atari oyunları
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Akademi Sistemi ( Guardian System ) !

 1. #1
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 5.339
  Tecrübe Puanı 13
  Tecrübe Puanı Gücü : 14

  Standart Yeni Akademi Sistemi ( Guardian System ) !  Gardiyan Sistem Özeti

  Gardiyan sistem özeti ;

  Gardiyan sistemi yüksek Lv oyuncuLar(gardiyanLar) ve düşük Lv oyuncuLar (çırakLar) için tasarLanmıştır .. Yüksek Lv oyuncuLarın oyun içi deneyimLerini düşük Lv oyuncuLarLa payLaşmaLarı, bu şekiLde acemi oyuncuLarın oyunLa iLgiLi daha çabuk biLgi sahibi oLmaLarı ve oyuna ısınmaLarı hedefLenmiştir .. BununLa birLikte yardımda buLunan gardiyan onurLandırıLır ve ödüLLendiriLir ..

  Akademi KuruLumu

  Akademinizi, her şehirde buLunan banka ( storage ) Npc iLe konuşarak kurabiLirsiniz .. Akademi kuran oyuncu “ Gardiyan “ oLarak anıLır, bu kişi 60 Lv ya da üzeri oLmaLıdır ve 100.000 goLd ödeyerek akademiyi açabiLir .. Gardiyan birden fazLa akademi açamaz ve maksimum 5 tane çırak ( apprentice ) ( Lv 39’dan düşük Lv oyuncuLar ) iLe 2 tane asistan ( assistant ) ( Lv 40 – 59 arası ) oyuncuyu akademisine aLabiLir ..  Akademiye Kayıt

  Akademiye kayıt akademi UI ( kısayoL tuşu : “ L “ ) iLe Gardiyan eşLeşme sistemi kuLLanıLarak, yapıLan tekLifin gardiyan tarafından kabuL ediLmesi iLe gerçekLeştiriLir .. Bir akademiye kayıt oLan çırak ya da asistan herhangi başka bir akademiye kayıt yaptıramaz ..Akademiye girdiğiniz zaman, akademi UI ( kısayoL “ L “ )’ya da kayıt oLmuş oLursunuz ve gardiyanLa asistanLar haritada kırmızı nokta iLe görünür haLe geLirLer .. Oyuncunun LvLına göre gardiyan,asistan ve çırakLara isim veriLir ..

  İsim Lv Durumu

  Intermediate Guardian (Lv 50-59) Akademiye KatıLım (Lv 40-59)
  Beginner Guardian (Lv 40-49) Akademiye KatıLım (Lv 40-59)
  Expert Apprentice (Lv 31-39) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Intermediate Apprentice(Lv 21-30) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Apprentice (Lv 11-20) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Beginner Apprentice( Lv 1-10) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)

  Akademiden Mezuniyet

  ÇırakLar Lv 40, asistanLarsa Lv 60 oLduğu zaman akademi penceresinde rumuzunun yan tarafında “ Graduate “ butonu aktif haLe geLecek .. Butona tıkLandığında akademiden mezun oLunur, bununLa iLgiLi sistem mesajı görünür .. Bu sırada mezun oLan çırak ya da asistanın ekranında “ Gardiyan OyLama “ penceresi açıLır .. Bu pencereden, mezun oLan öğrenci akademi içerisinde buLunduğu dönemde gardiyanın yeterLiLiğini oyLar ..
  Penrecere 5 kutu buLunur , sırasıyLa ;
  Çok memnuniyet verici ( Very Satisfied )
  Memnuniyet verici ( Satisfied )
  OrtaLama ( Avarage )
  Yetersiz ( Unsatisfied )
  Çok yetersiz ( Very Unsatisfied )

  KutuLardan birini işaretLeyip , “ EvaLuate “ tıkLandığı zaman oy verme işLemi de tamamLanmış oLur ..  pencere X’e basarak kapatıLırsa otomatik oLarak “ Satisfied “ ( memnuniyet verici ) seçeneği işaretLenmiş sayıLır ..

  CumuLated buff, AccumuLated buff, akademi mesaj penceresi ve akademiyLe iLgiLi her şey çırak mezun oLduğunda kayboLur ..
  Otomatik oLarak akademiden iLişiğiniz kesiLecektir , ve penaLtı durumu söz konusu oLmayacaktır ..
  Mezun oLan çırakLar, 40 Lv topLam deneyim puanının %50’si oLan 2.000.000 exp iLe ödüLLendiriLirLer ..
  Çırağın mezuniyetine ödüL oLarak, gardiyan onur puanı ve oyLama puanı kazanır ..
  Çırak mezun oLduğu zaman,gardiyan asistanLarı gardiyanın kazandığı onur puanının %10’u kadarıyLa ödüLLendiriLirLer ..


  İstisnaLar

  1. Gardiyan çırak mezuniyetiyLe ödüLLendiriLir, eğer çırağın akademiye katıLım LvLı 30’un aLtındaysa .. Yani Lv 30 ve üzeri oyuncuLarın çırak oLarak aLınmasının gardiyana onur puanı açısından bir katkısı oLmayacaktır ..
  2. Lv 30 üzeri akademiye giren çırağın mezuniyeti gardiyana onur puanı kazandırmaz ,sadece mezun ettiği öğrenci sayısı artmış oLur ..
  3. Akademi mezuniyetinde asistanLarın söz hakkı oLmayacaktır ..
  4. Çırağın Lv 40’ı geçtiği haLde “ Graduate “ ( mezuniyet ) butonuna basmaması durumunda, gardiyanın akademi UI penceresinde çırak için mezuniyet butonu aktif oLacak ve çırak istemese biLe mezun ediLebiLecek .. BöyLe bir durumda gardiyan ve asistanLar ödüLLerini aLırken, çırak hiçbir şey aLamayacak ..

  Akademinin KapatıLması

  Sadece gardiyan akademiyi kapatabiLir, akademi ancak açıLışından 7 gün sonra kapatıLabiLir ..
  Akademinin kapanması durumunda tüm çırak ve asistanLar otomatik oLarak akademiden ayrıLmış sayıLacakLar fakat ayrıLdıkLarı için penaLtı durumu söz konusu oLmayacak ..
  CumuLated&AccumuLated buffLar, akademi mesaj penceresi, onur dereceLerinin tamamı siLinecek ..
  Tekrar akademi açmak için 7 gün bekLemeniz gerekecek .. Bu süre sonunda onur puan ve dereceLerinin tamamı sıfırLanmış oLarak başLanacak ..

  Akademiden AyrıLma

  Sadece çırakLar ve asistanLar akademiye katıLımLarından 24 saat sonra ayrıLabiLecekLer ..
  ÇırakLar akademiden ayrıLmaLarının ardından 24 saat süre iLe başka bir akademiye giriş yapamayacakLar ..
  Gardiyan asistanLar akademiyi terk etmeLeri durumunda 3 gün süre iLe başka bir akademiye giriş yapamayacakLar ve 10 onur puanı kaybedecekLer ..

  Akademiden BanLama

  Sadece gardiyan,çırağın akademiye katıLımından 24 saat sonra onu akademiden atabiLir ..
  BanLamanın ardından gardiyan 24 saat içinde yeni bir çırak aLamaz yani ban penaLtı durumu söz konusu oLur .. Asistan banLanmasında ise böyLe bir durum söz konusu değiLdir ..
  Gardiyan sistem eşLeşmesi Listesine akademinizi ekLemişseniz, akademiden kimseyi banLayamazsınız ..

  Akademi UI

  Akademi UI penceresini oyundayken “ L “ harfine basarak açabiLirsiniz .. Çırak Lv 40’a uLaştığı zaman isminin yan tarafında “ Graduate “ ( mezuniyet ) penceresi görünecektir ..
  “ Matching “ butonuna tıkLadığınız zaman, gardiyan sistem eşLeşmesi penceresi açıLacaktır ..  ÖDÜLLER

  Experience Buff

  Gardiyana bağLı çırakLar avLanırLarken ek exp. oranı biriktirirLer (ComuLated buff), ve bunu buff formunda payLaşabiLirLer .. Bu buff sayesinde, gardiyan ve çırakLar avLanma sırasında ekstra exp. puanLarı kazanırLar .

  1. CumuLated Buff

  Gardiyana bağLı çırak avLanmaya başLadığında, cumuLated buff ikonu ekranın soL üst köşesinde ( diğer buffLarın buLunduğu, karakter resminin sağ tarafında ) beLirir .. BeLirLi oranda exp. puanı avLanma sırasında birikir .. Birikmeye başLadıktan 24 saat sonrasında exp. ekLentisi devam etmez .. 24 saat içerisinde AccumuLated buff’a dönüştürüLmeyen cumuLated buff etkisini yitirir .. CumuLated buff’ı transfer ettikten sonra, avLanmaya başLanıLdığı zaman yeni bir buff ikonu öncekinin yerinde beLirir ve fazLadan exp. kazanımı başLar ..  2. AccumuLated Buff

  Çırak cumuLated buff’a soL tıkLadığı zaman bir pencere açıLır ve buff’ı transfer etmek isteyip, istemediği soruLur .. Evet’e tıkLanması durumunda, gardiyan topLam cumuLated buff’ın %20si oranında accumuLated buff kazanır .. Bunun yanında çırak geriye kaLan %80Lik kısmı accumuLated buff oLarak aLır .. Bu accumuLated buff ikonLarı da yine aynı yerde görünür .. AccumuLated buff kazanıLdıktan sonra avLanma sırasında ekstra exp. getirisi sağLar .. AccumuLated buff aktif ediLdiği zaman, her bir yaratık için 10 puan yani yakLaşık oLarak %10 fazLadan exp. getirisi sağLanır .. Her yaratık öLdürüLdüğünde accumuLated buff azaLır ve sonunda biter ..

  Onur Derecesi & Rütbesi

  ÇırakLarın mezuniyeti sonucunda gardiyan ödüL oLarak oyLama puanı kazanır ..
  Onur dereceLeri 1’den 50’ye kadar oyLama puanLarına , zamana ve rütbeye göre banka ( storage ) Npc’den takip ediLebiLecek .. SıraLama hergün saat 00.00’da yeniLenecek ..
  SıraLamaya girebiLmek için minimum 10 onur puanına sahip oLmak gerekecek ..  Onur Puanı

  Onur puanLarı çırakLarın akademi içerisindeyken 40 LvLa uLaşana kadar atLadıkLarı LvLa göre şekiLLenecek .. Örneğin Lv 5’te akademiye katıLmış bir çırak, Lv 40’ta mezun oLduğu zaman 40-5 = 35 onur puanı kazanıLacak .. Onur puanLarı karakter penceresinden izLenebiLecek ( kısayoL C harfi ) ..
  GardiyanLar biriktirdikLeri onur puanLarıyLarıyLa onursaL siLahLara sahip oLabiLecekLer, bu siLahLar tüm şehirLerde buLunan banka ( storage ) Npc’den temin ediLebiLecek ..
  OnursaL siLah satın aLındığı zaman birikmiş onur puanLarından gereken miktar düşüLecek ..  Sadece gardiyanLar onursaL itemLara sahip oLabiLecekLer, aynı anda yeterLi onur puanı ve paraLarı oLduğunda ..

  OnursaL SiLahLar

  Destroyer rondo kuLLanıLarak kırıLamaz, başkasına satıLamaz, takas ediLemez, yere düşürüLemez ( Npc’ye satıLabiLir ) ..
  Bu siLahLar beLirLi oranda tamir ediLebiLme durumundadırLar, tamir ediLme sayısı 0’a düştüğünde kuLLanıLamaz haLe geLirLer ..Tamir ediLme sayısını yükseLtebiLmek için, yani daha uzun süreLi kuLLanımını sağLayabiLmek için yine banka ( storage ) Npc’den satın aLınacak “ Magic Stone of Honor “ taşı kuLLanıLabiLecek ..

  Avantaj Sistemi

  Messanger

  Akademiye kayıtLı üyeLerin kuLLanabiLeceği küçük pencere .. Aynı anda oyunda oLan üyeLerin göründüğü, sadece akademideki çırak, asistan ve gardiyanın sohbet etmesine oLanak sağLayan yeni bir mesajLaşma sistemi .. BüyükLüğü sağ üst köşeden ayarLanabiLir ..  Gardiyan EşLeşme Sistemi

  GardiyanLarın daha koLay bir şekiLde çırak ve asistan buLmaLarını sağLayacak bu sistemde normaL parti sistemi benzeri .. Aynı zamanda çırak ve asistan oLmak isteyen kişiLerinde akademi buLabiLmeLeri için tasarLanmış ..  Gardiyanın LvLı, sınıfı, onur LvLı, mezun ettiği çırak sayısı Akademi penceresinde görünebiLecek ..

  ( ! ) işareti , kuLLanıcı herhangi bir akademiye üye oLmadan gardiyan eşLeşme penceresini kapattığında ekranın sağ tarafında beLirecek .. Bu işarete tıkLanıLdığında otomatik oLarak gardiyan eşLeşme penceresi açıLacak ve kişi istediği zaman müsait akademiLere kayıt yaptırabiLecek ..

  Paylaş
  EjderNetwork
  E-Mail | ejdernetwork@live.com
  Facebook | İbrahim ÖZDOĞAN 2. #2
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 8.407
  Tecrübe Puanı 1255
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  saol güzel paylaşım.Şuan gardiyanlar için en fazla 7 dg sun silah alınabiliyor ilerki lvllerde 9 dgde alıyormuş resimde gördüm


  Paylaş
  Mesaj >>AzRaiL<< tarafından (08-05-2009 Saat 09:09 ) değiştirilmiştir.
  ...Her Link ÖLümü Tadacaktır...

 3. #3
  Bölüm Kaptanı
  Smog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Apr 2009
  Mesajlar : 3.781
  Tecrübe Puanı 151
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Çok güzel paylasım kardeş,resimli anlatmısın bayaa uğrasmısın.


  Paylaş
  Kral eve döndü..

 4. #4
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Feb 2009
  Mesajlar : 404
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  süper bi paylaşim net ve açik :)


  Paylaş
  :football:


  FİFA08 « ツ

 5. #5
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : Apr 2009
  Mesajlar : 9
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Ellerine Sağlık .:)


  Paylaş
  NiqhtwolF :fuk:

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yandex.Metrica

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793