İngiliz basınına göre, Manchester United'ın golcüsü Wayne Rooney, takımdan ayrılma talebinden geri adım attı. Birçok gazetede yer alan haberlere bakılacak olursa, Rooney, yeni menajer David Moyes ile yapacağı görüşmede, ayrılık talebinin olmadığı mesajını verecek.Wayne Rooney, Manchester United'dan ayrılmak istiyor mu istemiyor mu? İngiliz basınına göre, kısa süre öncesine kadar gitmekte kararlı görünen Rooney, fikir değiştirmiş görünüyor.
Emekli olan Alex Ferguson'ın yardımcısı Mike Phelan hafta başında BBC'ye verdiği demeçte, Rooney'nin 2010'daki ayrılma talebine atıfta bulunmuş ve; "Rooney'nin ilk transfer isteğini deneyimsizliğine bağlayabilirsiniz. Ancak bu kez ne yaptığını çok iyi biliyor" demişti.
United taraftarının, Rooney'e yönelik giderek artan öfkesi üzerine, golcü oyuncu ağız değiştirmiş görünüyor. İngiliz basınına göre Rooney, takımdan ayrılma yolundaki kararından vazgeçti. Birçok gazeteye göre, Rooney, yeni menajer David Moyes ile yapacağı görüşmede de takımda kalmak isteyeceği mesajını verecek.
Rooney, United kulübünden de, kızgın taraftarı yatıştırmak için kendisini destekleyici bir mesaj vermesi isteyecek.