Her oyuncunun bilgisayarında bir adet "önüne geleni vur, kır, parçala" (hack and slash) tarzında oyun bulunması faydalıdır. Özellikle bol stresli, bol karbondioksitli bir hayatınız varsa, günün yorgunluğunu atmak ve kafa dağıtmak için bu tarz oyunlar biçilmiş kaftan gibidir. Bir sonraki hamlenizi çok fazla düşünmenize gerek yoktur. Zaten gün boyunca birçok şeyi birçok kez düşünmüşsünüzdür. Yüzlerce istatistiki bilgi arasında boğulmanıza, sanki yıl sonu tezi vericekmişcesine karmaşık stratejiler hazırlamanıza gerek yoktur. Bu oyunlar sizden her seans başına yüzlerce dolar talep etmeden sizi sakinleştirir. Çocukluğunuza inmenizi istemez, çünkü siz zaten çoktan inmişsinizdir. Hoşgeldiniz...

Omega Force tarafından hazırlanan Dynasty Warriors serisi (Japonya’da bilinen ismiyle Shin Sangokumusö) 6. oyunu ile yendiden karşımızda. PS3, PS2, Xbox ve PC platformlarına çıkan Dynasty Warriors 6'nın yayıncılığını her zaman olduğu gibi Koei firması yapmaya devam ediyor.

Serinin önceki oyunlarından birini oynayanlar için, oyun sisteminde fazla bir değişiklik olmadığını belirteyim. Lakin Omega Force, sadece yeni senaryo, yeni haritalar ve karakteler dışında da birkaç yenilik yapmış. Oyuna eklenen en önemli yenilik Renbu Sistemi.

Renbu Sistemi

Renbu Sistemi, karakterlerin atak kombolarını geliştirmeleri için yeni bir yol. Serinin önceki oyunlarında kombolar karakterlerin kullandıkları silahların kalitesiyle beraber değişiklik gösteriyordu. Daha güçlü silahlar, karakterlerin daha uzun, daha ayrıntılı ve daha güçlü vuruş serilerine imkan tanıyordu. Renbu sistemi ise, siz saldırılar yaptıkca sizin seviyenizi sınıf sınıf arttıran bir sistem. Sürekli ataklar geliştirip, düşmanlarınıza hasar verdikce renbu seviyeniz artıyor ve sonuç olarak sınıf atlıyorsunuz, diğer yandan yara alıp düşmanlarınıza vuruş yapmadıkca ya da uzun süre düşmanlarınıza zarar vermezseniz renbu seviyeniz düşebilir. Yanlız ilk başlarda ne kadar çok vuruş yaparsanız yapın renbu seviyesi 2 den yukarıya çıkamıyorsunuz. Renbu Seviyesi 3'e yükselebilmek için yetenek ağacından bu yeteneği öğrenmeniz gerekiyor.

Yetenek Ağacı

Bir diğer önemli yenilik ise yetenek ağacı (skill tree). Karakterleriniz seviye atladıkca kazandığınız yetenek puanlarınızla, yetenek ağacından özel yetenekler seçip, mevcut güçlerinizi geliştirebilir ya da yeni yetenekler öğrenebilirsiniz. Soldan sağa doğru uzanan ağaçta, soldaki yetenekleri kazanmak kolayken, sağa doğru gittikce daha güçlü olan özellikleri kazanmak birhayli zorlaşıyor.