Hâlihazırdaki mali yılın ilk çeyreğinde, (1 Haziran - 30 Eylül) Microsoft beklentilerini barizce aşıp mezkur zaman diliminde 15,06 milyar dolar yüksekliğindeki geliriyle birlikte büyük bir hasılat kaydetti. Önceki yılın aynı çeyreğindeki cirosu ise 13,76 milyar dolar seviyesindeydi. Anlaşılan para kesesini bayağı doldurulabilmiş; kâr da 4,37 milyar dolarla keza oldukça yüksek çıktı.

2007 mali yılının ilk çeyreğinde Xbox dalının da dahil olduğu Entertainment & Devices Division (E&D) öncelikle 165 milyon dolarlık kârı, geçtiğimiz çeyreğin sonunda da 178 milyon doları hanesine yazabildi. 1,81 milyar dolarla E&D, geçen yıla nazaran (1,92 milyar) daha düşük gelir elde etti ki bunu etkileyen iki faktör vardı: Bunlardan biri geçtiğimiz çeyrekte Microsoftun Halo 3 gibi yüksek kalibrelerinden bir oyunun programda bulunmaması, diğeri ise Xbox 360ın fiyatının bu arada defalarca düşürülmüş olmasıydı.

Üretici verilerine göre geçtiğimiz üç ay zarfında dünyada toplam 2,2 milyon Xbox 360 piyasaya sürüldü; ayrıca hâlihazırda da 14 milyondan fazla oyuncu Xbox Livei kullanıyor. (Microsoft altın ve gümüş kullanıcıları tek kategoride hesaplıyor.)