Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Başlayanlar İçin Silkroad Online...

 1. #1
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Jul 2009
  Mesajlar : 3.561
  Tecrübe Puanı 205
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Yeni Başlayanlar İçin Silkroad Online...  Oyun Hakkında Genel Bilgiler(Yeni Başlayanlar İçin)

  1-Silkroad.exe'yiçalıştırdıktan sonra karşımıza server
  2ların yani sunucuların listesi geliyor.Burda hangi server da oynamak istiyorsak onu seçip select butonuna basıyoruz.Benim tavsiyemiz her zaman yanında NEW server'larda karakter açmanızdır.Böylece daha rahat bir oyun oynayabilirsiniz.
  2-ID yazan yere kullanıcı adınızı,PW yazan yere şifremizi yazıp connect butonuna tıklıyoruz.
  3-bu ekranda crate butonuna tıklıyoruz.
  4-ekranın sol tarafında bulunan bu pencere yardımı ile karakterimizin özelliklerini belirliyoruz.Name yazan yere karakterimizin adını(nickini) giriyoruz.bu ad başka bir oyuncunun adıyla aynı olamaz yoksa hata verir.*** yazan kısım karakterinizin cinsiyetini belirler.Male erkek,Femela bayandır.Figure yazan kısımdan karakterimizin tipini belirliyoruz,bu kendi zevkinize göre değişir.Height boy,volume vücut yapısıdır.Cloth karakterimizin elbisesini belirler garment,protector veya armor seçebiliriz.weapon ise karakterimizin silahını belirler.glavie,spear,blade,sword veya bow seçebiliriz.
  5-karakterimizin tüm özelliklerini belirledikten sonra confirm butonuna tıklıoruz.Böylece Silkroad Online'ın gizemli dünyasına ilk adımımızı atıyoruz.
  6-Karakterinizi yanlış yaptığınızı düşünürseniz karakterinize tıklayıp delete butonuna tıklamanız yeterli böylece karakteriniz 7 gün içerisinde silinir.


  Parti Açma
  P harfine basarak Party Penceresini açıyoruz.  Ortadaki Set Butonunu tıklıyoruz.  Karşımıza Confirmation window penceresi çıkacak. Burada Party dekilere eşit dağıtmasını istiyorsanız Auto Share yi seçiyorsunuz.herkes kendine ama %2 -%3 olsun istiyorsanız distribution seçeneğenini seçiyoruz. Böylece party ayarını yapmış oluyoruz. Ve Yes butonuyla Aktif ediyoruz. Ve tekrar Party Penceresine dönüyoruz.  Şimdi Partyi açmakta sıra. Party penceresinden Party Match seçeneğini seçerek. Karşımıza Party Matching penceresi açılacak.  Burada Form Party tıklıyoruz. Ve Forming Party seçeneği geliyor.  Burada partyi nasıl açtığınızı kontrol edip Confirm butonunu tıklıyoruz. Böylece partyi açmış bulunuyoruz.  En üste açtığınız party görebilirsiniz. Arkadaşlarınıza party numarasını gönderip. Kendi partynize alabilirsiniz Onların tek yapacağı şey. E tuşuna basarak Party Matching penceresini açmak ve 1-2-3 cü sayfada sizin party nin numarasını bulup seçmek ve Join Party tuşunu tıklamak. Siz kabul edince party dahil olur.

  Partyden çıkan kişilerden 2-2.5% oranında bonus kazanamayacağımız için Party masterı E harfine basıp Form Party tıklayarak Forming Party penceresinden tekrar Party için numara alır ve online başka arkadaşları davet ederiz.

  Party modları :

  --> (item distribute-exp distribute):
  Partideki herkes kendi experince'ını ve kendi düşürdüğü itemi alır. Avantajı ise, partideki kişi başına her yaratıktan %2 daha fazla exp alırsınız. En fazla 4 kişilik kurulabilir.
  --> (item distribute-exp share) : Partideki herkes kendi düşürdüğü itemi alır fakat, experience eşit olarak dağıtılır. (trade'e cıkan kervan partileri için idealdir) En fazla 8 kişilik kurulabilir.
  --> (item share-exp distribute) : Herkes kendi exp'ini alır fakat itemler parti üyelerine rasgele dağılır. Hiçbir avantajı yoktur. Katılmayın bu partilere.
  --> (item share-exp share) : Exp ve item otomatik olarak parti üyeleri arasında dağıtılır. Kendi arkadaşlarınızla eğlence arıyorsanız 8 kişilik kurabilirsiniz.  Oyun Ayarları


  1.Ayarlar

  2.Yardim

  3.Tekrar ac ( karakterler arasi giris yapmak istiyorsaniz oyundan tamamen cikmaniza gerek yok)

  4.Cikis  1.Cözünürlük

  2.Aydinlik

  3.Grafik kalitesi

  4.Gölge detayi

  5.Cevre cizim uzakligi(ayrinti)

  6.Karakter cizim uzakligi(ayrinti)

  7.Su refleksiyonu

  8.Su detayi

  9.Metal parlaklik(elinizdeki silahlara parlama efekti eklenir)

  10.Isik efekti

  11.Dokuma filtresi

  12.Dokuma detayi

  13.Objektiv parlakligi

  14.Zenginlesme efekti  1.Melodi'nin sesini acmaya / kismaya yarar

  2.FX sesler'ini acmaya / kismaya yarar

  3.Cevredeki sesler'i acmaya / kismaya yarar

  4.Melodi'yi tamamen kapatir

  5.FX sesler'i tamamen kapatir

  6.Cevredeki sesler'i tamamen kapatir

  7.Ayarlar'i normal hale getirir

  8.Ayarlar'i kaydeder

  9.Iptal  1.Serbest kamera( her yere oynar)

  2.Kamera sadece asagi - yukari oynar

  3.Kamera sadece saga - sola oynar  1.Karakterinizin penceresini acar

  2.Skill penceresini acar

  3.Party penceresini acar

  4.Guild / Alliance / Friend List(arkadas listesi) acar

  5.Berserker Mode acar

  6.Inventory acar

  7.Action penceresini acar

  8.Görev listesini acar

  9.Harita'yi acar

  10.Görüntü'yü degistirir

  11.Ayarlari normal'e getirir

  12.Kaydeder

  13.Iptal

  14.Yardim

  15.Oyun icindeki alt cubukta bulunan M'in kisayolu(Mouse tekerlegi ile de kullanilabiliyor)

  16.Yerden esya alma

  17.belirsiz

  18.belirsiz

  19.belirsiz

  20.Özel mesaj'a cevap

  21.belirsiz

  22.Yerdeki esyalar'in isimlerini gösterir

  23.Oturmak / kalkmak

  24.belirsiz

  25.belirsiz

  26.belirsiz

  27.Item Mall (Kredi karti ile esya alma)

  28.belirsiz

  29.Party Listesi (Party Matching)

  30.Fare tekerligi M icin kisayol, sag dügme kamera'yi cevirir

  31.Fare tekerligi kamera'yi cevirir, sag dügme M icin kisayol  1.Kendi karakter'in ismin'i gösterir

  2.Yaratiklar'in ismin'i gösterir

  3.Guild ismin'i gösterir

  4.Baska oyuncularin isimler'ini gösterir

  5.NPC'lerin ismin'i gösterir

  6.Guid'i acar / kapar (Mavi yazilari gelir chat penceresinde; oyun'un basinda bu ayar aciktir)

  7.Alarm ( yeni bir sey yapmaya kalkistiginizda alarm verir)

  8.Chat penceresindeki mesajlar'i kapatir

  9.Chat penceresindeki party davit'i yazisini acar / kapar

  10.Chat penceresindeki exchange bildirisini acar / kapar

  11.Chat penceresindeki PvP bildirilerini acar / kapar

  12.Chat pence1.Kendi karakter'in ismin'i gösterir


  Genel Olarak...


  İlk önce oyuna giriyoruz ıd ve ps mizi yazdıktan sorna server ımızı seçiyoruz.(ÖNEMLİ UYARI: Mutlaka açacağınız server a iyi kara verin,eğer 1-2 hafta sonra yeni server açılacaksa sabredin,onu bekleyin.Aege,Oasis,Troy,Venice,Babel,Tibet. Bu server larda kesinlikle bir char açmayın;oynayamazsınız.)

  Sağ alt köşedeki Create kısmına tıklıyoruz ve karakter bölümü geliyor karşımıza.Oyunda 5 farklı silah tipi bulunmakta.Bunlar: Bow,Spear,Glavie,Sword,Blade.

  Silahlarımızı tanıyalım:

  Bow:Hem phs,hem mag. attack ı olan (ikisde orta düzeyli denebilir) bir silah.Kullanmak için arrow unuzun bulunması lazım.Uzaktan atış yapabilme yeteneğine sahiptir.Oyundai skill menüsünde Pacheon bölümüne aittir.Hem full ınt,hem full str kullanabilir.

  Spearüşük phs,güçlü mag. attack a sahiptir.Skill bölümünde Heuskal bölümüne aittir.Full ınt charlar içindir.

  Glavieüşük mag, güçlü phs. attack a sahiptir.Skill bölümünde Heuskal bölümüne aittir.Full str charlar içindir.

  Swordüşük phs,yüksek mag. attack a sahiptir(Kıyaslamada spear dan daha az mag. attack a sahiptir.)Skill bölümünde Bicheon bölümüne aittir.Shıled ile birlikte kullanılır.

  Bladeüşük mag,yüksek phs. attack a sahiptir.Skill bölümünde Bicheon bölümüne aittir.Shıeld ile birlikte kullanılır.

  Peki Nedir Shıed? : Shıeld:Kalkan. Oyunda blade veya sword charlar kullanır.Size gelen attackları düşürerek,sahip olduğu block özelliği ile attackları blocklar.(size gelen attack block olduğunda o attacktan etkilenmessiniz.)Shıeld lerin block özelliğine göre br dereceleri vardır. 10-21 arasında değişen bu değerlerde,16-19 ideallerdir.(20-21 bulmanız zaten imkansıza yakın[8D]).

  Oyunda her lvl atladığınızda size 3 adet sp verilecektir.Bu üç sp yi ya hp ye,yada mp ye vereceksiniz.Tabii bu vereceğiniz sp ler attacklarını ve defanslarınızı etkiler.Bu yüzden ben size oyunda kullanılan iki farklı char. dan bahsedeceğim.

  Full Int Nedir?Nasıl bir özelliğe sahiptir? : Full ınt charlar attack charıdır.Mag. attackları oldukça yüksektir.Çoğunlukla nuke dediğimiz(Fire,Cold ve Light skillerinin sondan bir önceki skilleridir.Oyundaki en güçlü attacklara sahip skill lerdir denilebilir.) skilleri kullanırlar.Force ağırlıklı bir chardır.Phs. defansları düşük,mag. attackları yüksektir.Sword ,spear veya Bow kullanabilir.Hp leri az miktarda olup,mp leri oldukça fazladır.Lvl atladığınızda gelen 3 sp nin 3 nüde mp ye vermeniz gerekmektedir.

  Full Str Nedir?Nasıl bir özelliğe sahiptir? : Full str charlar phs. attacklarda üstündür.Full ınt charlar kadar attack vuramazlar.Force skillerinden çok Weapon skillerini kullanırlar.(Force mag,Weapon phs. attacklarda üstündür)Phs defansları yüksek,mag. defansları düşüktür.Blade,Glavie veya Bow kullanabilir.Hp si fazla,mp si azdır.Lvl atladığınızda gelen 3 sp nin 3 nüde hp ye vermeniz gerekmektedir.

  Silahlarımızdan sonra,geldik kıyafetlerimize.Oyunda üç farklı kıyafet bulunmaktadır.Bunlar Garment,Prodector ve Armor dur.


  Kıyafetler Hakkında Bilgi

  Kıyafet ve silahımızı seçtik,oyuna girdik.Şimdi sıra questlerde.Qestler yapmak gibi bir zorunluluk yok,ama mutlaka yapın.Görevinizi nerden alacağınızı sağ köşede çıkan belge simgeli kutucuğa tıklayarak öğrenebilirsiniz.Bu görevleri bitirdiğimiz zaman;ödül olarak,ex,sp,para,potions veya değişik scroll lar verilir.

  Sp nedir? Nasıl biriktirilir? : SP=Skill poınt tir.Oyundaki skilleri açmanız için sp nizin olması lazım.Her yaratık kestiğinizde belirli bir miktar sp gelmektedir.Topladığınız sp miktarı kadar skill açabilirsiniz.Sp nizi gösteren bir kutucuk vardır.Bu kutucuk,sol alt köşede bulunan ex çizelgenizin sağ çaprazında bulunur.Sarı ile yazıyordur.Lvl ınız ilerledikçe yeni skiller için daha çok sp ye ihtiyaç duyacaksınız.Bu durumda sp farm dediğimiz sp biriktirme yöntemini uygulamanız gerekmektedir.Bu yöntemle,her yaratıktan daha fazla sp alırken,daha az ex alırsınız.Tabi bununda bir oranı vardır.

  Skill Resetlemek


  Her oyunda olduğu gibi sro da da bir + meselesi vardır.Silahlarınıza kıyafetlerinize + basarak lvl ını yükseltebilirsiniz.Örneğin:16 lvl bir silahınız var +3 bastınız,lvl 19 silahı gücüne erişir.Aynı şey itemler,takılar içinde geçerlidir.Tabi her elıxır ile herşeye basamazsınız.Silahlar için Weapon Elıxır,Kıyafetler için Prodector Elıxır,Takılar için Accesuar Elixir,Shıeld için Shıled Elıxır kullanmanız gerekmektedir.Alchemy ile daha fazla bilgiyi üst konulardaki konudan bulabilirsiniz.Birde oyunda sadece yaratıklardan düşen özel itemler vardır.Bunlar Seal Of Star (sos),Seal of Moon (som),Seal Of Sun(sosun) dur.Sos +5,som +10,sosun +15 gücündedir ve bu özellikteki silahların değişik bir parlaması vardır(Sadece silahlar ve shıeldler parlar,diğer itemlerin görünüşünde bir değişiklik yoktur).Ayrıca bu silahları doğuştan +5,+10 veya +15 olduğundan üstüne tekrar + basabilirsiniz.Örneğin,sos +3(+8 gücünde olur) ,som +4(+14 gücünde olur),sosun +6(+21 gücünde olur) yapabilirsiniz.Tabii bu sos,som,sosunlar normal itemlere göre daha pahalıdır.

  Birazda skillerden bahsedelim[]Her attack tan önce mutlaka seçmiş olduğunuz cold force(cold un ilk skili),fire force(fire nin ilk skili) veya thunder force (light ın ilk skili) ini kullanmanız gerekmektedir.Bunlarında kendine göre özellikleri vardır.Fire,burning status ile rakibi yakarak,belli miktarda rakibin canının düşmesini sağlar.El yakmanız güçlendikçe,bu miktarda artar.El yakmaları içinde,en güçlü attack a sahiptir.Cold,rakibi yavaşlatarak skillerini daha yavaş vurmasını,veya dondurarak tamamen etkisiz hale gelmesini sağlar.El yakmaları içinde en az attack a sahiptir.El yakmanız güçlendikçe,yavaşlatma ve dondurma oranınızda artacaktır.Thunder Force,rakinin parry ratio sunu düşürerek daha fazla dama ge yemesini sağlar.El yakmaları içinde,güç olarak orta sıradadır.El yakmanız güçlendikçe,parry ratio düşürme miktarıda artacaktır.

  Peki bunlardan nasıl kurtulacağız? :Bunlardan kurtulmak için Universal Pill dediğimiz pot. lar vardır.Her pill in seviyesi farklıdır.Small,medium,large,ve xlarge(tam adını hatırlayamadım şimdi:) ).Bu donma,yakma ve parry ratio düşürmenin gücünüde effect leri belirler.Effect arttıkça,bulaşma süreside bununla orantılı olarak artacaktır.Pill lerinde seviyesi bu yüzdendir.Örneğin;cold status yediniz,effect 100.Kurtulmak için 100+ güçte bir pill basmanız gerekmektedir.Eğer 70 effect güçteki bir pill basarsanız,30 effect daha kalır.Bir pill basmanız daha gerekir.Pillerin ne kadar effect i yok edeceğini görebilirsiniz.Genel olarak;24 e kadar small,24-38 arası medium,38-55 e kadar large,ondan sorna xlarge kullanmanız ideal olur.

  Aynı şekilde pot miktarlarıda vardır.Herb,small,medium,large şeklinde sıralandırılır.Tabii bu potlar ve pill ler,her town daki herbalist te satılmaz.Jangan da herb-small potion,Downhang da small-medium,Hotan da medıum-large şeklindedir.

  Unutmadan yaratıklar size her vurduğunda,silahınız ve itemleriniz hasar görür.Bunun için repair yapmanız gerekir.Blacksmith ve prodector shop lardan tamir yapabilirsiniz.Bunlara NPC denir ve oyundaki sabit charlardır.

  Şimdi geldik yaratıklara.Oyunda değişik birçok çeşir yaratık,ve bu yaratıkları kesebildeceğiniz lvl lar bulunmaktadır.Zaten bunları oyunu oynadıkça öğreneceksiniz.Ancak bir yaratığa tıkladığınızda;ben bunu kesebilir miyim? diye merak ediyorsanız,yaratığa tıkladığınızda üstte ismi çıkacaktır.Ve isminin renginden kesip kesemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.Kırmızı ise tehlikelidir,turuncu ise sizi zorlar,gri ise seviyenizdedir,yeşil ise seviyenizden biraz düşüktür,mavi ise çok rahat kesebilirsiniz.


  SilkRoad da birde UNIQUE dediğimiz özel yaratıklar vardır.Bu yaratıklar,5-6 saat aralıkla,belli bir bölgede çıkarlar.Bunlar:Tiger Girl,Uruchı ve Isyutarudur.Üçününde seviyesi farklıdır.TG lvl 20,uruchı lvl 40,ısyutaru 60 lvl unıque sidir.Bu yaratıkların nerede çıktıklarını yukarıdaki linkten öğrenebilirsiniz.NOT:bu yaratıkları kestiğinizde,isminiz oyun ekranıdna çıkmakta,ve o anda online olan bütün oyuncular bunu görmektedir.

  1-STR ve INT
  2-SKİLL YAPILANDIRMASI
  3-NEDEN STR? NEDEN İNT?
  4-SP FARMİNG

  1-STR ve İNT: Charınız her lewel atladığında elinize 3 stat point gecer.Temel char yapılandırması bu nokta da baslar, bunların veriliş şekline göre oyunda 3 tip char wardır:
  A)FULL STR ler bu charlar gelen 3 puanın tamamının str(strengh) haznesine verilmesi ile olur ve bunun sonucu olarak FİZİKSEL DEFANS ve FİZİKSEL ATAKLARI GÜÇLÜDÜR.Bu charların glawie , blade ya da bow kullanması önerilir.
  B)FULL İNT ler bu charlar gelen 3 puanın tamamının int(intelligence) haznesine werilmesi ile olur ve bunun sonucu olarak MAGİCAL DEFANS ve MAGİCAL ATAKLARI GÜÇLÜDÜR.Bu charların spear , sword kullanması önerilir.
  C)HYBİRD ler yani kırmalar gelen stat pointlerin farklı kombinasyonlarla dağıtılması ile olur. Puanların hangi tarafa ağırlıklı werildiğine bağlı olarak DEFANS ve ATAKLARI DEĞİŞKENDİR.Silah tercihi charın sahibinin zewki ile hangi tarafa ağirlikli werdiğine bağlidir.


  2-SKİLL YAPILANDIRMASI:Charınız her lewel atladığında kestiğiniz her yaratıktan toplayıp biriktirdiğiniz skill(tecrübe) pointleriniz olur. Bu pointler (SP FARMİNG yapmıyorsanız) ancak 2 mastery lwl atlatıp bir de herhangi bir büyü serisini 1 kere geliştirmenize yeter.Bundan dolayıdır ki skill pointler verilirken dikkatli olunmalıdır.

  A)BLADE DE temel skill yapılandırması:
  1-smashing series: Tamamen gereksiz almayın hadi bir hata yapıp aldınız geliştirmeyin. (PvE de lazım EDİT)
  2-chain sword attack series : Kesinlikle her kombocunun sahip olması gereken bir skill tadı 51 lwl den sonra cıkar
  3-castle shield: kesinlikle açılması gereken bir skill;Phs. defansınızı veya kalkanınızın br oranını arttırır.
  4-soul cut blade : Geliştiği zaman önemli bir skill sp farmlılara önerilir.
  5-blood blade force:tek kelime ile mükemmel bir skill , pek cok kişiye blade i seçtiren skill kısaca yere düsürme.
  6-flower bloom blade:Blood blade force un tamamlayıcısı ,68 lwl de mükemmelliğe ulaşıyor.
  7-snake sworddance:Combocuların 2. baş skili , görüntü zewki yaşatıyor.
  8-passive (shield protection):Kalkanınızın block oranını arttırır ,kalkan kullanalar için cok önemlidir.

  B)GLAWİE DE temel skill yapılandırması :
  1-annihilating blade series:Gereksiz
  2-fanning spear series:kesinlikle açılması gerek bir skill.Mag defansınızı çok büyük derecede arttırır geçici bir sürede olsa.
  3-heuksal spear series:Gereksiz,kullanışsız.
  4-soul spear departs spear series:Mutlaka alınıp geliştirilmeli en yüksek damage e ulastıran skill.
  5-ghost spear attack series : hızlı bir sekilde yapılıp max:5 kişiye etki edebileceği için gerekli bir skill.
  6-chain spear attack series: Gerekli ,geliştirildğinde önemli bir skill. (Pvp de kullanmayın.EDİT)
  7-flying dragon attack series: penetration ı(etraftakilere etki) ,mesafesi ve hızlı yapılması ile mükemmel ve gerekli bir skill
  8-passive(cheolsan force):HP nizi arttırır önemli bir pasif tir.

  NOT:Pacheon ya da bow serisine gecmeden önce 2 tane kavramdan bahsetmekte yarar var; attack (hit) ratio ve parry (dodge) ratio.Silahlarınız vuruş aralıkları wardır, hit ratio nuz ne kadar yüksek olursa vuruşunuz max a o kadar yaklaşır.Parry rationuz ne kadar yüksek olursa alacağınız damage o kadar az olur.

  C)BOW DA temel skill yapılandırması:
  1-anti devil bow series:Gerekli bir seri,critic wurma olasılığı cok yüksektir ,pvp lerde cok kullanışlıdır.
  2-arrow combo attack series: Güzel bir skill olmakla beraber pvp dışında kullanışlı değildir.
  3-hawk training skill : 1. ve 3. skilleri attack rating i arttırmaktadır kesinlikle önerilir.2. skill attacklarınıza katkı yapar .(2 ye dokunmayın EDİT)
  4-autum wind series:Penetration ile etki ettiği için önerilen skilldir. (Elinizi bile sürmeyin)
  5-break heawen arrow series:Ok sıkma mesafenizi arttırır.
  6-explasion arrow series:MAX 4 kişiye etki etme olasılığı bulunan önemli skillerden biridir.
  7-strong bow series:Yavas yapılan bir skill olmasına rağmen en yüksek damage e sahip pacheon skilidir kullanılabilir.
  8-passive(mind concentration):Attack rating i arttıran cok önemli bir passive dir.


  D)COLD DA temel skill yapılandırması:
  1-cold force series:Sürekli kullanılacak skill kesin alınıyor charın her skille birlikte kullandığı skill.
  2-frost guard series:Fiziksel defansı düsük olan charların (özellikle int ler) alması gereken kalkan skili.
  3-cold wave attack series:Rakibinizi dondurmaya yarayan pvp dışında etkin kullanımı olmayan bir skill.
  4-frost wall series:Gereksiz.
  5-frost nova series:cold wave attack ın farklı bir wersiyonu gelismiş hali cok daha fazla playera etki edebiliyor.
  6-snow storm series:Nuker diye tabir ettiğimiz full int arkadasların kullanacağı bir saldırı skili.
  7-passive(cold armor):İnt lerin ve fiziksel savunmasını yükseltmek isteyen her charın alması gereken bir skill.


  E)LİGHTİNİNG TE temel skill yapılandırması
  1-thunder force series:Sürekli kullanılacak skill kesin alınıyor charın her skille birlikte kullandığı skill
  2-piercing force series:Charın magical attack ını arttıran bir skill özellikle int ci charların alması gereken skill.
  3-wind walkseries : Oyunda neredeyse bütün charların alması gereken en ortak skill , charın hareket hızını arttırır.
  4-lion shout series:İNT charlar için çok hızlı yapılabilen faydalı damage serisi.
  5-concentration series:Parry ratio yu arttıran önemli bir skill.
  6-thunder bolt force series : Etraftakilere sıçraması(MAX 3) ve en yüksek damage e sahip olan saldırı olduğu için int charların alması gereken bir skill.
  7-passive(heaven s force):parry ratio yu arttıran cok önemli bir passive.

  F)FİRE DA temel skill yapılandırması
  1-fire force:Sürekli kullanılacak skill kesin alınıyor ve buz light arasından en büyük damage e sahip olanı.
  2-fire shield:Büyülerin effect miktarını azaltır mesela buz sizi 10 sn ye donduruyorsa 7 sn ye ye düşürür.
  3-flame body:Charın fiziksel attack ını arttıran bir skill özellikle str ci charların alması gereken bir skill.
  4-fire protection:Magical defansı arttırdığından magical defansı zayıf olan ve str ci charlara tafsiye edilen bir skill.
  5-fire wall:Gereksiz ama alınabilir .(Gereksiz. EDİT)
  6-flame wave:İNT charların alması gereken 2. en yüksek damage e sahip saldırı 2. kitabın geliştirilmesi tafsiye edilir. (1. kitap 1 lvl. 2. kitap max. 3 kitap max. EDİT)
  7-flame devil force:charın fiziksel vuruşunu arttırdığı için str ci charlara şiddetle tafsiye edilir.

  not:force serisinden bahsetmeye gerek görmüyorum çok yardımsever değilseniz bu seriye skill harcamamanızı öneriyorum.


  3-NEDEN STR? NEDEN İNT?

  Arkadaslar öncelikle mükemmel char yoktur mükemmele yakın char wardır o da sizin charınızdır.Herseyden önce oyunda neyden zevk aldığınızı bilmeniz gerekli,ben bana 5 kişinin dalıp ta öldürememesini seviyorum diyorsanız full str tam size göre yok ben bi hamlede 5 kişi öldürmek istiyorum diyorsanız o zaman full int size göre.FULL int ile lwl kasması kolaydır ama str ile sabır işidir. Full int pwp de zayıftır ,str ci ise 1 e 1 de cok iyidir,ama grup,guild ya da eşli girilen olaylarda int ci önemli rol oynar. Hybird ler daha cok emek ister hybird bir char bilenin elinde cok iyi bir char olabilir.Pek cok arkadas char acarken cold serisine agırlık veriyor kabul ediyorum buzun efect i eskiden cok iyi iş yapıyordu ama oyuna sonradan eklenen tabletler ve fire serisinde ki effect azaltıcı sayesinde artık etkisini yitirdi bu uyarı da cold acmayı düşünen arkadaslara.

  Bir deste item almak :
  Mesela 50 tane potion, yada 250 tane ok almak için, "ctrl"a basılı tutup, almak istediğiniz iteme sol tıklayın. Kasanıza hemen 50 tane potion yada 250 tane ok vs gelecektir.

  Protector'lar (kıyafet değil) :
  Bot, macro, AFK vs oyunculara karşı bir tuzaktır. 1 tane satın alın ve kasabadan dışarı çıkın. herhangi bir yaratığa 1 defa sol tıklayın ve bu arada "protector"ü skill slotlarınızdan birine yerleştirin. yaratığın ismi ekranınızın üstünde göründüğü zaman, tıpkı bir skill gibi kullanın protector'ü. Bir çeşit yaratık çıkacak ve gezinecektir. Bu bir tuzak yaratıktır ve buna saldıranın leveli kaç olursa olsun, bu tuzak, saldıranı anında öldürecektir. E tabi makrocular anında ölecektir.

  Extra Experience Kazanmak :
  Respective(each get item, each get exp) partisine katılın. partideki kişi başına, her yaratıktan %2 fazla exp alacaksınız.

  (PM) Private Message(özel mesaj / whisper) :
  "shift"e basılı tutarak bir oyuncuyu sectiginiz zaman, oyuncunun ismini yazmadan PM atabilirsiniz.

  PM'ye cevap vermek :
  Birisi size PM attığı zaman sadece "R" tuşuna basın yada mesajını gördüğünüz kişinin (mesajdaki) ismine çift tıklayın. Oyuncunun ismini yazmanıza gerek kalmaz.

  Party modları :
  --> (item distribute-exp distribute): Partideki herkes kendi experince'ını ve kendi düşürdüğü itemi alır. Avantajı ise, partideki kişi başına her yaratıktan %2 daha fazla exp alırsınız. En fazla 4 kişilik kurulabilir.
  --> (item distribute-exp share) : Partideki herkes kendi düşürdüğü itemi alır fakat, experience eşit olarak dağıtılır. (trade'e cıkan kervan partileri için idealdir) En fazla 8 kişilik kurulabilir.
  --> (item share-exp distribute) : Herkes kendi exp'ini alır fakat itemler parti üyelerine rasgele dağılır. Hiçbir avantajı yoktur. Katılmayın bu partilere.
  --> (item share-exp share) : Exp ve item otomatik olarak parti üyeleri arasında dağıtılır. Kendi arkadaşlarınızla eğlence arıyorsanız 8 kişilik kurabilirsiniz.


  SİLKROAD YARATIKLARININ HİKAYESİ

  Mangyang : Jangan daki Mr.Sa nın saray yerine Wijeong u lanetlemek için yaptığı bebektir..Kötü ruhlu bir hayalet olarak yaratılmışlardır..Ellerindeki satırlara insanlara saldırırlar..

  Small Eyed Ghost:Big Eyed Ghost un daha kısa kollu halidir..Aynı şekilde gözüde küçüktür..Ama wücudunun küçüklüğüne oranla çok wahşidir..

  Big Eyed Ghostoğuştan kamburlardır we tek gözlülerdir..Hamgok yakınlarında yaşayan yalnız bir çocuk öldükten sonra bu yaratık ortaya çıkmıştır we çok büyük bir gözü wardır..Çok wahşidir we büyük elleriyle insanlara saldırırlar..

  Old Weasel:Çok uzun süredir yaşamaktadırlar..Saldırı gücü Weasel a göre daha azdır fakat onlara göre daha tecrübeli oldukları için çok daha zekidirler..Rahatsız edilirse insanlar daha farkına waramadan silip süpürülürler

  Weasel:Janganın otlarla dolu çewresinde yaşayan gelincik yaratıklardır..Zekidirler ama hiçbir üretici özellik göstermezler..İnsanlara saldırıp yiyeceklerini çalarlar we haywanları awlarlar..

  Water Ghost Slave:Bir köle olarak yaşayıp daha sonra kaçmışlardır..Wücudunda we yüzünde döwmeleri wardır..İnsanlara karşı öfke doludur we insanların kötü dawranışlarından dolayı wahşileşmiştir..

  Water Ghost:Aslında bataklıkların kötü elfleridir..Ellerinde taşıdıkları içi zehir dolu su kabaklarıyla insanlara saldırırlar..

  Broken Stone Ghost:Kısmen kırık olan bu Chi'n Tomb un koruma taşları zamanla Broken Stone Ghost denilen yaratığa dönüşmüşlerdir..

  Tomb Stone Ghost:Sinirlendirici bir ölü adamın ruhu bu mezar taşına bağlıdır..Bu şekilde bu yaratık ortaya çıkmıştır..Yenebilmek için taşı kırmak gerekmektedir..

  Stone Ghost:Aslan şeklinde bir taştır..Chi'n Tomb u korumak için yapılmıştır ama zaman geçidinde kontrolünü kaybettikten sonra tüm insanlara saldırmaya başlamıştır..Güçlü bacaklarını kullanarak yaptığı saldırılar çok kuwwetlidir..

  Tomb Stone:Tomb Stone Ghost tan ayrı olarak çok daha şeytani bir güç taşımaktadır..Daha güçlüdür we sık sık mezarlık çewresinde görülür..

  Decayed Yeoha:Tüm wücudu güçlü lanetten dolayı çürümüş olsada bir Yeoha olarak çok güçlüdür..

  Yeoha:Jangan ın güneyindeki wadinin güneydoğusunda yaşayan şeytana karşı doğayı we ağaçları koruyan ağaç elfleriydiler..Dağ yolunu kullanan gezginlere yardım eden iyi elflerdiler..Fakat daha sonra kötü birer elfe dönüştüler..


  Tiger Woman,
  Normalde Hohyeol dağındaki kaplanları kontrol etmesi için patrondu. General sonhyeon’la sonunu bulması üzerine, sadece ruh kaldı ve Hohyeol dağında kaybolan kızın içine girdi. Bazıları der ki mavi bir kaplanın üstünde ortaya çıkar ve General Sonhyeon’u bulur

  White tiger,
  Kaplanları yöneten kaplan grubu 100 yıldır Hohyeol Dağında yaşıyor diye biliniyor. Kaplanlara liderlik ediyorlar ve insanlara akıllıca saldırıyorlar.

  Black Tiger
  0,000 kaplandan sadece 1 kaplan doğuyor diye biliniyor. Siyah bir vücuda sahiptir. Hohyeol Dağından geçenler ona siyah canavar derler.

  Bandit,
  Bu nedir kendileri de bilmiolar herhalde açıklaması yok

  Bandit Bowman
  Bandit bowmanler tüccarların mallarını çalmaya çalışan bandit grubuna dâhildir. Bandit archerlara göre daha iyi okçudurlar.

  Tiger,
  Bu Hohyeol dağında yaşayan insan yiyen dev kaplandır. Güçlü ve geniştir . Kaplan, Maboku takip eder ve onu kanla lekeler.

  Young Tiger
  Bunlar Hohyeol dağını kontrol eden kaplanlardır. Güçlü oldukları gibi acımasızdırlar da.

  Bandit Archer
  Bu yay tutan düşük rütbeli suçluyu gösterir. Kaliteli kaplan derisinden yapılmış bir parça giyer

  Bandit Surbodinate,
  Bu kılıç tutan düşük rütbeli suçluyu gösterir. Kaliteli kaplan derisinden yapılmış bir parça giyer

  Chakji Worker:Chakji Worker,Huang He deki insanlardan uzakta yaşamayı sewen Taoist denilen bu şahıslara hizmet ederdi ama daha sonra Chakji bu Taoistlere karşı ayaklandığı için onlarla beraber cezalandırılmış..

  Chakji:Chakji de aynı şekilde bu kesime hizmet ederdi fakat açgözlülükleri yüzünden kendilerine sunulan kadınlarla kaçtıkları için cezalandırıldı..daha sonra sürüngen şeklini aldılar..tüm insanlıklarını kaybettiler we birer şeytana dönüştüler..

  Ghost Bug:Ghost Bug batı Çin'in kuru topraklarında yaşamına dewam edebilmek için hızlı bir şekilde uçup aw arar..

  Devil Bugevil Bug da aynı şekilde batı Çin'in kuru topraklarında yaşamına dewam edebilmek için hızlı bir şekilde uçup aw arar..İnsan derisini tükürdüğü gazlı sıwıyla eritir daha sonrada emer..Devil Bug tarafından saldırıya uğrayan kişinin sadece kemiklleri we derisi kalır..

  Hyungno Ghost Soldier:Hyungno Ghost Soldier 'Tang' yönetilmeye başlanmadan önce Hun askerleri öldüğünde yaratılmış bir çeşit intikam alma isteğiyle dolu ruhtur..Donwhang çewresinde görülür we yok olurlar we Han ırkına karşı olan nefretlerinden dolayı tüm insanlara saldırırlar.

  Hyungno Ghost:Hyungno Ghost daha ufak şeytanlar tarafından yaratılmış bir oluşumdur..Hyungno Ghost Soldier dan çok daha zeki olduğu için onları kontrol etmek çok daha zordur..

  Demon Horse:Yiyecekleri tükenen insanlar tarafından yenilmek için kesilen yada hastalıktan ölen atların kötü ruhlarıdır..Şeytan at olarak adlandırılmıştır..

  Devil Horseemon Horselardan biraz daha farklı olarak bu dünyada dolaşırlar,ruhlarını kaybetmişlerdir we sadece bir bedeni wardır..

  Meek Gun Powder:Meek Gun Powder barutu delik açmak için weya uçurumlarda çalışırken kullanır ama saldırıldığında bir silah olarak kullanır..

  Earth Ghost:Bunlar çorak topraklarda yaşayan en barbar kabiledir.Küçüklerdir we yüzleri çok çirkindir.Aslında iyilerdi ama insanların zulmünden dolayı wahşi oldular..Bu çorak topraklardan geçen tüccarlara weya gezginlere ellerindeki bıçaklarla saldırırlar..

  Meek Earth Ghost:Bu uysal türüymüş bu yüzden Meek Earth Ghost (meek=uysal) deniyormuş..Sawaş için yetişmemiş ama saldırıldığında çok wahşi olabiliyormuş..

  Gun Powder:Yüksek kalitede barutla insanlara saldırır..Kendisine bomba atılan kişi tamamen parçalanır..

  Hyeongcheon Guard:Geçmişte Hyeongcheon,Ureuchi tarafından öldürüldü we tabi aynı şekilde korumalarıda..Hyeongcheon dirildiğinde korumalarıda onunla beraber dirildi we onu bir gölge gibi koruyorlar..

  Earth Taoist:Earth Taoist yüksek zeka we ruhsal güç gösterir..Sihir gücünü kullanarak çok çeşitli saldırılar yapabilir..Alewi kontrol edebilir we çok korkutucu büyüler yapar..

  Earth Magician:Earth Taoistten çok daha etkileyicidir..Çok geniş bir alanı alewlerle doldurabilecek kadar güçlü bir büyüsü wardır..

  Hyeongcheon:Batı Çin deki yabancı bir kabilenin mükemmel sawaşçısıydı ama Ureuchi tarafından öldürülüp çorak topraklara atıldı..Bu yabancı kabilenin cadı doktoru tarafından kafasız bir şekilde diriltildi..Elinde bir kafa taşıyarak tüm insanlara kendi kafasını bulabilmek için saldırır..

  Black Scorpion:Zırh olarak kullandığı siyah bir kabuğu wardır..

  Scorpion:Çölün sıcak topraklarında yaşayan ewrim geçirmiş akreptir..Çoğu insanın yüksek fiyatlarından dolayı kabuğunda gözü wardır..

  Blood Devil Flower:İnsanları ölü bir vücut haline çewiren saldırgan bir beyin tarafından yönetilirler..

  Blood Ong:Onglardan daha hızlı hareket ettikleri için kaçılması çok zordur..Geçtikleri yer kanla kaplandığı için Blood Ong denilmektedir..

  Blood Death Flower:Zamanında burada yaşayan ağaç elfleriydiler ama toprak zamanla çoraklaştı..Bu yüzden burayı terketmeyip hayatta kalmaya çalışan insanları yok etmeyi amaçlayan birer şeytan oldular..

  Ong:Seoyeok taki Gwichung ile aynıdırlar ama sıcak çöl iklimine uygun olan tek şekle sahiptirler..Çok güçlü bir gruplaşmaları wardır..

  Black Robber Follower:Black Robberların alt sınıfıdır..Tüccarları gözlemede işe yararlar..

  Heukyeowa(Black):Pratikte Heukyeowa we Black Yeowa arasındaki kardeş ilişkisidir..Wücudu siyahtan griye doğru bir renk alır..Red yeowa dan daha az saldırgandır

  Black Robber Archer:Batı Çin in yabancı bir kabilesinden gelmektedir we eski Tang İmparatorluğu nda askerdir..Şimdi Tarim Basin de yaşayıp geçen tüccarları yağmalayıp öldürmektedir..

  Red Yeowa:Batının çorak topraklarında yaşar...kırmızı we ipek kadar pürüssüz bir teni wardır..toz bulutunun içinde yılan wücuduna saklanarak yaklaşan insanları öldürür..

  Black Robber Bowman:Black Robberlar arasında atıcılıkta en yetenekli olanlardır..Okları çok uzağa we isabetli bir şekilde atabilirler..İpek yolundan geçen tüccarlar için bir tehdit oluşturmaktadırlar..

  Black Robber:Batı Çin deki bu canawar ruhlu kişiler eski Tang İmparatorluğunun askerleriydi..Şimdi Tarim Basin de yaşayıp geçen tüccarları yağmalayıp öldürmektedirler..

  Small Red Scorpion:Bu akrep türü çölde yaşayan diğer akreplerin tümünden çok daha güçlü bir şekilde ewrim geçirmiştir we wücudunun renginden dolayı kırmızı akrep denilmektedir..Normal kırmızı akreplerden daha küçük olmasına rağmen çok saldırgandır..

  Red Scorpion:Bu akrep türü çölde yaşayan diğer akreplerin tümünden çok daha güçlü bir şekilde ewrim geçirmiştir we wücudunun renginden dolayı kırmızı akrep denilmektedir..Boyutları küçüklerinin iki katıdır we hayal edilemeyecek şekilde zalimdirler..


  Ureuchi:Black Robberların lideridir we eski Tang İmparatorluğunun en meşhur cesur generalidir..Bu bölgeye asi olan alt kesim insanlarla kaçmıştır we hırsızlığa başlamıştır ama birgün Jangan a dönüp oradakilerden intikam almaya hazır konuma gelecektir..

  Red Eye Ghost:Çölün ortasında yüksek kayaların arasında yaşarlar..Şekli bir sürüngeni andırır ama geniş we güçlü bir enerjiye sahip olan kırmızı gözü onu bir şeytan yapar..ölü kanyonda yaşar we Tarim Basin den geçen kaplan güwelerini awlar..

  Dark Eye Ghost:Çölün ortasında yüksek kayaların arasında yaşarlar..Şekli bir sürüngeni andırır ama geniş we güçlü bir enerjiye sahip olan mawi gözü onu bir şeytan yapar..ölü kanyonda yaşar we Tarim Basin den geçen kaplan güwelerini awlar..

  Maong:Maong Tarim Basin deki ongları anımsatır we onların mutasyona uğramış we siyah kanada sahip şekilleridir..Ong lardan çok daha güçlü we saldırgandır we aynı şekilde çok daha iyi gruplaşmışlardır..Beraber uçtukları zaman siyah bir bulut gibi gözüktükleri için çölün siyah kanadı olarak anılırlar we insanlar tarafından korkulurlar..

  Small Bunwang:Small Bunwang Hotan ı etkileyen maymun kabilesinin bir üyesidir..Normal Bunwanglardan biraz daha küçüklerdir ama çok çewiktirler..Bunwanglar gibi çok zekidirler we küçük fiziklerinin dezawantajını yok edebilmek için beraber hareket ederler..

  Bunwang:Bunwang Hotan ı etkileyen maymun kabilesinin bir üyesidir..Mujigi ile olan ilişkileri baba oğul ilişkisine benzemektedir..Zeki we çok wahşidirler..Çewrelerindeki yaratıklar onlardan korkarlar..Düşmanlarına uzun kollarını kullanarak saldırırlar...

  Ultra Blood Devil:Blood Death Flower dan daha güçlü olan bir canawar bitkidir..Onun tarafından lanetlenen insan ölü bir vücuda dönüşür..Hareket edemezler..Köklerinin hareketlerine dikkat edilmelidir..

  Golden Spider:Hotan çewresinde yaşayan öldürücü zehirli bir örümcektir..Sarı wücudunu kumda gizleyerek haywanlara saldırır..

  White Spider:Hotan çewresinde yaşayan öldürücü zehirli bir örümcektir..ördüğü mükemmel örümcek ağıyla awlarını öldürür..

  Mujigi:İnsan gibi iki ayağının üstünde yürür.Çok zekidir..Bunwanglarla olan ilişkileri baba oğul ilişkisine benzer..Karakoramdaki herşeyi düşman olarak görürler..

  Ujigi:İnsan gibi iki ayağının üstünde yürür.Çok zekidir..Bunwanglarla olan ilişkileri baba oğul ilişkisine benzer..Karakoramdaki herşeyi düşman olarak görürler..

  Ishade:Kışın ortasında,kar elfi olan Ishade ler ortaya çıkarlar..Bölgesine giren insanlardan nefret eder we insanların özellikle Karakoram donduğu zaman çok dikkatli olmaları gerekir..

  Hashade:Kışın ortasında,kar elfi olan Hashade ler ortaya çıkarlar..Ishade ler ile rakiplerdir we iyi geçinemezler..

  Blue Face Spider:Karakoram ın kar fırtınaları we soğuk dalgalarıyla dolu olan derinliklerinde yaşarlar we buz gibi mawi bir yüzleri wardır..Normal bir örümcek halinden bu hale ewrimleşerek geldiği we normal bir örümcek gibi bir hayat tarzı olduğu düşünülür..

  White Face Spider:Karakoram ın kar fırtınaları we soğuk dalgalarıyla dolu olan derinliklerinde yaşarlar we buz gibi mawi bir yüzleri wardır(ne biçim white bu buda blue ! sitede öyle yazıyo ama neyse ben kar gibi beyaz yüzleri war diyim =) )..Normal bir örümcek halinden bu hale ewrimleşerek geldiği we normal bir örümcek gibi bir hayat tarzı olduğu düşünülür..

  Penon Fighter:Himalayaların buz gölünde yaşayan we buzdan yapılmış yaratıklardır..Ishyutar bir suikast yapabilmek için bu dewasa orduyu yaratmıştır..Penonlar düşmanlarını buzdan yapılmış sağ kollarıyla merhametsiz bir şekilde keserler..

  Penon Warrior:Penon Warriors,Penon Fighterstan çok daha iyi bir döwüş gücü sergileyen en güçlü olanlardan organize olmuşlardır..Ellerindeki kalkandan dolayı hem saldırı hem sawunmada yeteneklidirler..

  Plana:Ishyutar ın Penonlar gibi yarattığı başka bir yaratıktır..Penon gibi direkt bir şekilde saldıramaz ama çok harika we garip bir şekilde bağırarak düşmanının dikkatini dağıtır..

  Big Blue Spider:Blue Face Spider ın ewrimleşmiş halidir we Karakoram ın derinliklerinde yaşar..Wücudu çok zor koşullardaki iklimde hayatta kalabilmek için dewleşmiştir..Bu geniş wücudu dengeleyebilmek içinde çok fazla awa ihtiyaç duyar..

  Sonar:Plana ya benzemektedir ama ondan farklı olarak soğuk dalgaları kontrol edebilirler..Soğuk dalgayı istediği gibi kontrol edip düşmana saldırırlar..

  Big White Face Spider:White Face Spider ın ewrim geçirmiş halidir we Karakoram ın derinliklerinde yaşarlar..Wücudu çok zor koşullardaki iklimde hayatta kalabilmek için dewleşmiştir..Bu geniş wücudu dengeleyebilmek içinde çok fazla awa ihtiyaç duyar..

  Yeti:Çok büyüklerdir we yüzü bir mamut u andırır..Bölgesinin istila edilmesinden nefret eder we bölgesine giren insanlara düşünmeden saldırır..Karakoram ın iç kısımlarında görülebilir..

  Devil Yeti:Karakoramın batı bölgesini yönetir we yetilere onların patronu gibi liderlik eder..Adımları çok yıkıcıdır we biriyle yüzleşirseniz sizi çok büyük zorluğa sokar..


  Isyutaru: Himalaya'dan çıkarıldı, ve kız kardeşlerin arasında ihtilaf yüzünden Karakoram'a gelmiş oldu, Himalaya'yı yöneten karın Tanrısı'nın 2 kızının genç kız kardeşi olarak. Isyutaru'dan dolayı, Karakoram, ölü buzulla örtülür, ölüm bölgesine değiştirilir, ve ipek yolunun yolcuları için acı içecek kokteyli olur.

  Shakram:Takla Makan çölünde yaşayan bir çeşit solucan(Goisa:sanırım solucan gibi bişey manası)dır...Zamanlarını kumda uzanarak geçirirler we insanlar göründüğünde aniden saldırırlar..Dişleri çok güçlüdür we bir insan bir kere ısırıldığında kaçamaz..

  Edimmu:Takla Makan çölünde yaşayan bir çeşit solucandır...Zamanlarını kumda uzanarak geçirirler we insanlar göründüğünde aniden saldırırlar..Kumları üfleyerek insanlara acı werirler..

  Dark Kara:Kara kendini her türlü dünyewi zewkten soyutlamış Pers 'Ahura Mazda' nın ebedi ağacını koruyan 10 balıktan oluşan bir yaratıktır..Fakat Kara,yaratıkları yok etmeyi amaçlayan şeytan tanrı Angra Mainyu yu engelleyememiş we Takla Makan çölünden kowulmuştur..Şimdi sadece kemiklerden oluşan bir canawar olarak çölde dolaşır we insanlara saldırmaktadır..Koyu wücutlu Kara lar Dark Kara olarak anılmaktadır...

  Death Kara:Kara kendini her türlü dünyewi zewkten soyutlamış Pers 'Ahura Mazda' nın ebedi ağacını koruyan 10 balıktan oluşan bir yaratıktır..Fakat Kara,yaratıkları yok etmeyi amaçlayan şeytan tanrı Angra Mainyu yu engelleyememiş we Takla Makan çölünden kowulmuştur..Şimdi sadece kemiklerden oluşan bir canawar olarak çölde dolaşır we insanlara saldırmaktadır..Kırmızı wücutlu olanları da Death Kara olarak anılmaktadır..

  Demon Eye:Çölde yaşar we çok tehlikelidir..Şekli sürüngeni andırır ama geniş we güçlü bir enerjiye sahip olan kırmızı gözü onu bir şeytan yapar..Takla Makan çölünde yaşarlar we yollarını kaybedip şaşıran warlıkları yawaşça öldürürler..

  Devil Eye:Çölde yaşar we çok tehlikelidir..Şekli sürüngeni andırır ama geniş we güçlü bir enerjiye sahip olan kırmızı gözü onu bir şeytan yapar..Yollarını kaybedip şaşıran warlıkları üflediği zehirle yawaş bir şekilde öldürür..

  Niya Soldier:Takla Makan daki başarılı uygarlıklardandı..Ama bu uygarlık suyun değerini bilmedi we kötü şekilde kullandılar..En sonunda yıkılıp yok oldular..Ruhları Takla Makan da dolaşmaya dewam etti..Niya Soldier o uygarlığın askeri gibi dawranan öfke dolu ruhtur...

  Niya Guard:Niya yı korumak için özel olarak seçilen korumaların bir üyesidir..

  Niya Sniperüşmanın seçkin adamlarının icabına bakan özel askerdir..

  Niya Hunter:Sıradan zamanlarında awcılık yaparken sawaş zamanlarında asker olup sawaşırdı...

  Niya Mage:Kraliyet ailesinin kontrolu altında büyü araştırması yapan büyücü doktorların bir üyesidir..

  Niya Shaman:Kraliyet ailesinin atalarına tapınmasıyla ilgilenen büyücü doktordu..

  Niya Royal Guard:Sarayın korunmasında görewli olan askerlerdi..

  Niya General:Krallığın korumalarına liderlik eden komutanlardı..


  Lord Yarkan:Niya nın eski sıkletı..Niya İmparatorluğu yıkıldığında kendisini öldürdü..ama yinede ruhunun acısı dinmedi we ruhu dünyada gezinmeye dewam etti..hala Niya nın eski onurlu itibarlı günlerini özlemekte..


  Paylaş
  Mesaj >>AzRaiL<< tarafından (10-04-2011 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yandex.Metrica

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558