Codemasters bugün F1 2011 Geliştirici Günlüklerinin sonuncusunu yayınladı. Videoda oyundan görüntülerin yanı sıra iki oyuncunun aynı FORMULA ONE takımında oynayarak FIA FORMULA ONE MARKALAR DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU kazanmak için mücadele edebilecekleri yeni Co-op Şampiyona modu sergileniyor.

Modun tüm detaylarını gözler önüne seren video, www.facebook.com/formula1game adresinden severlerinin beğenisine sunuldu.

Online olarak oynanabilecek Co-op Şampiyona modunda iki arkadaş aynı takımda görev alarak birlikte Markalar Şampiyonluğunu kazanmaya çalışırken, Pilotlar Şampiyonluğu için ise birbirleriyle rekabet edecekler. F1 2011’in bu yeni modu oyunculara FORMULA ONE takımlarındaki pilotların arasındaki sportmenliği ve rekabet duygusunu yaşama fırsatı verecek, kişisel hedefleriyle, takım amacına ulaşma arasındaki dengeyi sağlamaya çalışacaklar.Garaja bakıp da takım arkadaşımı gördüğümde kendimi yapay zeka kontrolündeki bir takım arkadaşıyla kıyaslamıyorum, kendimi bizzat tanıdığım biriyle kıyaslıyorum diyen Baş Oyun Tasarımcısı Stephen Hood, “Kimin en çok puanı kazandığıyla, kimin benden iyi olduğuyla ilgiliyim. Buradaki amaç takımın lideri olmak için savaşmak. Bir arkadaşla birlikte oynamak tamamen farklı bir deneyim sunuyor. Bu artık kişisel bir oyun modu” diye konuştu.

F1 2011 pist içinde ve dışındaki teknik ve oynanış geliştirmeleri, yenilenmiş rekabet ve işbirliği modlarıyla oyunculara “pilot sizsiniz, hayatınızı yaşayın, haydi yarışın” mesajını veriyor. Oyuncular 16 oyuncuya ek olarak 8 yapay zeka kontrolündeki araçla 24 araçlık yarışlara katılabilecek, bir arkadaşlarıyla takım olabilecek veya bölünmüş ekran modunda çokluoyuncu yarışlarının keyfini çıkarabilecekler.

F1 2011, şu anki FIA FORMULA ONE DÜNYA PİLOTLAR ŞAMPİYONU Sebastian Vettel de dahil olmak üzere, büyük merakla beklenen 2011 FIA FORMULA ONE DÜNYA ŞAMPİYONASI’ndaki tüm resmi takım, pilot ve pistleri içerecek. 2011 sezonu ayrıca Delhi’deki Buddh International Circuit ile takvime alınan 2011 FORMULA BİR AIRTEL HİNDİSTAN GRAND PRIX’sini ve tekrar takvime dahil olan Nürburgring pistini de içeriyor.

F1 2011, 23 Eylül’de Microsoft Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi, PlayStation3 bilgisayar eğlence sistemi ve PC Games For Windows için piyasada olacak. F1 2011’in el konsolu versiyonları da Nintendo 3DS ve PlayStation Vita için, her biri ilgili platformların benzersiz özelliklerinden faydalanacak şekilde hazırlanırken, önümüzdeki günlerde çıkış tarihini açıklamaya hazırlanıyor.Tüm yeni haberleri doğrudan stüdyodan almak için www.facebook.com/formula1game adresini ziyaret edebilir veya www.twitter.com/formula1game Twitter adresini takip edebilirsiniz.

BORKED