Oyun dünyası içerisinde konsollar için olsun, oyunlar için olsun birçok reklam filmi çekildi ve çekilmeye devam ediyor. Bunların bir kısmı bazı devletler ya da yayın denetleme kurumları tarafından rahatsız edici bularak gösterimi yasaklanıyor. Biz de bu yasaklanan reklamların aralarından en güzel 10 tanesini seçtik ve sizlere sunmak istedik.

İşte en iyi 10 yasaklanmış oyun reklamı:

Yasaklanan Xbox reklamı - FUNBOX!

Sanırım hayatımda bu kadar ilginç bir reklam filmi daha izlemedim. Oyunlar yenir mi? Bilmem, yenir mi?

BORKED

Call of Duty: Modern Warfare 2 - Herkes bu işi yapıyor!

Yabancıların "Doing It" olarak argo anlamda kullandıkları bir kalıp vardır. Bazı seksüel göndermeler içermektedir ama gelin görün ki bu reklamın sloganı olduğu için reklamın yasaklanmasına sebebiyet vermiştir. Hayrettir ki, reklam hiçbir seksüel gönderme içermemekte. Şaşırtıcı doğrusu.

BORKED

PlayStation 3 reklamı - Dedikoducu

Aşağıda izleyeceğiniz PlayStation 3 reklamı, gösterimden kaldırılmadan önce milyonlarca insan tarafından izlendi ve en sonunda Nijerya hükümeti sinirden kudurarak reklamı gösterimden kaldırttı. Aslında reklam oldukça komikti ama herkes bir anda Nijerya'dan milyon dolar teklifleri içeren sahte e-postalar almaya başlayınca, işler çığırından çıkıverdi.

İşin gerçeği, Nijerya halkını aşağılayıcı bir tavır sergiliyordu ama sonuçta bu bir espriydi.

BORKED

Yasaklanan Resident Evil 4 reklamı

Çok az reklam aşağıda izleyebileceğiniz reklam kadar rahatsız edici olabilir. Yasaklanmasına şaşırmıyorum ama yine de çok başarılı bir reklam olduğunu da söylemeden edemiyorum. Fikir oldukça orijinal açıkcası.

Uyarı: İzlemeden önce hoparlörlerinizin sesini bayağı bir açın. Sonra bana teşekkür edin.

BORKED

Yasaklanan Xbox reklamı - Beşikten mezara, hayat kısa

Çok az şey annesinin karnından doğumuyla birlikte fırlayıp mezara girene kadar uçan bir çocuktan komik olabilir. Neden yasaklandığı anlaşılamayan reklamlardan biri daha.

BORKED

Yasaklanan Top Spin 4 reklamı - Gelmiş geçmiş en seksi tenisçi

Bu reklamın da yasaklanması oldukça saçma geldi bana. Sonuçta kim elinde PS Move ile poposunu dışarıya çıkararak tenis oynayan bir Serena Williams'ı izlemek istemez ki?

BORKED

Devil May Cry reklamı - Sekiz vuruşluk kombo

İşte ben buna harika bir "8 Hit Combo" derim, başka da bir şey demem.

BORKED

Mortal Kombat Shaolin Monks - Finish Him!

Bu reklam başta çok normal başlayabilir ama sonradan işlerin çığırından çıktığını söyleyebiliriz. Aslında biz Mortal Kombat sevenler olarak böyle şeyler görmeye hayli alışığız ama gelin görün ki bazı insanlar rahatsız olmuş herhalde heh heh.

BORKED

PlayStation Portable - Çocuklar kavga eder, yapacak bir şey yok

Bence bu reklamın kesinlikle yasaklanmaması gerekiyordu. Zira bu videodaki yaşlarda her çocuk bu tür sebeplerle kavga etmiştir, edecektir. Tamam bu videoda iş biraz abartılmış olabilir ama sonuçta anlatılmak istenen, güzellikle anlatılmış değil mi?

BORKED

Xbox 360 - Atış serbest

Bence bu listenin en güzel reklamlarından biri ve listemizin son reklamı ile karşınızdayım. Xbox platformu reklamlarının sürekli olarak yasaklanıyor olmasından ders almış mıdır bilinmez. Listede üç reklamının olması bile aslında ne kadar başarılı reklamlar yaptıklarını gözler önüne seriyor. İşte listemizin son ve en güzel denebilecek reklamı.

BORKED