Yayıncı EA, şirketini yeniden yapılandırıyor; 2007de kurulan EA Casual markası, müstakil işletme olmaktan çıkarılıyor. Pazarın bu kısmıyla bundan böyle sadece EAnın Sims kolu ilgilenecek.

Amerikalı oyun sitesi Gamedaily.com, Electronic Artstan Casual Studiomuzu, Hasbro ile ortaklığımızı ve Casual oyunumuzun pazarlamasını The Sims markasıyla yeni bir marka olan Sims and Casual altında birleştiriyoruz, zira oyun tasarımı, pazarlama ve hedef grup bazında birbiriyle sıkı bir alakaları bulunmakta açıklamasını almış. Şimdiye kadarki Casual bölümü müdiresi olan Kathy Vrabeck ise şirketi terkediyor. Sims ve Casual oyunlarının birleşmesinden sorumlu kimse, bu zamana kadar Sims kolunun zirvesinde bulunan Rod Humble olacak. Humble bunun yanısıra online işinde de çok tecrübe sahibi; daha önce devasa online oyun Everquestin yapımcı stüdyosu Verant Interactivede müdürlük yapmış.

Electronic Arts 2007de, yeniden yapılanma çerçevesinde EA Games Hardcore oyunlar bölümü, EA Sport, EA Casual ve Sims alanlarını oluşturmuştu. EA Mobile, Casual ceptelefonu oyun markası Pogo ve diğer iş sahalarının ilerki bölümlemeleri hakkında yönetim, müdür John Riccitiello ile hâlen istişare halinde.