EA'in önde gelen yazılım mühendislerinden biri, Linkedin isimli sosyal paylaşım sitesinde, FIFA 12'nin NGP versiyonu konusunda açıklama yaptı!

Tüm dünya NGP'nin satışa çıkacağı günü adeta dört gözle beklerken, bir yandan da bu el konsolunda hangi oyunları oynayabileceklerini merak ediyor. Hal böyle olunca da, her yeni gün bizlere bu teknoloji harikası oyuncakla ilgili yeni haberler geliyor.


Linkedin Üzerinden Duyurdu!

Basına yansıyan son haber ise bir hayli ilginç. JustPushStart isimli bir internet sitesinin haberine göre, EA'in yazılım mühendislerinden biri olan Juan Jose Galera Perez, Linkedin isimli sosyal paylaşım sitesindeki profilinden, FIFA 12'nin çıkarılacağı konsolları açıkladı. Galera'nın paylaşımına göre oyun, 3DS, DS, PC, PS3, PS2, PSP, Wii, X360 ve NGP platformları için piyasaya sürülecekHaberi ilginç kılan ise, henüz Sony'nin el konsolunu bu sene çıkartıp çıkartamayacağı bile meçhulken, böylesi net bir açıklamanın altında yatan güvenin nereden geldiği konusu... Bu da aklımıza ister istemez, EA ve Sony'nin bu konuda ortak bir çalışma yürüttükleri ya da dirsek teması içinde oldukları fikrini getiriyor. Ancak Sony, ne de EA konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.