1)Top Sesleri
a)Oyuncuların top sürerken,toptan çıkan ses gerçekçi olmadığı için kaldırıldı.Gerçek maçlarda mikrofonlar saha kenarlarında olduklarından,oyuncuların top sürerken topa vuruş şiddeti de göz önüne alındığında toptan "dup" diye bir ses duyulmaz..o yüzden o ses kaldırıldı.
b)Topun sesi değişti, daha gerçek ve tok bir top sesi eklendi.
c)Top ve kaleci eldiveni sesi değişti..yani şut atıldığında kaleci topu yakaladığında ki ses daha gerçekçi..yada topu dışarı çeldiğinde...

2-Düdük Sesleri

Hakemin düdük sesleri gerçek maçlardan alındı ve eklendi.Pozisyonlara göre farklı çalıyor..foul..korner..gibi

3)Ambiyans efektleri(Atmosfer)

a)Hakemin Gol düdük sesine seyirci gol sesi ve spiker gol sesi eklendi.Buda şu demek...artık son 2-3 yıldır bizi bıktıran gecikmeli gol sevinç sesleri artık yok demek.Pes 2010 'da hakem gol olur olmaz düdüğü çaldığı için artık anında spiker " GOOoooll" diye bağırıyor ve gerkeç seyirciler de "Goooll" diye seviniyor ve bağırıyor...

Burada 2 ayrıma giriyoruz .Biz konaminin eksiklerini,kendimizce bulduğumuz çözümlerle gideriyoruz.O yüzden her yapılan işimiz mükemmel olmak zorunda değil.Bu işte de bazı durumlar var..
Her golde(
rakip ya da ev sahibi) seyirci ve spiker sevinecek...aynı pes 6 da olduğu gibi..aslında buda bir derbi havası katıyor bence...her maç deplasman havasında geçmez..bir gs-fb maçı olduğunda 2 tarafta gola attığında o gol sevinç seslerini duyarsınız...

Bir diğer durum da her golde aynı spiker gol sesinin gelecek olması...bunu şöyle anlatayım..gol olduğu anda yaklaşık 2 sn süren bir spiker "golllllll" sesi var..Bu gol sesi replik değil.Düdük efekti yerine kullanıldığı için,gerçek spiker gol repliği azda gecikmeli olarak o gol sesi üzerine binebiliyor...bunuda spikerin gol repliklerine 2 sn falan gecikme vererek aşacağız..

Gol olduğu anda spiker "gooooooollll" diye bağıracak...bu ilk gol sesi..biter bitmez bizim gecikmeli spiker gol repliği girecek..orada istediğimizi söylüyoruz zaten.

Bir başka durumda kendi kalesine atılan golllerde artık spiker biraz şaşkın yada üzüntülü gibi
golll diyemez..çünkü gol olduğu anda spiker efekt gol sesi heyecanlı bağırdığı için hemen arkasından gelecek kendi kalesine gol repliğide heeycanlı olmalı...orayada birşeyler bulacağız.
KURULUM:
İndirdiğiniz dosyanın içinde ki BENİ OKU! klasörünü mutlaka okuyun.4)indirme/Download

Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz