Diablo 3'ün tek kişilik modunun bile sürekli bir internet bağlantısına ihtiyaç duyacak olması birçok oyuncuyu üzmüştü. Dolayısıyla herkes bunun bir kopya koruması olduğunu düşünmekten geri durmadı. Fakat Blizzard'dan Frank Pearce, bu eylemdeki amaçlarının kesinlikle kopya oyuna karşı bir savaş vermek olmadığını, yalnızca bir komünite hissini oluşturmak istemeleri olduğunu belirtti.Pearce, "Tabii ki kopya oyunlara karşı bir önlem değil diye diretemem. Bir nevi kopya koruması olarak da düşünebilirsiniz ama asıl amacımız kesinlikle bu değildi. Temelde bakarsanız, eğer bir oyuncu Diablo 3'ü kopya olarak oynamak isterse emin olun ki bir yolunu bularak internet bağlantısı gerektirmeyecek şekilde de oynayacaktır. Bizim bunun önüne geçmemiz imkansız."

"Tek isteğimiz, Diablo 3'ü kopya olarak oynamak istemeyen oyuncuların belli bir topluluk yani komünite bilincine sahip olabilmeleri ve bu birliktelik içerisinde Diablo 3'ten maksimum verimi ve zevki alabilmeleri." sözleriyle açıklamasını noktalamış.

Diablo 3 yakında Beta testine başlayacak ve bu sayede internet bağlantınızı test etme fırsatınız da olacak. Diablo 3 Beta gelişmeleri için bizi takip etmeye devam edin.