Warband da Ziyafet Vermek

Bilindiği üzere ziyafetler namı ve otoriteyi arttırmak için yapılan bir etkinliktir.
Ama bu ziyafet vermek okadarda kolay değil neden? çünkü , Hem maddi hemde manevi olarak ziyafete gelecek kişilerin ve sizin hazır olmanız lazım.Aşağıdakiler önemli.

  • Ziyafet için gerekli Yiyecekler
  • Ziyafeti düzenleyeceğimiz şehrin durumu ve konumu
  • Krallığımızın moral ve yorgunluk yüzesi
  • Derebeylerimiz ile olan ilişkimiz

Ziyafet İçin Gerekli Yiyecekler

Bilindiği üzere evlenmeden ziyafet veremiyoruz.Oyüzden evlenmemiz lazım .Evlendikten sonra bunun şerefine bir ziyafet vermek isterseniz bunu eşinizle konuşuyorsunuz.Eşiniz size bir liste çıkarıyor.Bu listeye göre herşey en az kafi olmak zorunda.Eğer istenilenlerden az miktarda varsa ziyafet veremiyoruz.İllaki hepsinden bayağı olması lazım.
Yağ, Baharat ,Yiyecek ve İçecek miktarlarının yeterli olması lazım.

Ziyafeti Düzenleyeceğimiz Şehrin Durumu Ve Konumu

En önemli konulardan birisi olan konum ziyafet vermeyi etkiliyor.Eğer düşmanlarınız varsa ve düşman topraklarına yakın bir yerse bu ziyafet verilecek yer sizin için iyi olmayabilir.Ziyafetinizin ortasında basabilirler :)

Krallığımızın Moral ve Yorgunluk Yüzesi

Eğer savaş halindeyseniz ve sürekli savaş yapıyorsanız bütün lordlarınız yorgun olacaktır.Heleki sürekli yeniliyorlarsa ve sadece kalelerini koruyabilecek güçtelerse asla ziyafet vermeyin önermem.Çünkü hiçbiri gelmeyecektir.Eşinizli birlikte yersiniz hepsini :)

Derebeylerimiz İle Olan İlişkimiz

Sizin tarafınızda olan derebeyleri ile yüksek ilişki içerisindesiniz. Bir çok derebeyi ile samimi, candan ve iyi niyetlisiniz. Bu durum yaptığınız ziyafete o kişilerin gelmesi şartını koşmuyor. Yukarıdaki ve bilinmeyen birçok nedenden dolayı verdiğiniz şölene gelmeyi kabul etmeyebilirler.
Lordların sizin verdiğiniz şölene uzak bir yerde olması gelmelerini engelleyebilir.

- Bazı lordlar vardır. Her daim kendi bölgesini savunmaya almayı düşünür. Ve eğer bir sıkıntı sezerse o sıkıntıyı bitirmeden savaşa bile katılmaz.

- Bazen başka Krallıklardan yeni derebeyleri sizin tarafınıza geçer. Ve bir bakmışsınız, hiç tanımadığınız o kişi size ait olan bir yerde konaklama yapıyor. Sebebi şu olabilir diye tahmin yürütüyorum. Önceden ona yada eski krallığına ait bir bölgeyi elinizde tuttuğunuzdan, o lordun asıl amacı sizin krallığınıza geçerek o kale, ya da şehri kendisine almak istiyordur. (Hadi lan)

Özetle ziyafet verirken sabır herşeyden önce geliyor. Eminim ki oyundaki küçük buglar(hata) yüzünden ziyafetiniz boşa gitmeyecektir.