Evet arkadaşlar artık gelenekselleşen Avg Yama Yapım Derslerin'de 3.Bölümdeyiz.Bu bölümde forma yapımını anlatacağım.Malzemeler:Adobe Photoshop Cs5:Kurulum 1.derste var :)
Forma template:Hotfile Link
Mediafire Link


Torrenti İndirdikten sonra Utorrent programı ile açıyoruz.Templatemiz inecek.İnince sağ tıklayıp buraya çıkart diyip.Templatelerden birini photoshop ile açın.Örneğin ben 1-40'ı açtım.Sağ tarafta katmanlarda(artık yerini öğrenmişsinizdir.)Adidas klasörü var onun altında 1-2-3 diye devam eder.Eğer adidas klasörünün altında 1-2-3 diye yazmıyorsa adidas klasörünün solundaki oka tıklayın açılır.

Açıldıktan sonra 1'in sol tarafındaki oka tıklayın 3 klasör açılır.Bunlar:Collar,Logos,Design. Collar formadaki yaka'da düzenleme yapmayı sağlar.Logos formadaki logolar adidas climacool vs.Design formadaki dizayn yani logo ve yakadan geriye kalan her şey.

Design ile başlayalım shirt 3 katmanına 2 kere tıklayıp color overlay'dan rengini değiştirebilirsiniz.Tüm katmanlar için bu geçerli.Ayrıca bir katmanın olmasını istemiyorsanız yanındaki kutu içinde göze tıklayabilirsiniz.

Logosa geçelim aynı şeyleri ordada yapabiliriz.Logonun yerini değiştirmek için yerini değiştirceğiniz logonun katmanını seçin ve fare ileyerini eğiştirin.Ayrıca logo eklerkende logos klasörü seçili olmalı.Evet bir logo ekleyelim örn bu.Bu logoyu photoshop ile açalım ardından ımage/ımage size ye tıklayıp 35x35 veya 40x40 yapın.30x30 da olur :).Sonra ctrl+c yapalım templateye geçelim ve ctrl+v yapalım.


Collardayız bu sefer de aynı şeyler collar için de geçerli.

Son olarak en altta base diye bir dosya olacak.Adidastan bağımsız onu açın white'ye 2 kere ıklayın ve istediğiniz rengi yapın.

Daha sonra formayı png formatında kaydedin. :)

Sonuç:


DEVAMI GELECEK