atari oyunları
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Calradia Serüveni

 1. #1
  \m/ Metal \m/

  Üyelik tarihi : Dec 2008
  Mesajlar : 1.136
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart Calradia Serüveni

  Öncelikle makale Mount&Blade’e yeni başlayacak oyuncular için ve görevlerde zorlanan oyuncular için mükemmel bir rehber niteliğindedir. Bu yazıyı okuyan herkes oyunda görevleri yaparken hiç zorlanmayacaklardır.


  Calradia Ulusları

  Calradia’da toplam 5 ulus bulunmaktadır. Bu 5 ulus birbirinden tamamen farklı şekilde savaşma şekilleri ve farklı kültürel yapıları bulunmaktadır. Oyunda belirli bir efendi edinip o efendinin ulusunu izleyebilmekle birlikte bir isyana katılmak veya efendi tanımayan bir hükümdar olmak gibi seçeneklerinizde bulunmakta.
  Başka Bir Ulusa Katılmak:


  Başka bir ulusa katılmak için ününüzün en az 150 olması, ya da bir hükümdarla aranızın iyi olması lazımdır ki bunun için aldığınız her ilişki puanı gereken ün puanını 5 eksiltmektedir. Gereken ün puanını elde ettiğinizde hükümdarlardan onlara bağlılık yemini etmeniz için teklifler gelmeye başlayacaktır. Bu teklifleri ret ettiğiniz takdirde hükümdarla olan ilişkiniz 0’a inecek ve size bir defa bağlılık yemini teklifi yapmayacaktır. Bir kez bir hükümdara bağlandığınız takdirde başka hükümdarlara bağlılık yemini edemezsiniz.  Ödüller Ve Görevler:


  Bir hükümdara bağlılık yemini ettikten sonra o hükümdarla barışta olan uluslarla ilişkiniz 12ye çıkacak ayrıca o ulusun düşmanlarıyla olan ilişkiniz ise -40a ayarlanacaktır.
  Hükümdara yemininizi ettikten sonra kendi sancağınızı taşıma hakkınız doğacaktır.(Eğer karakter yaratma ekranında soylu bir soydan geldiğinizi seçmişseniz oyunun başından itibaren bir sancağınız bulunacaktır.) Bunun yanı sıra seçtiğiniz ulusun en fakir köyü size tahsil edilecektir ve belirli müddetlerle uğrayarak bu yerleşim yerinden vergi toplayabilirsiniz. Daha çok yere sahip olabilmek için düşman kalelerini ve şehirlerini kuşatabilirsiniz.
  Ulusa olan hizmetlerinizin yanında ulusun başkomutanı size “ülke ordu görevleri” ki bu görevler genelde tamamlamayı en çok isteyeceğiniz görevlerdir bu konudaki bilgiyi size daha sonra ayrıntılarıyla sunacağım. Son olarak eğer gerekli ünü ve bağlantıları kurarsanız sizde başkomutanlık için seçime aday olabilirsiniz.
  Baş Komutan:


  Başkomutanlık rütbesine ulaştığınızda ülkenin bütün orduları sizin emrinize verilir ve ülkenin yapacağı savaşları siz yönetirsiniz. Baş komutan diğerlerine görev verebilir (hükümdar dahil ) bir yeri keşfe çıkmalarını, yağmalamalarını, kuşatmalarını isteyebilir. Geçerli bir nedeni olmadığı sürece herkes başkomutana uymak zorundadır. Diğerleri siz bir kuşatma yaparken kaçmadıkları, başka bir düşmanı takip etmedikleri veya güçlü bir düşman ordusu tarafından ezilmedikleri sürece sizin yanınızda savaşa katılırlar.  Asileşme:


  Her ulus tahtın asıl sahibi olduğunu iddia eden bir karaktere sahiptir. Bu karakterlerle birlikte hareket ederek istediğiniz ulusa karşı asileşip normal oyun tarzından tamamen farklı bir oyun tarzına geçebilirsiniz.  Efendi Tanımayan Hükümdar:


  Seçeneklerden biride efendi tanımaz bir hükümdar olmayı seçmektir. Bunun için basitçe her hangi bir ulusla olan ilişkilerinizi -10 seviyesine indirmeniz yeterlidir. Daha sonra sırasıyla onların kalelerini ve kasabalarını kuşatmaya başlayınız başarılı bir fetihten sonra renginiz griye dönüşecektir ve sancak seçme şansına sahip olacaksınız. Yeni hükümdarlığınız aldığınız bölgenin kültürüne göre oluşacaktır. Aldığınız bölgeye göre isminiz o bölgenin eski sahibinin ansiklopedisinde de yer alacaktır.Ayrıca bu asileşmeyi içinde bulunduğunuz bir hükümdarlıktan yaparsanız hem eski bağlı olduğunuz hükümdarlık hem de eski düşmanlarınız size düşman olacaktır.

  Bağımsız olduğunuz zaman diğer hükümdarlar size hemen halledilmesi gereken bir sorun olarak bakacaktır ve ilk sizin topraklarınızı almaya çalışacaktır. Bağımsızken kendi altınıza bir başka komutan alamayacağınız gibi diğer komutanlarında size olan hisleri kötüleşecektir. Diğer uluslarla olan ilişkilerinizi eski yöntemlerle iyileştirebilmekte olup topraklarını aldığınız hükümdarlıkla olan ilişkileriniz ancak toprakları geri verdiğinizde düzelebilmektedir.

  Bağımsızken bütün uluslar sizinle dostluk kurmak istemeyecektir .Bu yüzden savaştığınız kimseleri iyi seçmenizi öneririm zira tek komutanı olan bir ulusta savaşlarda adam sayısı olarak yetersiz kalmak kaçınılmaz bir durumdur.
  Komutanları Kurtarma / Esir Alma:


  Bir savaşta komutanı esir almak için 5’te 1 şansınız vardır .Komutanı esir aldıktan sonra komutanı özgür bırakma ve onu esir almak gibi 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Komutanı özgür bırakırsanız hem o komutanla olan ilişkiniz iyileşecek hem de şeref puanı kazanacaksınız. Onu esir aldığınızda onu esir tüccarlarına satamazsınız fakat onu esir olarak belirli bir süre tuttuğunuz taktirde size fidye parası önerilecektir eğer kabul ederseniz tutsak özgür kalacaksınız eğer ret ederseniz hem şeref puanı kaybedecek hem de gelecek sefere daha yüksek bir fidye bedeli size önerilecektir.  Hapisten Kaçmak:


  Yakalanmış bir komutanın hapishanenizden veya ordunuzdan kaçma şansı %30dur. Hapishane kulesi yaptığınız taktirde kaçma şansı %5e kadar düşebilmektedir.  Özgür Bırakma:


  Bir komutanı özgür bırakmak için o komutanın esir tutulduğu orduyu yenmeniz / kaleyi fetih etmeniz gerekmektedir. İçinde bulunduğunuz ulusun komutanları kendiliğinden serbest kalacaktır fakat diğer komutanlar ilişkilerinizi nasıl düzenlemek istediğinize göre sizin kararınıza kalacaktır. Özgür bıraktığınız komutanlarla ve onların uluslarıyla olan ilişkileriniz artmaktadır.  Fidye Talebi:


  Bir komutanı yakaladığınızda onun ulusu size birkaç bin dinar bara teklifi edecektir.(hükümdarlar için daha çok) Eğer teklifi kabul etmezseniz 1 şeref puanı kaybedeceksiniz. Fakat bütün komutanları yakalamak isterseniz bu teklifleri kabul etmemelisiniz.  Müttefik Ticaret:

  Bazen dost bir komutan size ona düşman bir ulusun elinizdeki esirleri için para önerebilmekte ama önerdiği miktar esir tüccarlarınınki ile aynı farklı olan ise bu esrileri ona satarsanız hem aynı miktarı kazanır hem de bu komutan ile olan ilişkinizi arttırabilirsiniz.  Ülke ve Ordu Görevleri  Orduyu Takip Et:

  Bu görev için basitçi istenilen görev tamamlanıncaya kadar orduyu takip etmelisiniz. Fazla uzaklaşırsanız önce uyarı mesajı alırsınız sonra da görev başarısızlıkla sonuçlanır. Başarısızlıklar tekrarlanırsa ulustan atılırsınız.  Başkomutana Rapor Ver:

  Başkomutana gidip emirlerine hazır olduğunuzu bildirmelisiniz.  Hayvan Sürüsünü Yönet:

  Hayvan sürüsünü ordunun peşinden gitmesini sağlamalısınız bunun için onunla konuşmanız yeterlidir. Eğer bir düşman görecek olursa hayvanlar kendiliğinden kaçmaya başlayacaklardır.  Gözcülük:

  Bunun için belirtilen noktalara giderek gözcülük yapmalısınız. Bu hem size 100 deneyim puanı hem de başkomutanla olan ilişki puanı kazandıracaktır.  Soylu Hanım Görevleri  Kurtar Ve Yerine Geç:

  Bunun için belirtilen kişinin olduğu hapishaneye gitmeli muhafızları sarhoş etmeli onlar sarhoşken tutsakla giysilerinizi değiştirmeli o kaçarken siz onun cezasını çekmelisiniz. Ceza bitince görevi aldığınız kişiden 2000 tecrübe puanı ve 1500 dinar kazanacaksınız.  Mektup Ulaştırma:

  Bu görevde hanımın hapishanede olan kocasına bir mektup götürmelisiniz bu size 10 dinar kazandıracak fakat aynı zamanda hanımın kocasının büyük saygısını kazanacaksınız.  Bir Komutanla Hanımın Şerefi İçin Dövüşmek:

  Eğer bir komutan soylu bir kadın hakkında dedikodular çıkartmışsa sizin onu susturmanız bunun içinde onunla dövüşmeniz istenecektir. Bu iş için en yakın arenada belireceksiniz ve eğer komutanı yenerseniz 1000 deneyim puanı ve 2000 dinar kazanacaksınız.(Bu ödülü arttırmak için ödülü başta ret etmelisiniz.) Fakat yenilirseniz 400 deneyim puanı ve denediğiniz için bir teşekkür kazanacaksınız.


  Paylaş
  Mesaj DRAGUT tarafından (20-12-2009 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  Hiperaktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2008
  Mesajlar : 866
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Çok Güzel Olmuş Valla Ben Bile Bazılarını Bilmiyordum :)


  Paylaş

 3. #3
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2009
  Mesajlar : 68
  Tecrübe Puanı 26
  Tecrübe Puanı Gücü : 27

  Standart  Sağol.Zaten 1 aylık bir M&B oyuncusunun bile bileceği bilgiler.Hepsini sen yazdıysan emeğine sağlık.


  Paylaş

 4. #4
  TürKGücÜFb
  Yedek Oyuncu

  Standart  su kurtar ve yerıne gecı ben hıc yapmadım


  Paylaş

 5. #5
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 1
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  iki tane casus görevi var bunlardan da bahsedersen sevinirim biri düşman şehirleri sınırlarındaki casus bu kolay sayılır o şehre gizli yaklaşıp şehirde gezerek kasabalıyla konuşup şifreyi söylemelisin ve diğer casus görevi bunu hala çözmüş değilim kendi şehrindeki casusu efendisiyle buluşmasını bekle ve ikisini de sağ getir


  Paylaş

 6. #6
  Bölüm Kaptanı
  Oloroi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 1.368
  Tecrübe Puanı 586
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Çok Teşekkür Ederim.Ben Uzun Zamandır Oynuyordum Lakin Bunları Bilmiyordum.

  Bu Arada Kurtar ve Yerine Geç Görevi Nasıl Olacak?


  Paylaş
  İletişim adresleri :
  Steam : seyitcoban95
  Steam grubumuz :TurnuvaL Mount Blade Topluluğu

 7. #7
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2009
  Mesajlar : 31
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  güzel anlatmışsın ama bi casus u takip ed ve hayvanları götür görevini yapamıyorum off birde bu kızlar naz ediyor evlenmiyo şirr felan ediyoz yok D bana layik ol felan :S


  Paylaş
  :rep: RAP FAN CLUB :rep:
  [ Rapcilerin Buluşma Noktası ]
  Üye No:53

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yandex.Metrica

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793