Rüya gibi yapılan şeyler vardır, ölen üreticilerin renkli konseptleri, hiç olmayacak evrenler

Şu an geçerliliği olmayan bir oyun üreticisinin yayımlanmamış işlerinden birine son zamanlarda göz attığımızda bize Star Warsın iyi adamı Obi Wan Kenobiyi karanlık tarafın pençesinde olduğu bir evren göstermekte.

Uzun süredir olacağı söylenen "Star Wars Battlefront III" oyununun açıklanmamış olan orijinal konseptinde, Obi-Wan Kenobinin nasıl bir şekilde karanlık tarafın cezbine kapıldığını merak edebiliyoruz.

Free Radicalin eski üreticisi tarafından sızdırılan resimler, Alec Guinessin meşhur ettiği sarı gözlü, kamburu çıkmış, yıpranmış bir rob giyen Obi-Wanı gösterir. Elleri nasır tutmuş ve pençeye benzemekte, ışın kılıcı da iyilerin mavisinden değil de kötülerin kırmızısından.

Önceden beri George Lucas, "Star Wars" düzenindeki herhangi bir değişikliğe izin verir. Bu fikrin düzeni değiştirdiği mi yoksa yeni bir tane yarattığı mı tartışılır. Özellikle bu durum, haberi, ortalama sızdırılan oyun tasarılarından daha enteresan yapar. Belki de Lucas, Wookie dolu, sevdiği evreni başından atmayı düşünüyor olabilir.