hazırlamaktadır; o anda yanına ardıç kuşu gelir ve Bard'a Smaug'un zayıf noktasını söyler. Bard, 'Kara Ok' ile nişan alarak son anda Smaug'u öldürmeyi başarır.

  Benim Zırhım Kalkanlardan On Kat Daha Güçlü,Dişlerim Kılıç, Pençelerim Mızrak,Kuyruğumun Darbeleri Yıldırımlar,Kanatlarım Fırtınalar Gibidir. Ve Nefesim İse Ölüm...

  Smaug

  Smaug kendini Hobbit'te böyle tanımlar. Ejderhalar arasında öncelikli olarak en güçlü olan ve Güneşin Üçüncü Çağı'na kadar yaşamayı başaran Urulóki* olan en zeki,kurnaz ve tehlikeli ve aynı zamanda ejderhalar arasında Ortak Lisan'ı konuşarak, büyü gücüyle birlikte kullandığı ihtişamlı görüntüsüyle zihinleri bükerek emri altına alabilen bir ejderhadır. Yalnız Dağı işgali sırasında bu bölgede yaşayan cüceleri ve insanları oradan uzaklaştırmasıyla birlikte büyük bir hazineninde sahibi olmuştur. "Hobbit" isimli Tolkein kitabındaki olaylar sonucu öldürülene kadar da burada yaşamaya devam etmiştir.

  "İntikam, İntikam! Dağın Altının Kralı** Öldü, Peki İntikam Aramaya Cüret Eden Soyu Nerede? Dale'ın Lordu Olan Girion Öldü... Bana Karşı Gelmeye Cüret Eden Soyu Nerede? Ben İstediğim Yerde İstediğim Gibi Öldürürüm! Buna Karşı Gelmeye de Kimse Cüret Edemez!"  Smaug

  Batı Yurtlarının tarihçesinde Güneşin Üçüncü Çağı'nın yirmi sekizinci yüzyılında çağın en güçlü ejderhasının kuzeyden gelerek Cücelerin Erebor’daki (Yalnız Dağ'daki) yüce krallığını yıkışını şöyle not düşerler;
  "Bir Urulóki olan Smaug the Golden uçsuz bucaksız kanatlarıyla insanlara ve cücelere felaketlerini getirdi. Smaug insanların kasabası olan Dale yakıp yıktıktan ve cücelerin Yalnız Dağ'daki yüce krallıklarının duvarlarını yıkıp kapılarını kırdı.Cücelerin tamamı ya öldürüldü ya da kaçmak zorunda bırakıldıktan sonra Smaug dağın ve kasabanın tüm zenginliklerini ki: altın,mücevherler ile birlikte mitril ve gümüş. Aynı zamanda çok yönlü olan emerald kristallerinden,safir ve elmastan yapılmış olan Arkentaşı'nı Eline geçirdi.

  İki Yüzyıl boyunca Smaug Erebor’u ve çevresindeki bölgeyi yakıp yıkıp kontrolü altında tuttu. Taa ki Güneşin Üçüncü Çağı’nın 2941. yılına kadar. Thorin Meşekalkan’ında içleinde bulunduğu Onüç cüce eski cüce hükümdarlıklarını geri alana kadar. Beraberlerinde bulunan “Hırsız” olarak isimlendirdikleri Bilbo Baggins Smaug’a görünmez olarak ve gizlice yaklaşarak onu hazinesinin üstünde uyumakta iken gördü, umulandan çok daha büyüktü. Tüm ırkdaşlarına göre Smaug daha güçlü bir deriye sahipti ki Arda üzerindeki herhangi bir metal ile bu deriye bir zarar vermek mümkün değildi. Ayrıca Smaug karnının yumuşak kısımlarını hazinesindeki değerli taşlarla örgü bir zırhcasına örerek koruma altına almıştı.

  Ejderhayla bu yüzleşmesinin sırasında Baggins karın kısmındaki mücevherlerden oluşan zırhda bir parçanın kayıp olduğunu ve ejderhanın tek zayıf noktasının bu olduğunu fark etmişti. Bu paha biçilemez sır ile birlikte Dağdan kaçmaya çalışan Bilbo Baggins’i bu macerasının başından beri takip eden bir ardıç kuşu vardı ki aynı sırrı bu kuş sahibi olan ve Göl-kent’te yaşayan Okçu Bard’a taşıdı.  Hobbit tarafından uyandırılan Smaug uyumakta olduğu ininden çıkarak uyandırıldığı için bölgeye dehşet saçmaya başladı.İntikam için Esgaroth(Göl-kent)’a saldırıp yakıp yıktı. Şehrin yıkıntıları arasından çıkan Okçu Bard -ki Dale Lord’un Varisidir- şehri koruyanları komuta etmek konusunda üstüne düşeni yaptıktan sonra bildiği bu zayıflığa karşı büyülü siyah bir ok ile Smaug’u zayıf noktasından vurmuştur. Smaug aldığı bu darbenin etkisiyle yanan şehrin üzerine düşerek tamamen tahribine sebep olarak ölmüştür…

  Smaug’un Ölümünden Sonra Gelişen Olaylar:

  Smaug’un ölümünü takip eden zamanlarda Thorin ve yoldaşları doğuştan hakları olan hazineleri ele geçirmişler ancak bu durum Okçu Bard ve Kuyutorman’ın Elf Kralı olan Thranduil üzerinde, Smaug tarafından bölgelerinde yıllar boyunca yaratılmış olan yıkımdan dolayı hazineden pay istemişler ancak Thorin bunu reddederek her ikisine de savaş açmıştır.

  Smaug’un cesedinin yatmakta olduğu eski Göl-kent’in bulunduğu yerde büyük bir servetin yattığı söylenmekle birlikte bu bölge de takip eden yıllar içinde cesaret eden birkaç kişi ancak bu bölge de dalış yapabilmişlerdir. Ayrıca şehrin sağ kalanları bu yıkıntılar ve ejderhanın kalanlarıyla hiç uğraşmadan yeniden şehirlerini göl kenarında inşa etmişlerdir.

  Ayrıca Gandalf’a göre Smaug’un öldürülmesi tüm özgür halklar için iyi olmuştur ki, Smaug eğer yaşasaydı Sauron’un etkisi altına girebilir ve Rivendell’a saldırmak ya da Kuyutorman Elflerinin tamamen yok edilmesi için kullanılabilirdi.

  Smaug’un isim kaynağı:


  Kitaplarda geçen Smaug isminin çevirisi “orijinal Dalish” Tragu ve Smeagol/Trahald ile ilişkilendirilmiştir. Tolkein’e göre Smaug ismi ilkel Almanca’da geçen “Smugan” yani bir delikten sıkmak(mektup no:31), diğer notlara göreyse duman anlamına gelen “Smoke” ve dumanlı sis anlamına “Smog” un aldatıcı bir söyleniş şeklidir. Tolkein’in yarattığı fonoloji de “au” ya da söyleniş benzeşmesi olan “ou” ses ya da ev anlamına gelmekte bu sebebten dolayı Sauron’un orijinal söyleniş şekli “Sow-ron” iken Smaug’un orijinal söyleniş şekli de “Sm-ow-g” dur.


  Paylaş

 4. #4
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Mar 2011
  Mesajlar : 68
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Güzel olmuş elinize saglık


  Paylaş

 5. #5
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  BOLG:

  Irk : Goblin

  Bolg, Beş Ordu Savaşı'nda savaşan goblin kralıdır.  Bolg, babası Azog, Ulu Goblin ve Warg Reisi'nin ölümüne çok kızar. İntikamlarını almak için Thorin, Fili ve Kili'yi adamlarına öldürtür. Ama Bolg intikamını gerçekleştiremez. Bir deri değiştirici olan Kocaoğlan ayıya dönüşebiliyordu. Ayıya dönüştü ve Bolg'u öldürdü. Böylece savaşta bitmiş oldu.


  Paylaş
  Mesaj Nina Dobrev tarafından (24-07-2011 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.

 6. #6
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  BOZ RADAGAST:

  Irk: Ainur (Istari)
  Doğum Tarihi: Bilinmiyor
  Ölüm Tarihi: Ölümsüz  Boz Radagast, Güneşin Üçüncü Çağı'nın 1000. yılında Orta Dünya'ya gönderilen beş büyücüden biri olarak seçilmişti.

  Radagast, Gandalf'ın sırdaşı ve müttefikidir.  Radagast, tüm hayvanlarla konuşabiliyordu. Hayatının çoğunu Kuyutorman'ın yakınındaki Rhosgobel'de geçirdi. Ayrıca şifalı otlarda ve özellikle kuşlar olmak üzere hayvan ilminde ustaydı ve onların dilinden anlayabiliyordu.


  Yüzük Kardeşliği'nde Gandalf, Hobbitköy'den sonra Saruman'a danışmaya giderken Radagast ile karşılaşır. Radagast çok nadir olarak Rhosgobel'den ayrılırdı. Gandalf'ı Nazgul'ların geri döndüğüne dair uyardı. Gandalf Frodo'yu Nazgul'lar hakkında uyarmak için geri dönmek ister ama Saruman Radagast'ı, Gandalf'ı yanına çağırması için de görevlendirmiştir.

  Gandalf, Radagast'a tüm karşılaştığı canlılara Nazgul'ların dönüş haberini yaymasını söyler.  Radagast, tüm hayvanları Nazgul'lar konusunda uyarmıştı. Bu yüzden tüm karadaki ve havadaki hayvanların efendileri ve muhafızları olan yüce kartallar, kötülüğün iş başında olduğunu fark eder ve Gandalf'ın ortadan kaybolmasından dolayı kuşkulanırlar.

  Kartalların reisi yele efendisi Gwaihir, Gandalf'ı bulmak için her yeri arar ve sonunda Orthanc'a gider ve onu bulur. Gandalf'ı Orthanc'ın tepesinden alarak kurtarır.  “Boz Radagast!... Kuş terbiyecisi Radagast! Basit Radagast! Aptal Radagast! Yine de ona biçtiğim rolü oynayacak kadar aklı varmış.”
  -Saruman, Elrond Konseyi


  Paylaş

 7. #7
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  GANDALF:

  Irk: Ainur (Istari)
  Diğer İsimleri: Mithrandir, Gri Gandalf, Ak Gandalf, Felaket Tellalı, Incánus, Tharkûn, Muhafız Büyücü, Olórin
  Doğum Tarihi: Bilinmiyor
  Ölüm Tarihi: Ölümsüz
  Silahı: Glamdring ve Ak Asa
  İsminin Anlamı: Güç  Uzun sivri uçlu mavi şapkası...
  Uzun gri pelerini...
  Beyaz sakalının üzerinden geçip ta belinin altına kadar düştüğü gümüşî bir atkısı...
  Kocaman siyah çizmeleri...
  Bastonlu yaşlı bir adamdı Gandalf.

  Gandalf, Ölümsüz Topraklar'da Olórin adında Maia ruhudur. Namo'nun (Rüyaların Efendisi) bahçelerinde yaşar ve sık sık Nienna'yı ziyaret eder.

  Güneşin Üçüncü Çağı'nın 1000. yılında Orta Dünya'ya gönderilen beş büyücüden biri olarak seçilmiştir.

  Gandalf, Batı dilinde 'Gri Gandalf', Elf dilinde 'Mithrandir' ya da 'Gri Gezgin', Cüce dilinde 'Tharkûn' ve Harad dilinde 'Incánus' adı ile bilinir.

  Círdan, Gandalf'ın Gri Limanlar'a varmasıyla Narya'yı 'Ateş Yüzüğü'nü ona verir. Bu yüzük, korkmuş ve soğumuş bedenlerin ruhunu cesaretlendirir ve tutuşturur.

  Gandalf, iki bin yıldan uzun bir süre boyunca Orta Dünya'da etkisini yavaş yavaş arttıran kötü güçler ile savaşır.

  2941 yılında Smaug'un öldürülmesiyle sonuçlanan Yalnız Dağ seferinin ilham kaynağı olur. Bu sefer sırasında Glamdring adlı kılıcı bulur. Bilbo Baggins ise Tek Yüzük'ü bulmuştur.

  3018 yılında Frodo Baggins'in yanına gelerek, Yüzük Seferi'ni başlatır. Ayrıkvadi'de Yüzük Kardeşliği'nin lideri olarak seçilir. Yolculuk sırasında kardeşliği bir çok tehlikeden kurtararak yollarına devam etmelerini sağlar; ancak Moria'ya geldiklerinde Khazad-dûm Köprüsü'nde Balrog ile savaşırken köprü yıkılır ve Balrog ile boşluğa düşer.  Büyücü daha sonra Orta Dünya'ya, bu sefer hiçbir silahtan zarar görmeyen ve ışık saçan 'Ak Gandalf' olarak gönderilir. Böylece 'Ak Saruman'ın unvanını elinden almış olur.

  Yüzük Savaşı'nda Shadowfax (Gölgeyele) adlı atı ile birliktedir.

  Gandalf; Kral Théoden'in ilham kaynağıdır, Isengard'da Saruman'ın sonunu hazırlar, Minas Tirith kapılarında Witch - King'in (Cadı Kralı) durdurucusu olur.

  Yüzük Taşıyıcısı Tek Yüzük'ü yok ederken, Gandalf Mordor'un 'Kara Kapı'sı önünde Batı Ordusu'nun komutanları ile birlikte savaşır.

  Gandalf, Tek Yüzük yok edildikten sonra 3021 yılında Yüzük Koruyucuları'nın son yolculuğuna katılarak Ölümsüz Topraklar'a döner.  Paylaş

 8. #8
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jul 2010
  Mesajlar : 6.605
  Tecrübe Puanı 1010
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  eline saglık


  Paylaş

 9. #9
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 190
  Tecrübe Puanı 115
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  çok tatlı bir konu olmuş arada okuyorum kısa kısa mest oluyorum teşekkürler.


  Paylaş
  I'm cool i'm hot i'm everything u are not .

 10. #10
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  DAİN DEMİRAYAK:

  Irk: Cüce

  Dáin Demirayak, çok güçlü ve ünlü bir cüce savaşçısıdır.  Dáin, ilk ûnünü Azunulbizar Muharebesi'nde yardıma gittiğinde Azog'u öldürerek kazanır. Demir Tepeler'in o zamanki kralıdır.

  Erebor'da Smaug'un ölümünü sağlayan Thorin'in kafilesine Beş Ordular Savaşı'nda bir ordu toplayarak katılır. 'Goblin Azog'un oğlu Bolg'un öldüğü savaştaki cüce ordularını o yönetmiştir.

  Beş Ordular Savaşı'nı kazandıktan sonra; Thorin, Fili ve Kili'nin ölümünün ardından taht ona miras kalır. Erebor, Demir Tepeler ve Esgaroth'u büyük bir adaletle yönetir.

  Yüzük Kardeşliği sırasında cücelerin 'ortak' kralıdır.

  Sauron'un ordusu yüzük savaşında cücelere saldırdığında, Ozan'ın torunu Meşel ile Sauron'un ordusuna direnir, ancak çok geçmeden öldürülür. Tüm cüceler ve Esgaroth insanları kralsız kalıp yok olacakken, Frodo Baggins yüzüğü ateşe atar ve kötülük sonsuza dek olur.

  Dáin Demirayak tarihte gelmiş geçmiş en güçlü ve en büyük kahraman cücedir.  2799 yılında Azanulbizar Muharebesinde Nain Goblin Kralı Azog tarafından katledilmiş ve Azog ordusunun yenildiğini görünce geri kaçmaya başlamıştı.Fakat arkasından kırmızı bir baltayla bir Cüce geliyordu.
  O Dain Demirayak’tı Nain’in oğlu.Tam kapıların önünde onu yakaldı ve kafasını uçurdu. Bu muhteşem bir başarıydı çünkü o zamanlar cücelerin hesabına göre Dain daha çocuk sayılırdı(Cücelerde savaşacak olgunluğa erişme yaşı 30'du Dain ise Azanulbizar Muharebesinde henüz 32 yaşındaydı.). Fakat önünde uzun ve zaferlerle dolu bir yaşam vardı taki Yüzük Savaşında düşene dek. Kararlı ve öfkeyle dolu olmasına rağmen kapılardan geri döndüğünde suratında korkunun gri ifadesi vardı. Son savaş sonunda Cüceler lehine sonuçlandığında tüm ordu Azanülbizar’da toplandı. Azog’un kafasını aldılar bir çubuğa taktılar ve ağzına biraz para sıkıştırdılar. Fakat o gece ne bir şarkı söylendi ne de bir festival düzenlendi çünkü kayıpları sevinçten çok öteydi. Ve sabaha karşı Thrain önlerinde belirdi. Tek gözü bir daha asla düzelmeyecek şekilde yaralanmıştı ve topallıyordu fakat “EVET! Zafer bizimdir. Khazad-dum fethedildi” Fakat onlar cevap verdi: Durin’in veliahtı olabilirsin ama tek gözle bile doğru görmelisin. Bu savaşı intikam için yaptık ve intikamımız alındı. Lakin bu tatlı değil. Eğer bu bir zaferse bizim ellerimiz onu tutmak için çok küçük.” Ve Durin’in Soyundan olmayanlarda şöyle dedi: “ Khazad-dum bizim babalarımızın evi değildi. Orada bizim için kırılmış bir hazine umudundan başka ne var? Fakat eğer şimdi hediyesiz olarak buradan gideceksek hemen evlerimize geri dönmeyi tercih ederiz. Sonra Thrain Dain’e döndü ve dedi ki : “Ama eminim kendi soyum beni bırakmaz? “Hayır” dedi Dain. “ Sen bizim soyumuzun babasısın, senin için kanımızı döktük yine dökeriz. Fakat Khazad-dum’a girmeyeceğiz. Sende oraya girmeyeceksin. Sadece kapının ötesine bakıp gölgesini gördüm. Ve gölgenin ötesinde seni bekliyor : Durin’in Felaketi. Dünya değişmeli ve bizim gücümüzün ötesinde bir güç Moria’ya gelmeli biz tekrar Moria’da yürümeden önce... Dain Demir Tepeler Cüceler'inin lideri olarak topraklarına dönmüştü.


  2941'de Kuzgun Roac Thorin Meşekalkan'dan mesaj getirmişti. Thorin Smaug'un öldüğünü ve Yalnız Dağ'ın geri alındığı ama Dağ'ın Göl-İnsanları ve Kuyutorman Elfleri tarafından kuşatıldığını söylemişti. Bunun üzerine Dain 500 Cüce savaşçısıyla Batı'ya yani Dağ'a doğru yola koyulmuştu. Ama Gandalf gelmiş ve Duman'lı Dağlr'ın Orklarının ve Vargların Azog oğlu Bolg komutasında Dağ'a geldiğini söylemişti. Bunun üzerine Dain Göl-İnsanlarının ve Elflerin yanında savaşta yer almıştı. Bu savaşa Beş Ordular Savaşı denecekti.

  Thorin Meşekalkan bu savaşta ölmüş ve Dain Demirayak Dağ Altı'nın Kralı olmuştu. Savaştan sonra Kartalların Lordu Gwaihir'e altın bir taç takmış ve Kartal'ları Cücelerin daimi dostu ilan etmişti. Dain Yalnız Dağ'ın hazinelerini dürüst bir şekilde dağıtmış 14'te 1'ini Göl-Şehrin ve Vadi'nin inşası için Ozan'a vermişti. Aynı zamanda Ozan'a Ozan'ın Thranduil'e vereceği Girion Zümrütleri'ni vermişti. Dain bir de Bilbo Baggins'e Bilbo'nun yine Thranduil'e vereceği incilerle bezeli gümüş bir gerdanlık vermişti.

  Yalnız Dağ'ın Cüceleri Dain'in komutası altında yine güzel şeyler üretmeye başlamıştı. Ama bazı Cüceler huzursuzdu ve Moria'ya dönüş zamanının geldiğini düşünüyorlardı.

  3019 yılının Mart ayında Sauron'un müttefiği olan Doğu'lular Vadi'ye ve Yalnız Dağ'a saldırmıştı. Cüceler ve İnsanlar Dale Savaşı'nda üç gün boyunca Dain Demirayak ve Ozan'ın torunu Brand komutasında harp ettiler. 17 Mart'ta Brand katledilmiş, Dain onun baltasını alarak kendisi de düşene kadar onun bedenini korumuştu.

  Cüceler ve İnsanlar Yalnız Dağ'a çekilip orada kamp kurmuşlar ve Güney'den zafer haberleri gelene kadar onları dışarda tutmuşlardı daha sonra da Doğu'luları topraklarından sürmüşlerdi. Dain'den sonra oğlu Thorin Taşmiğfer Dağ Altı'nın Kralı olmuştur.


  Paylaş

 11. #11
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  DORİ:

  Irk: Cüce

  Dori, Thorin'in kafilesine katılan Ereborlu bir cücedir. Akrabaları Ori ve Dori ile bu kafileye katılmıştı.

  Dori, kas ve beden gücü açısından en güçlü cüce olduğu için kafilede sürekli Bilbo Baggins'i sırtında taşımış ve hep ona göz kulak olmuştur.  Dori, kafile amacına ulaşınca Erebor'da kendine düşen hazinedeki payını alır ve zengin biri olur.

  Dori, ömrünün sonuna kadar Erebor'da yaşamış ve akrabası Nori ile birlikte huzur içinde ölmüştür.


  Paylaş
  Mesaj Nina Dobrev tarafından (25-07-2011 Saat 02:22 ) değiştirilmiştir.

 12. #12
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  DWALİN:

  Irk: Cüce
  Babası: Fundir
  Kardeşi: Balin
  Doğum Tarihi: Üçüncü Çağ - 2772
  Dwalin, kral soyundan gelen güçlü bir cücedir.

  Mavi sakallı, mavi giysili ve koyu yeşil başlıklı dikkat çekici bir cücedir.

  Kafile amacına ulaştığında Dağ'ın dibindeki krallıkta Dáin'in yönetiminde huzur içinde yaşamını sürdürür. Erebor'a yerleştikten sonra bir daha hiç macera yaşamaz ve evlenmez.

  Dwalin, 3112 yılında Erebor'da ölür.

  2841 yılında, Thorin Meşekalkan’ın babası Thrain Smaug’dan Yalnız Dağ’ı kurtarmayı denemeye karar verdi. Dwalin ve Balin onunla birlikte gitti. Onlar Yüzük Tayfları tarafından takip ediliyorlardı.2845 yılında Kuyutorman'da bir gece kamp yaparken, Thrain'in yakalandı ve Dol Guldur’a götürüldü. Balin, Dwalin ve diğer cüceler onu aradılar ama bulamadılar.


  Yüz yıl sonra 2941 yılında Thorin Yalnız Dağ’a gitmek için yanına Dwalin ile birlikte on iki Cüce aldı. Bilbo Baggins’in evine ilk Dwalin gelmiştir. Bilbo’ya bir de başlık ödünç vermiştir.

  Hobbit demiş ki;

  Çay vaktinden azıcık önce kapı korkunç bir şekilde çalındı ve işte o zaman hatırladı! Aceleyle koşup çaydanlığı ateşe, bir çay bardağıyla tabağını ve fazladan bir iki dilim keki de masaya koyarak kapıya koştu.
  Tam “Sizi beklettiğim için özür dilerim!” diyecekti ki kapıdakinin hiç de Gandalf olmadığını gördü. Bu mavi sakalı altın bir kemere sıkıştırılmış ve koyu yeşil başlığının altında gözleri pırıl pırıl parlayan bir cüceydi ve kapı açılır açılmaz davet edilmişçesine içeriye daldı.  Bilbo Kuyutorman’da cüceleri örümceklerden kurtardıktan sonra Thorin’in olmadığını ilk fark eden Dwalin’dir.


  Hobbit demiş ki;

  O anda Bilbo taşı attı.Taş küt diye örümceğin kafasına çarptı ve örümcek kendinden geçmiş bir şekilde ağaçtan düştü ve bacakları kıvrılmış halde bum diye yere çarptı.
  Sonraki taş vınlayarak büyük bir ağın arasından geçti ve tüm bağlarını kopartarak ortasında oturan örümceği küt diye aşağı düşüp öldürdü. Aklına azgın örümcekleri becerebilirse cücelerden uzağa, iyice uzağa sürme, onları aynı anda hem meraklandırma, hem heyecanlandırma, hem de kızdırma fikri geldi. Nerdeyse elli tanesi eskiden durduğu yere gidince, onlara ve arkada duran diğerlerine biraz daha taş attı Ve sonra onları çileden çıkartmak ve hepsini peşine düşürmek ve tabii cücelerinde sesini duymasını sağlamak için ağaçların arasında dans edip şarkı söylemeye başladı.
  İşte şarkısı:
  Yaşlı tombul örümcek örüyor ağını ağaçta
  Yaşlı tombul örümcek göremiyor beni asla
  Kafadanbacaklı! Kafadanbacaklı!
  Hadi dursana böcek,
  Durup beni aramayacak mısın yoksa?

  Yaşlı ahmak, boyunsuz gövde işte bak,
  Yaşlı ahmak, bulamaz yerimi salak!
  Kafadanbacaklı! Kafadanbacaklı!
  Bırak kendini, düş aşağı!
  Bulamaz asla beni ağacına bile saklansak!

  Belki çok güzel değildi, ama göz önünde bulundurmalısınız ki bunu kendi kendine ve çok güç bir anda, hazırlıksız olarak yapmak zorundaydı. Bilbo tüm cüceleri kurtardı.Hepsi çok yorulmuşlardı ve uykuya daldılar.
  Ardından Aniden Dwalin bir gözünü açıp çevrelerine bakındı.”Thorin nerede?” diye sordu.
  Bu korkunç bir şoktu. Tabii ki yalnızca onüç kişiydiler. Oniki cüce ve bir hobbit. Gerçekten Thorin neredeydi?

  Dwalin Smaug’un ölümünden sonra Yalnız Dağ’a yerleşmiştir. Balin Moria için 2989’da yola çıkmıştır ancak Dwalin Yalnız Dağ’da kalmıştır. Yüzük Savaşları sırasında da Yalnız Dağ’da yaşıyordu.

  Yüzüklerin Efendisi ek A’da Dwalin’in ölüm tarihi 3112 olarak geçer. Ancak bunu haksız çıkaran iki şey var. İlk olarak Üçüncü Çağ 3021 yılında sona erdi.3112 yılı da Dördüncü Çağ’ın 91.yılına denk gelir. İkinci olarak 340 yaşında ölmüş oluyor ki bu en yaşlı ölen Cüce olmasını sağlar. Ancak Dwalin 251 yaşında öldü. Bu da Dördüncü Çağ’ın 2.yılı civarına denk geliyor.


  Paylaş

 13. #13
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  BALİN:

  Irk: Cüce
  Babası: Fundin
  Kardeşi: Dwalin
  Kuzenleri: Oin ve Gloin
  Yeğeni: Gimli
  Doğum Tarihi: Üçüncü Çağ 2763
  Doğum Yeri: Erebor
  Ölüm Tarihi: Üçüncü Çağ 2994

  Kırmızı başlıklı, beyaz sakallı oldukça yaşlı gözüken bir cücedir.

  Yüzüklerin efendisinden tanıdığımız Gimli'nin kuzenidir. Dwalin'in kardeşidir.Moriayı beş sene kral olarak yönetmiştir.Macera sırasında Bilbo ile yakın akadaşlık kurmuştur.Diğer cücelerin arasında en yüreklisidir.

  Balin, Yalnız Dağ(Erebor) Smaug tarafından alınmadan önce orada doğmuştu. Kral Thror'un egemenliği altında çocukluğunu geçirmişti. Genç yaşındayken Smaug tarafından halkı katledilirken oradan kardeşi Dwalin ve babası Fundin ile beraber oradan kaçmayı başarmıştı.  Balin, gençliğinde, Kral Thror'un Azog tarafından öldürülüşü yüzünden oluşan Cüce-Ork savaşına katıldı ve Azunulbizar Muharebesi'nde savaştı.

  BalinBalin, Azunulbizar Savaşı'ndan sonra savaşta gözünü kaybeden ve cüce soyunun kralı olan Thror'un oğlu Thrain'e kısa yolculuğunda eşlik eden bir kaç kişiden biriydi (kardeşi Dwalin, kuzenleri Oin ve Gloin de o yolculuktaydı). Thrain Sauron tarafında kaçırılınca onu bırakıp kaçmak zorunda kalmışlardı.

  Balin, kısa süre sonra Thrain'in oğlu olan Thorin'in kafilesine katılmıştı.

  Balin kafilede gözcülük görevini üstlenmişti. Kafilede Thorin'den sonra en yaşlı kişiydi. Onun için Thorin'in olmadığı zamanlarda kafileye liderlik yapıyordu.

  Balin, soylu bir cüce idi ve kralların soyundan geliyordu. Kendi zamanında yaşayan cücelerin hepsinden yaşlıydı, ayrıca çok bilge ve saygı gören biriydi. Bilbo Baggins ile de büyük bir dostluğu vardı.

  Thorin'in kafilesi zamanlarında Yalnız Dağ(Erebor) Ejderhaların son varisi olan Yaşlı Smaug tarafından ele geçirilmişti. Kafilenin amacı hazineyi Smaug'tan geri almaktı. Kafile bir sürü macera,tehlike ve zorluklarla amaçlarını gerçekleştirdiler. Smaug öldü, Yalnız Dağ ve hazine geri alındı, Puslu Dağlar'ın goblinleri ve wargları ile Beş Ordular Savaşı'nı da gerçekleştirilerek dağın özgürlüğü sağlanır.

  Balin, kafile amacına ulaşınca Erebor'da kendine düşen hazinedeki payını aldı ve zengin biri olmuştur.

  Balin, Erebor'da elli yıl kaldıktan sonra Oin'i ve Ori'yi yanın alarak Moria'da krallık kurdu. Kolonisi burada çoğalır ve Balin Kral olur.

  Beş yıl sonra goblinler, Moria şehrinin önünde Balin'e pusu kurup onu öldürdüler. Ardında Oin'de Moria Kapısı'nın önündeki gölün bekçisi ile savaşırken öldü. Ori, Mazarbul Odası'nda Balin'e müthiş bir mezar yaptırdı. Goblinlerle yaptıkları kısa savaşın sonunda bir avuç adamla Ori, Mazarbul Odası'na sıkışmıştı. Orda bir günlüğe bütün olayları yazdı. Mazarbul Odası'nda goblinler içeri girdiğinde cesurca savaştı ve burada öldü.


  Paylaş

 14. #14
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.182
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Güzel olmuş eline sağlık hobbit kitabındada varmı bunlar ?


  Paylaş
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png

 15. #15
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı Lloyd Banks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Güzel olmuş eline sağlık hobbit kitabındada varmı bunlar ?
  Evet Hikayeler kitapta bulunmakta


  Paylaş

 16. #16
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  GLOİN:

  Irk: Cüce
  Babası: Groin
  Kardeşi: Gloin
  Kuzeni: Balin
  Doğum Tarihi: Üçüncü Çağ - 2783
  Ölüm Tarihi: Dördüncü Çağ - 15
  Glóin, abisi Oin ile birlikte çok büyük bir savaşçı oldu ve Thorin'in kafilesine katıldı.

  Glóin, bu kafilede bir çok macera atlattı ve Beş Ordular Savaşı'na katılarak abisi ile sağ çıkmayı başardı. Demirayak Dain'in kral oluşuna ve Thorin'in ölümüne tanık oldu.  Glóin, Yüzük Kardeşliğine katılan Gimli'nin babasıdır.

  Thorin'in kafilesinde payını aldığı Smaug'un hazinesi ile oldukça zengin olmuştu. Thorin'in kafilesinde Bilbo'yla birbirlerini pek sevmezlerdi.

  Glóin, ömrünün son günlerinde huzur ve mutluluk içinde geçirdi.


  Paylaş

 17. #17
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  FİLİ:

  Irk: Cüce
  Annesi: Dis
  Kardeşi: Kili
  Doğum Tarihi: Üçüncü Çağ 2859
  Ölüm Tarihi: Üçüncü Çağ 2941
  Annesi: Dis

  Mavi başlıklı, gümüş kemerli ve sarı sakallı bir cücedir.

  Fili, kardeşi Kili ile beraber Thorin'nin kafilesine katılır. Bir çok macera yaşadıktan sonra Smaug'un ele geçirdiği hazineyi geri alırlar; ama Beş Ordular Savaşı'nda Thorin Meşekalkan'ı korurken kardeşi ile beraber ölür.  Paylaş

 18. #18
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  KİLİ:

  Irk: Cüce
  Annesi: Dis
  Kardeşi: Fili
  Doğum Tarihi: Üçüncü Çağ - 2864
  Ölüm Tarihi: Üçüncü Çağ - 2941

  Mavi başlıklı, gümüş kemerli ve sarı sakallı bir cücedir.  Kili, kardeşi Fili ile beraber Thorin'nin kafilesine katıldı. Bir çok macera yaşadıktan sonra Smaug'un ele geçirdiği hazineyi geri aldılar. Ama Beş Ordular Savaşı'nda Thorin'i korurken kardeşi ile beraber öldürüldü.


  Paylaş
  Mesaj Nina Dobrev tarafından (27-07-2011 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.

 19. #19
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  MERRY BRANDYBUCK:

  Irk: Cüce
  Annesi: Dis
  Kardeşi: Fili
  Doğum Tarihi: Üçüncü Çağ - 2864
  Ölüm Tarihi: Üçüncü Çağ - 2941

  Mavi başlıklı, gümüş kemerli ve sarı sakallı bir cücedir.  Kili, kardeşi Fili ile beraber Thorin'nin kafilesine katıldı. Bir çok macera yaşadıktan sonra Smaug'un ele geçirdiği hazineyi geri aldılar. Ama Beş Ordular Savaşı'nda Thorin'i korurken kardeşi ile beraber öldürüldü.


  Paylaş

 20. #20
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart
  BİFUR:

  Irk: Cüce
  Kuzenleri: Bofur ve Bombur  Bifur, Moria kökenli bir cücedir ve Thorin'in kafilesine kuzenleri "Bofur ve Bombur" ile birlikte katılmıştır.

  Bifur, kafile amacına ulaşınca Erebor'da kendine düşen hazinedeki payını aldı ve zengin biri olmuştu.

  Bifur, cücelerin en önemlilerinden biri olmuştu ve tarihe adını yazdırmıştır.

  Bifur, ömrünün sonuna kadar yaşadı ve kuzenler ile birlikte huzur içinde öldü.


  Paylaş

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558