A

chievement'lar gündemdeki konulara da komedi unsuru oluyor; "Irak bölümünde sırayla 2 ayakkabıdan kaçın"Geçtiğimiz günlerdeki bir haberde 2 sıkı takipçimizin Achievement açmayla ilgili birbirleriyle paylaştığı zıt görüşler oldukça ilgimi çekti ve genel bağlamda oyunseverlerin bu konuya bakış açısını merak ettim.


İlk defa Xbox 360 ile başlayan Achievement yani "Başarı" sistemi daha sonra kendisini Playstation 3, Steam ve daha buna benzer çeşitli online platformlarda da göstermeye başlamıştı. Kimi oyuncular, her oyundaki Achievement/Trophy'leri açmak için adeta ecel törleri dökerken, kimileri ise Achievement/Trophy'lerle uğraşmanın oyun keyfini baltaladığını düşünüyor.


Kendi açımdan bir yorum yapmam gerekiyorsa Achievement veya Trophy açmak benim için hiçbir zam çok önemli olmamıştır, bunda eski nesil oyuncu olmamda da pay vardır tabii. Fakat çok çok önem verdiğim bir oyun karşıma çıktığında işlerin bazen değişebileceğini de belirtmek isterim. Şimdi yorum sırası sizde. Peki siz hangi taraftasınız?