Dünyanın önde gelen dövüş oyunu serisi Tekken, üç oyun platformunu birden fethetmek için geliyor.
NAMCO BANDAI Games Europe, PSP (PlayStationPortable) için TEKKEN 6’yı duyurarak dövüş oyununun kapsamını genişlettiğini açıkladı. Oyun, 2009 Sonbaharı içinde piyasaya sürülecek.

14 yıllık bir efsaneyi devam ettiren TEKKEN bugüne kadar 33 milyonun üzerinde satmış, dünyanın en popular ve en tanınmış oyun markalarından biri. Oyunun senaryosunun temelini oluşturan yeni King of Iron Fist turnuvasında yepyeni özellikler ve ortamların yanı sıra, alışık olunan oyun tarzı korunuyor.

TEKKEN 6, oyundan tanıdık yüzlerin geri dönüşüne neden olurken, yepyeni karakterlerle de bugüne kadarki en geniş kadrosuna kavuşuyor. Her biri kendine has ölümcül tekniklere, yakın dövüş hareketlerine ve saldırı kombinasyonlarına sahip tonlarca dövüşçüsüyle TEKKEN 6 şimdiye kadarki en iyi turnuvaya ev sahipliği yapıyor. İçeriğine ek olarak derin karakter geliştirme özellikleri geliştirilen oyunda, oyuncuların teke tek dövüşlerde de kendi tarzlarını yansıtmalarını sağlayacak. PSP sistemi için optimize edilen TEKKEN 6 ev konsollarındaki aksiyonu içermekle birlikte, aynı zamanda daha fazla bölüm, içerik, eşya ve ad-hoc çokluoyuncu moduna da sahip olacak. Oyuncular kablosuz olarak orijinal veya yeni karakterleri kullanarak arkadaşlarıyla dövüşebilecekler.

Halihazırdaki özelliklere ek olarak “Ghost” Infrastructure modu da geri PSP sürümüyle birlikte geri dönüyor, oyuncular kendi “hayalet” karakter verilerini yükleyebilecek veya diğer oyuncuların verilerini internet üzerinden PSP’lerine yükleyebilecekler. Bu şekilde, oyuncular TEKKEN dövüş yeteneklerinde ustalaştıktan sonra oyunun ağ desteği sayesinde diğer oyunculara karşı ne durumda olduklarını görebilecekler. Ntvmsnbc