Deep Silver tarafından Wii platformuna özel olarak geliştirilen ''Cursed Mountain'' için yeni ekran görüntüleri yayımlandı.

Yıl 1980, korkusuz bir dağcı kayıp kardeşini aramak için Himalaya Dağlarına doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Ancak yolculuğunun her adımında kendini yavaş yavaş bir lanetin içerisinde bulur. Köylüler, hacılar, dağcılar ve Budist keşişler bu dağda hayatlarını kaybetmişlerdir, ancak bilinmeyen bir nedenle ruhları "Gölge Dünyası'nda" hapsolmuştur.

Wii oyuncuları, bu ürkütücü ruhlarla baş etmeye çalışırken, bir yandan da erkek kardeşlerini bulmaya çalışacakları bu tehlikeli yolculukta, Wii kumandaları ile etrafı izleyerek çevreyi hissedebilecek, dağlara tırmanabilecek ve düşmanları alt edebilecekler.

Sproing firmasının oyunda kullandığı Athena oyun motoru sayesinde oyuncular, Wii platformunda daha önce görülmemiş güzellikte bir dağ manzarası ile karşılaşacaklar Himalaya dağlarını izlerken. Athena sistemi, HDR-Rendering adındaki gölgelendiricisi ile buz, ısı ve su gibi görüntüleri gerçeğe yakın bir şekilde oyuncularına sunacağı gibi, ultra-hızlı parça sistemi ile de kar fırtınaları, sis ve gölge gibi olayları da en iyi bir şekilde oyuna yansıtabilecek. Modern aksiyon-macera türündeki Cursed Mountain oyununun 2009 yılı içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor.