DICE'in Battlefield 3'ün ana platformu olarak PC'yi seçmesi, kafalarda soru işareti yaratmıştı. Hele de oyunun konsol sürümünde bazı kısıtlamalara gidecek olması kafaları karıştırıyordu. Ancak DICE, bir yandan PC'yi överken, konsolu da unutmuyor.


Edge dergisinin son sayısında bir röportaja katılan DICE'dan Patrick Liu, oyunun konsol sürümü hakkında açıklama yaptı. Patrick Liu, konsol sürümündeki bazı eksiklikler hakkında "Konsol oyuncuları kıytırık ya da eksik olan Battlefield 3'ü oynamayacak." şeklinde konuştu.


Patrick Liu, "Yıkım ve görsel kaliteyi aynı orana getirmek için bazı şeylerden fedakarlık yaptık. Ayrıca internet sitelerinde gördüğüm kadarıyla oyunun konsol sürümünde jetlerin olmayacağı tartışılıyor. Bu kesinlikle yanlış." dedi.


Ayrıca Patrick Liu son olarak, "Konsol için uygun büyüklükte haritaları oluşturmakla beraber oyunun performans artışını da sağladık. Ayrıca haritalar, modlara göre uyumluluk sağlayacak. Örneğin bir haritanın Rush modundaki boyutu ile Conquest'deki boyutu konsollarda da farklı olarak tasarlandı." eklemesini yaptı.